سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

قوانین مسابقات سازه های ماکارونی در چهارمین جشنواره دانش آموزی مدکاپ کد مطلب : 6325 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

قوانین مسابقات سازه های ماکارونی در چهارمین جشنواره دانش آموزی مدکاپ

در این مطلب توضیحات مختصری در رابطه با قوانین مسابقات سازه های ماکارانی ارایه شده است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

مکانیک مهندسی هم شالوده و هم چارچوب اغلب شاخه های مهندسی است. بسیاری از مباحث در رشته هایی مانند: مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی هوا فضا، مهندسی کشاورزی و البته در خود مهندسی مکانیک، مبتنی بر دروس استاتیک و دینامیک است حتی در حوزه هایی مانند برق، دست اندرکاران حرفه ای در جریان بررسی اجزای الکتریکی یک دستگاه رباتی و یا یک فرایند ساخت، ممکن است ابتدا به تحلیل مکانیکی نیاز پیدا کنند.

بنابراین درس های مکانیک مهندسی در برنامه های درسی رشته های مهندسی نقش مهمی پیدا می کند مخصوصاً رشته ی عمران و سازه که ما در این پروژه با آن سروکار داریم. این درس نه تنها درس مهمی می باشد بلکه به دانش آموزان و کاربران این امکان را می دهد که سازه ها را کاملاً درک کنند و در نقشه کشی و تحلیل آن ها صاحب نظر شوند و از قدرت بیش تری در تحلیل سازه بهره مند شوند.

هدف بعدی از مطالعه ی علم مکانیک مهندسی که جزیی از آن استاتیک می باشد، پرورش قدرت پیش بینی اثر نیرو و حرکت است که در این پروژه بسیار حائز اهمیت است و در عین حال تحقق بخشیدن به کارکردهای طراحی خلاق مهندسی است یعنی رسیدن به نقطه ای که خود شما به طراحی سازه دست بزنید و سازه ها را خود با تحلیل و خلاقیت خود طراحی کنید.

البته این توانایی تنها با بدست آوردن اصول فیزیکی و استاتیکی حاصل نمی شود بلکه با آگاهی بر مواد و مصالح به کار برده شده در سازه های بدست می آید. به عنوان مثال در پروژه ما مواد و مصالح باید بهترین باشد تا نتیجه ی کار بهترین بازده را داشته باشد.

از دیگر بخش های این پروژه و کلاً رشته های مهندسی بخش نرم افزاری و کامپیوتری آن می باشد که به کمک آن ها هم می توان ادراک را بالاتر بود و هم کارها را ساده تر کرد به عنوان مثال در این پروژه با استفاده از اتوکد دست به طراحی سازه ها و نقشه کشی آن ها می زنیم و با استفاده از نرم افزاری هم چون SAP2000 به تحلیل سازه و طراحی هرچه زیباتر سازه ها می پردازیم.

در بخش دیگر تعریف سازه و مفهوم آن را پیش رو داریم (هر نوع ساخته دست انسان را سازه می گویند)، مسئله مهم که برای تحلیل سازه ها (اعم از: قاب ها، ماشین ها و خرپاها که در جلسات بعد توضیح داده می شود) مطرح است، این است که باید اصول نیرو و قوانین آن و از همه مهم تر اصل تعادل را به طور بنیادی درک کنیم تا آن ها را در تحلیل سازه به کار ببندیم.

در این بخش میتوانید آیین نامه های مربوط به گرایش های رشته سازه ماکارونی را مشاهده و دانلود نمایید.

***سازه ماکارونی- ستون فشاری هدفمند

***سازه ماکارونی – سبک

***سازه ماکارونی – پل بار متحرک


منبع: مدکاپبرنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 19 الی 25 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


برای تغییر دنیا، باید اول از خودمان شروع کنیم

اگر از شرایط زندگی خود راضی نیستید و به هر دلیلی احساس می کنید که باید تغییری در روند زندگی خود ایجاد کنید باید از شناخت خودتان و تغییر خودتان شروع کنید.


انتخاب مسیر درست چالش هر روزه ما در زندگی

چگونه زندگی کردن و این که در زندگی چه مسیری را پیش بگیریم همگی وابسته به انتخاب ما خواهد بود.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1658 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

قوانین مسابقات سازه های ماکارونی در چهارمین جشنواره دانش آموزی مدکاپ

در این مطلب توضیحات مختصری در رابطه با قوانین مسابقات سازه های ماکارانی ارایه شده است.