سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

فرایند دریافت کارت ورود به جلسه و نکات مهم برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری کد مطلب : 16268 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

فرایند دریافت کارت ورود به جلسه و نکات مهم برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری

فرایند برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 شامل دریافت کارت ورود به جلسه، ساعت برگزاری آزمون و دفترچه‌های پاسخگویی به سؤالات تشریح شد.
تاریخ خبر 1403/04/18

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، دکتر علی صدر با اشاره به فرایند برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403، گفت: نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 روزهای پنجشنبه و جمعه 21 و 22 تیر برگزار می‌شود. آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه و آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر روز پنجشنبه 21 تیر ماه و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه 22 تیر ماه برگزار خواهد شد.

معاون آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور افزود: كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ همه داوطلبان به‌همراه راهنمای شركت در آزمون در سامانه جامع آزمون سراسری برای مشاهده و پرینت در دسترس است و داوطلبانی كه در 2 گروه آزمایشی شامل یک گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی به همراه یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی متقاضی شده‌اند دارای 2 کارت هستند.

وی با بیان اینکه برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون و هم‌چنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكس‌دار و ارائه آن الزامی است، گفت: داوطلبان درصورت مشاهده نقص احتمالی در كارت شركت در آزمون، باید بر اساس آدرس مندرج در اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون به واحدهای رفع‌نقص در 408 شهرستانی که آزمون در آنجا برگزار می‌شود، مراجعه کنند. لازم به تأکید است در این آزمون تغییر گروه آزمایشی و حوزه امتحاني به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست و از مراجعه به واحدهای رفع‌نقص کارت، برای این موارد جداً خودداری شود.

دکتر صدر افزود: داوطلبان هر يك از گروه‌های آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني در صورت علاقه‌مندی به رشته علوم ورزشي و همچنین داوطلبان گروه آزمايشي هنر در صورت علاقه‌مندي به رشته‌های مندرج در بند 8 قسمت « پ » اطلاعیه پرینت کارت باید در سامانه جامع آزمون سراسری نسبت به انتخاب مورد مربوط و پرداخت هزینه آزمون عملی و اعلام علاقه‌مندی به این رشته‌ها اقدام کنند. داوطلبان علاقه مند به رشته علوم ورزشی باید در جلسه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم‌ریاضی، علوم‌انسانی و یا علوم‌تجربی و داوطلبان علاقه مند به رشته های هنر در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر باید حداقل در یکی از نوبت های اول و یا دوم آزمون سراسری سال 1403 حاضر بوده باشند.

معاون آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، تأکید کرد: فرآيند برگزاري آزمون صبح‌ها رأس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) و بعدازظهر ساعت 14:30 (دو و نیم بعد از ظهر) آغاز می‌شود و دربِ حوزه‌های امتحاني به ترتیب رأس‌ ساعت‌ 7:30 صبح و 14:00 (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد. لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن دربِ حوزه‌های امتحاني ممانعت به عمل خواهد آمد و هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عکس‌دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مداد تراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن همراه داشته‌ باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله کیف‌دستی، ساك دستي، هرگونه دستگاه ارتباطي و الکترونیکی، کیف، جزوه، كتاب، ماشين حساب، هرگونه يادداشت و نظاير آن و همچنين وسايل شخصي به جلسه آزمون اكيداً خودداري کنند و بديهي است كه همراه داشتن هر كدام از این وسایل تخلف بوده و مجازات به دنبال خواهد داشت.

دکتر صدر درباره دفترچه‌ی سوالات هر گروه آزمایشی گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی دفترچه شماره ۱ شامل درس ریاضی با ۴۰ سؤال و ۷۰ دقیقه زمان پاسخگویی، دفترچه شماره ۲ شامل دروس فیزیک و شیمی با ۶۵ سؤال و ۷۵ دقیقه زمان پاسخگویی است. در گروه آزمایشی علوم انسانی دفترچه شماره ۱ شامل دروس ریاضی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و روانشناسی با ۸۰ سؤال و ۸۵ دقیقه زمان پاسخگویی و دفترچه شماره ۲ شامل دروس زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه منطق و اقتصاد با ۸۰ سؤال و ۷۵ دقیقه زمان پاسخگویی است.

وی افزود: در گروه آزمایشی علوم تجربی سه دفترچه اختصاصی با سه پاسخنامه پیش بینی شده و دفترچه شماره ۱ شامل درس زیست شناسی با ۴۵ سؤال و 45 دقیقه زمان ، دفترچه شماره ۲ شامل دروس فیزیک و شیمی با ۶۵ سؤال و 75 دقیقه زمان، دفترچه شماره ۳ شامل درس های ریاضی و زمین شناسی با ۴۵ سؤال و 60 دقیقه زمان جمعا تعداد ۱۵۵ سؤال و ۱۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی و دفترچه شماره ۴ ویژه دیپلمه‌های بهیاری با ۳۰ سؤال و ۲۰ دقیقه زمان پاسخگویی است و در گروه آزمایشی هنر یک دفترچه اختصاصی شامل دروس درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی با ۱۰۰ سؤال و ۱۱۵ دقیقه زمان پاسخگویی و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی یک دفترچه اختصاصی شامل درس های آزمون زبان تخصصی (انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی) با ۷۰ سؤال و ۱۰۵ دقیقه زمان پاسخگویی پیش بینی شده است.

 

همچنین شما عزیزان می‌توانید ویدیوی راهنمای انتخاب رشته دانشگاه را در سایت تیزلند مشاهده فرمایید.

 

 

منبع: سازمان سنجشنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1652 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم