سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

هدایت دانش‌آموزان کنکوری به انتخاب رشته‌های اولویت‌دار کد مطلب : 13197 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هدایت دانش‌آموزان کنکوری به انتخاب رشته‌های اولویت‌دار

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور بر ضرورت هدایت دانش‌آموزان کنکوری به انتخاب رشته‌های اولویت‌دار در صورت قبولی در آزمون سراسری تاکید کرد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، حسن مروتی با بیان اینکه برخی رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها اولویت‌دار هستند، اظهار کرد: «در عین حال برخی رشته‌های تحصیلی هم جزو رشته‌های دانشگاهی کم‌طرفدار هستند که برای هر دوی این رشته‌ها برنامه‌هایی مد نظر است. به‌طور مثال امسال به داوطلبانی که این رشته‌های تحصیلی را انتخاب کردند، تسهیلاتی پرداخت شد.»

به گفته وی، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ رشته‌های آمار، آمار و سنجش آموزشی، دکتری پیوسته فیزیک، ریاضیات وکاربردها، زیست‌فناوری، زمین‌‌شناسی، زیست‌شناسی‌جانوری، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست‌شناسی دریا، زیست‌شناسی گیاهی، شیمی کاربردی، شیمی محض، فیزیک در رشته‌های علوم پایه مشمول دریافت مزایای تحصیلی شدند.

 

 بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور 

 

مروتی یادآور شد: «با تصویب وزارت علوم، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های ۱ تا ۱۰۰ گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین رتبه‌های ۱ تا ۵۰ گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی در کنکور سراسری سال گذشته و دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش‌آموزی می‌توانستند از مزایای در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.»

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: «همچنین رشته‌هایی که در اولویت قرار دارند مورد توجه هستند و ضرورت دارد که داوطلبان برای تحصیل در این رشته‌ها به‌درستی هدایت شوند که این مساله بر عهده نظام‌های آموزشی است. لذا وزارت علوم، معاونت علمی و وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های مختلفی در این بخش در دستو‌رکار دارند.»

*ثبت‌نام برای مرحله اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ از ۸ آبان آغاز شد و پس از دوبار تمدید فرصت ثبت‌نام، این مهلت یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ پایان یافت. در نهایت ۹۷۹ هزار داوطلب در سه گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و دو گروه شناور هنر و زبان‌های خارجی، در مرحله اول کنکور سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام کردند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود و آزمون مرحله اول صبح و بعدازظهر ۲۹ و ۳۰ دی‌ سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1476 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم