سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش غیردولتی پسرانه علوم کد مطلب : 16266 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش غیردولتی پسرانه علوم

در هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش غیردولتی پسرانه علوم، توانمندی ها واستعدادهای دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفته و با کمک کادر مجرب تلاش برای رشد و شکوفایی آن انجام می‌پذیرد.
تاریخ خبر 1403/04/17

. . . . . . . . . . . . .

هنرستان فنی‌و‌حرفه ای و کاردانش غیردولتی پسرانه علوم در منطقه 11 تهران، شاخه فنی‌و‌حرفه‌ای در رشته‌های شبکه و نرم‌افزار رایانه (کامپیوتر)، معماری داخلی ، حسابداری  و در شاخه کاردانش در  رشته تصویرسازی و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای (گرافیک کامپیوتری) به مدت 23  سال مشغول به فعالیت می باشد.

این مدرسه مجهز به سیستم هوشمند و دوربین مدار‌بسته بوده و سایر امکانات مدرسه شامل: سیستم حضور‌و‌ غیاب و اطلاع رسانی  هوشمند با نصب  اپلیکیشن  روی موبایل اولیا و دانش آموزان ، اتاق مشاوره، 3 سایت کامپیوتر، سالن غذا خوری و بوفه، سالن ورزشی سرپوشیده ، سالن اجتماعات ،نمازخانه ، کتابخانه و آزمایشگاه می باشد.

در این مدرسه توانمندی ها واستعدادهای دانش‌موزان مورد توجه قرار گرفته و با کمک کادر مجرب تلاش برای رشد و شکوفایی آن انجام می‌پذیرد.

 

شرکت دادن هنرجویان در مسابقات علمی ،مهارتی و ورزشی در سطح مدرسه، منطقه ،استان و کشوری انجام می‌پذیرد.

مراسم‌های مختلف در این هنرستان در زمان‌های خاص برای هنرجویان انجام می‌گیرد.

همچنین جشن‌ها و اردوهای مختلف در طول سال تحصیلی برای هنرجویان برگزار می‌گردد.

هنرستان علوم جلسات مشاوره را با تعیین وقت قبلی در اختیار هنرجویان و اولیا قرارمی دهد..

این هنرستان از همفکری و مشارکت هنرجویان در تصمیمات آموزشی ، فرهنگی ،تفریحی ، ورزشی و امورهنرستان بهره می‌جوید.

در جهت کنترل یادگیری هنرجویان امتحانات ماهانه برگزار و نتایج آن در سایت یا اپلیکیشن مدرسه در صفحه اختصاصی هنرجو قرارداده می شود.

  

سخنی با شما

چرا هنرستان علوم؟

در هنرستان برنامه ریزی آموزشی و تربیتی متناسب با نیاز هنرجویان ، با به کارگیری نیروهای متخصص مجرب و علاقمند و کوشا ، همدلی و هماهنگی کادر اجرایی و آموزشی در جهت پیشبرد برنامه ها، ایجاد فضای مفرح برای هنرآموزان و هنرجویان ، بهره گیری از امکانات موجود و به روزرسانی تجهیزات مورد نیاز هنرستان ، ترغیب هنرجویان به تلاشی بیشتر و تقدیر از هنرآموزان و هنرجویان صورت می پذیرد..

همینطور ارتباط خوب و مستمر با خانواده هنرجویان نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت هنرجویان هنرستان به شمار می رود . تشکیل کلاس های مهارت های زندگی برای هنرجویان و والدین یکی از امتیازهای هنرستان است مهارتهایی که آموزش داده می‌شود شامل نحوه گفت و گو ، مهارت نه گفتن، آموزش مهارت‌های شغلی ، آموزش بالا بردن عزت نفس و ارتباط دانش آموزان با والدین هستند.

 

معرفی رشته شبکه و نرم افزار رایانه ( کامپیوتر)

 

بیشتر فرآیندهای اداری، مالی و تجاری در حال الکترونیکی شدن هستند. زیر ساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کشور به گونه‌ای است که برای تعمیر، نگهداری و توسعه آنها نیازمند نیروهای آموزش دیده است و به نظر می‌رسد بخشی از آموزش این مهارت‌ها باید در دوره متوسط دوم به عنوان یک رشته مستقل و در ادامه برای آمادگی جذب بازار در آموزش عالی به کسب مهارت‌های تکمیلی صورت پذیرد.

با توجه به گسترش روزافزون دنیای رایانه، امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان رایانه احساس می شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکتهای تولید کننده قطعات و دستگاهها و مراکز صنعتی – تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

این رشته به دلیل پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا در مشاغل و صنایع مختلف تاثیر بسزایی داشته باشد.و این امر منجر به این شده تا همیشه در یک شرکت و یا در یک مجموعه نیاز یک تکنیسین کامپیوتر همیشه حس شود رشته‌ی کامپیوتر بر خلاف رشته‌های دیگر دائماً نیاز به بروز شدن دارد و شما برای تحصیل در این رشته باید به این توجه داشته باشید که به روز بودن فقط به این معنی نیست که شما از یک تکنولوژی جدید باخبر باشید بلکه باید آن تکنولوژی را یاد بگیرید.

امروزه مشاغل ، شرکت‌ها و صنایع آنچنان نیاز خودشان را به کامپیوتر زیاد کرده‌اند که عمده کارها در این اماکن توسط کامپیوتر صورت میگیرد و این باعث شده تا بشر هر سال نیاز بیشتری به کامپیوتر و تکنولوژی داشته باشد.

بعضی از گرایش‌های این رشته عبارتند از:

مهندسی نرم‌افزار رایانه

مهندسی سخت‌افزار رایانه

فناوری اطلاعات(IT)

علوم کامپیوتر

 

بهترین راه برای تحصیل در این رشته  شاخه‌ی فنی‌و‌حرفه‌ای می باشد به دلیل این که در این شاخه از پایه تمام جزئیات و کلیات تدریس می شود و دانش آموز از لحاظ علمی و عملی بسیار در سطح بالایی قرار می گیرد. و در ضمن افرادی که از شاخه‌ی فنی‌و‌حرفه‌ای وارد بازار کار می شوند خیلی متخصص تر و ماهرتر هستند.

 امروزه رشته کامپیوتر در دنیا سومین تخصص و علم پر درآمد محسوب می‌شود و اهمیت بسیار زیادی در صنعت و تولید و علم دارد.

*در ضمن این رشته بین المللی می باشد*

با توجه به داشتن فناوری در اکثر مشاغل فعالیت در تمام مراکز دولتی و خصوصی فراهم می باشد.

 

آینده تحصیلی و شغلی:

توسعه دهنده نرم افزار

طراح و تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری

توسعه‌دهنده و طراح وب‌سایت

کارشناس امنیت اطلاعات

کارشناس تست نفوذ و امنیت

کارشناس پایگاه داده

کارشناس علم داده

برنامه نویس کامپیوتر

کارشناس شبکه‌های کامپیوتری

مهندس یادگیری ماشین (machine learning)

هوش مصنوعی (AI)

مخابرات

رباتیک

 

 

 

 

معرفی رشته حسابداری

رشته حسابداری یکی از رشته‌های پرطرفدار در ایران است و معمولا فارغ‌التحصیلان این رشته مشکلی برای پیدا کردن شغل مرتبط با رشته خود ندارند. این رشته به عنوان زیرشاخه‌ای از رشته‌های فنی در هنرستان‌ها و دانشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای آموزش داده می‌شود..

حسابداری علم گزارشگری مالی ادارات،موسسات ، شرکت‌ها و... است. گزارش‌هایی که بتوانند وضعیت مالی یک شرکت را با زبان مشخص و استاندارد حسابداری، به تمامی استفاده‌کنندگان از این گزارش‌ها انتقال دهند. گزارش‌های مالی بیانگر وضعیت شرکت، درآمدها و هزینه‌ها، دارایی‌ها، سرمایه‌ها، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام یک شرکت هستند؛ به نحوی که هر فرد با مطالعه دقیق آن‌ها می‌تواند وضعیت کنونی، عملکرد گذشته و چشم اندازهای آینده یک شرکت را به خوبی درک کند..

حسابدارها افرادی هستند که به نوعی، جملات معمول در فضای کسب‌و‌کار و در فضای مالی یک شرکت را به عدد تبدیل می‌کنند تا با توجه به قوانین مشخص زبان عددی، برای تمامی استفاده‌کنندگان قابل درک باشند. یک حسابدار باید بتواند به خوبی گزارش کارهای خود را ارائه دهد. بنابراین باید به ادبیات و اصول نگارش زبان فارسی به خوبی تسلط داشته باشد. این ویژگی، بخصوص در سطوح بالاتر این رشته یعنی حسابرسی و مدیریت مالی اهمیت بسیاری دارد..

لذا حسابداری برای افرادی مناسب است که بتوانند به طور مکرر با اعداد ارتباط داشته و قدرت تجزیه و تحلیل آن‌ها را داشته باشند و حساب‌های مختلف، در قالب اعداد را به سادگی تفکیک کنند. افرادی که علاقه‌مند به فضای مالی یک شرکت و مدیریت گزارشگری‌های مالی آن هستند و از طرفی خلاقیت و نوآوری‌های اقتصادی را دارند، می‌توانند حسابداران موفقی باشند.

لازمه دیگر برای رشته‌ حسابداری، آشنایی و شناخت نرم‌افزارهای حسابداری است. در دنیای کنونی با توجه به مقیاس عملکردی شرکت‌ها و از طرفی نیاز به استفاده از تکنولوژی و فناوری در فرایندهای مدیریت مالی، عملاً مجموعه‌های گوناگون برای پیاد‌ه‌سازی گزارش‌های گوناگون مالی خود مجبور به استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری مختلف هستند. از همین رو، آشنایی با نرم‌افزارهای حسابداری جزء جدایی‌ناپذیر ورود به عرصه عملیاتی حسابداری است.

*در ضمن این رشته بین المللی می باشد*

آینده تحصیلی و شغلی:

در کلیه شرکت‌ها و مؤسسات تجاری و غیرانتفاعی

در کلیه واحدهای صنعتی و شرکت‌های تولیدی

در کلیه سازمان‌ها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی‌حساب

در ادارات دارایی

در مؤسسات بیمه

در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری

مدیریت مالی واحدهای تجاری

حسابرسی عملیات درون یک واحد تجاری

موسسات حسابرسی دولتی و خصوصی و...

 

معرفی رشته تصویر‌سازی و جلوه های ویژه رایانه ای

رشته «تصویرسازی و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای» در زمینه هنر از گروه هنر شاخه کاردانش قرار دارد.

هنرجویان این رشته، مهارت‌های کاربری کامپیوتر را در دو درس رایانه کار مقدماتی و پیشرفته فرا می‌گیرند و در  

ضمن کار  با نرم‌افزارهای فتوشاپ و دیگر نرم ‌افزارها مانند:

. و... آشنا می شوند.office, Illustrator , CorelDRAW , Autodesk Maya , Adobe After Effects

آموزش مهارت‌ها

سطح آموزشی استانداردهای طراحی شده برای این رشته در سطح مطلوبی است، چنان‌چه آموزش صحیح صورت گیرد و هنرجو علاقه‌مند و با اراده و پرانگیزه باشد، قطعاً با آموزش این مهارت‌ها می‌تواند نیاز خود جهت حضور در بازار کار را برآورده کند.

هنرجویان این رشته علاوه بر گذراندن دروس عمومی و پایه مشترک، مهارت‌های زیر را می‌آموزند:

  - رايانه كار مقدماتی

  - رايانه كار پيشرفته

  - طراح امور گرافيكی با رايانه

  - كاربر Corel Draw

  - کاربر Adobe Illustrator

  - کاربر Adobe After Effects

  - کاربر Autodesk Maya

  - کاربر Adobe Premier

*در ضمن این رشته بین المللی می باشد*

آینده تحصیلی و شغلی

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در دفاتر مهندسی و خدمات چاپی و گرافیکی ،عکاسی‌ها، مؤسسات تبلیغاتی، دفاتر روزنامه و انتشارات، صدا و سیما و مؤسسات وابسته و تدوین فیلم، انیمیشن و... مشغول به کار شوند.

همچنین می‌توانند کارت ویزیت و طرح روی جلد کتاب‌ها را طراحی کنند و اصلاح تصاویر و فیلم‌ها را فرا گیرند  و یا می توانند به صورت فردی یا گروهی و به صورت خود اشتغالی اقدام به دایر کردن شرکتهای تبلیغاتی نموده و یا کارهای تبلیغاتی برای شرکتها انجام دهند و برای برنامه نویسان ، صفحات گرافیکی تهیه نمایند.

آژانس‌های تبلیغاتی بازاریابی، شرکت‌های طراحی گرافیک، شرکت‌های طراحی وب یا انیمیشن و ناشران کتاب

انیماتور

چاپگر

هنرمند مفهومی

تصویرگر

طراح گرافیک

برنامه نویس چند رسانه‌ای

از دیگر مشاغلی می باشد که مدرک شما در رشته تصویرسازی می‌تواند در آن‌ها مفید باشد.

 

معرفی رشته معماری داخلی

 

«معماری داخلی» (Interior Architecture)

 هنر طراحی سازه‌ها از درون به بیرون یا بازسازی محیط داخلی سازه ها  با در نظر داشتن یک هدف خاص است. منظور از معماری داخلی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

هنر و علم طراحی و اجرای ساختمان‌ها و فضای داخلی آن‌ها به همراه دیگر مشخه‌های فیزیکی مرتبط

حرفه طراحی و اجرای فضای داخلی ساختمان با توجه به کاربرد انسانی آن

اصطلاح معرف فضاهای داخلی ساختمان و مشخصه‌های مرتبط با آن‌ها

سبک یا روش طراحی و اجرای فضاهای داخلی ساختمان و مشخصه‌های مرتبط با آن‌ها

تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی در چیست ؟

معماری داخلی و طراحی داخلی، دو حوزه بسیار شبیه به یکدیگر هستند. در واقع، درصد بالایی از مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در این حوزه‌ها، تفاوت چندانی باهم ندارند. در معماری داخلی، معماران بر روی عملکرد و کاربری فضا با در نظر گرفتن جنبه‌های سازه‌ای تمرکز می‌کنند. در طراحی داخلی، تمرکز طراحان بیشتر بر روی ایجاد محیط (جلوه نازک‌کاری، چینش مبلمان، رنگ‌پردازی و غیره) منعطف می‌شود.

در رشته های مرتبط با معماری، تلفیق هنر و فن همواره بهترین نتیجه را داشته است و تسلط فارغ التحصیلان به هر دو جنبه می‌تواند بازدهی بیشتری در بازار کار برای آنان به دنبال داشته باشد.

معماری داخلی دانشی است که در آن، فضاهای مختلف داخل یک ساختمان بر اساس استانداردها و ضوابط مربوطه، در یک نظام معمارانه طراحی می‌شوند. در واقع معماری داخلی، هنر طراحی قسمت‌های مختلف داخل ساختمان به شمار می‌آید و در این رشته، اصل اساسی، توصیف فضاهای درونی ساختمان و ارتقای سطح سکونت در مکان بر اساس معیارهای انسانی است.رشته معماری داخلی برای افرادی مناسب است که قدرت خلاقیت بالا، ذوق هنری و تخیل قوی برای ایده‌پردازی داشته و علاقه‌مند به مبلمان و تزئینات فضاهای داخلی ساختمان باشند چراکه اصل اساسی مباحث مطرح شده در این رشته تحصیلی، پیرامون این موضوع قرار می‌گیرد..

*در ضمن این رشته بین المللی می باشد*

آینده تحصیلی و شغلی:

مدیریت دفتر طراحی معماری داخلی

تاسیس شرکت های مختلف در زمینه معماری داخلی

فعالیت در شرکت های معماری به عنوان طراح معمار داخلی

طراحی داخلی ساختمان‌های تجاری، مسکونی و اداری

طراح سه بعدی پروژه های ساختمانی

متره و برآورد پروژه های ساختمانی

تدریس دروس تخصصی رشته مربوطه

مشاور شرکت های طراحی داخلی

نقشه کشی و طراحی پروژه های ساختمانی

تاسیس دفتر شخصی طراحی معماری داخلی

تاسیس شرکت‌های مختلف مهندسی در زمینه طراحی معماری داخلی

کسب پروانه اشتغال به کار مهندسی از وزارت راه، مسکن و شهرسازی

همکاری بعنوان طراح معمار داخلی در شرکت‌های معماری

طراحی معماری ساختمان‌های مختلف بصورت پروژه‌های شخصی

طراحی داخلی ساختمان‌های مختلف از قبیل مسکونی، اداری، تجاری

طراحی نمای ساختمان‌های مختلف از قبیل مسکونی، اداری، تجاری

نظارت بر اجرای پروژه‌های ساختمانی بصورت همکاری با دفاتر مختلف معماری

نظارت بر اجرای پروژه‌های شخصی

اجرای ساختمان‌های مختلف بصورت همکاری با طراحان و سرمایه‌گذاران مختلف

استخدام به عنوان نقشه‌کش معماری در دفاتر مهندسی مختلف

مدل‌ساز و طراح سه‌بعدی پروژه‌های معماری

متره و برآورد پروژه های ساختمانی

مشاور ساخت و ساز

تاسیس کلینیک‌های ساختمانی و ارائه خدمات مربوط به مصالح ساختمانی

استخدام در شرکت های دولتی و خصوصی مانند شهرداری و...

مشارکت در پروژه های شهرسازی

 

راههای ارتباطی با هنرستان پسرانه علوم:

نشانی:خیابان امام خمینی(ره)،بین میدان حسن‌آباد و ولیعصر(عج)، بعد از فروشگاه اتکا، روبروی شیخ هادی، پلاک 344

شماره تماس: 66467896

ایمیل:oloomschool@gmail.com

وب‌سایت: WWW.OLOOMSCHOOL.IR

صفحه اینستاگرام: مشاهده اینستاگرام علوم

 


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1687 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم