سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

رقابت بیش از 160 دانش‌آموز در دانشگاه شریف کد مطلب : 12971 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

رقابت بیش از 160 دانش‌آموز در دانشگاه شریف

بیش از 160 دانش آموز دوره متوسطه از سراسر کشور با حضور در "مدرسه تابستانه رستا" و شرکت در کارگاهای حوزه‌های ریاضی، علوم کامپیوتر و فیزیک، با یکدیگر به رقابت پرداختند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، "مدرسه تابستانه رستا" ویژه‌ دانش آموزان ورودی پایه دهم تا دوازدهم کل کشور شهریورماه جاری به مدت سه روز در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور ۱۶۸ دانش آموز برگزار شد.

در این مدرسه کارگاه‌های علمی شامل مباحثی در حوزه‌های ریاضی، علوم کامپیوتر و فیزیک ارائه شد و در پایان رویداد مسابقه علمی بین شرکت کنندگان برگزار شد.

داده‌کاوی، هوش مصنوعی، الگوریتم، کدگذاری و فشرده‌سازی، نظریه بازی و مکانیک سیالات از عناوین کارگاه‌هایی بود که در این سه روز دانش‌آموزان در آن شرکت کردند و از آن بهره‌مند شدند.

در این رویداد شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های سه‌نفره به رقابت پرداختند و با هدایت و راهنمایی دانشجویان نخبه‌ که از دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور به عنوان آموزگار حضور داشتند، به سمت حل مسئله و رسیدن به پاسخ سوق داده شدند.

همچنین امسال تیم تابستانه رستا با ایجاد پلتفرم کاموا شرایطی را فراهم کرد تا با حذف کاغذ شرکت‌کنندگان بتوانند محتوای خود را با استفاده از این پلتفرم ارائه دهند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دانش‌آموزان شرکت کننده در مدرسه تابستانه رستا از بین بیش از هزار دانش‌آموز انتخاب شده‌اند که برای حضور در این مدرسه ثبت‌نام کرده و در آزمون ورودی، امتیاز لازم برای قبولی را کسب کردند. در آزمون ورودی مدرسه تابستانه، انگیزه و کنجکاوی و علاقه دانش‌آموزان بیشتر از سواد آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1184 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نیمه شعبان مبارک!
مجموعه مدارس سرای دانش
سرواندیشان آفتاب
راهنمای تیزهوشان نهم