سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

افت تحصیلی به دلیل تغییر شرایط خانه و خانواده کد مطلب : 6865 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

افت تحصیلی به دلیل تغییر شرایط خانه و خانواده

افت تحصیلی در سرنوشت دانش آموزان تاثیر بسیاری دارد و این موضوع نگرانی های زیادی را برای والدین رقم زده است. برای آشنایی با علت و راه حل این موضوع کلیک کنید.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 149 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

تغییر در شرایط برای برخی یادآور خاطرات و اتفاقات خوشایند و برای بعضی دیگر، تداعی‌کننده شرایطی سخت در برهه زمانی مشخص است.

«از وقتی حسنا (فرزند کوچک خانواده) به دنیا آمده، نمرات امتحان های علی (فرزند بزرگ خانواده) خیلی کم شده است»، «از زمانی که به خانه جدید نقل مکان کردیم، فرزندم مثل قبل درس نمی‌خواند»، «اخیراً شرایط مالی خوبی نداریم و این موضوع تاثیر زیادی بر روحیه فرزندمان داشته است.»

این جملات و جملات متعدد دیگر، عباراتی هستند که روزانه بین پدر و مادرهای زیادی رد و بدل می‌شوند. این‌ها فقط بخشی از عواملی هستند که منجر به افت تحصیلی دانش‌آموزان می‌شوند.

اصطلاح افت تحصیلی، معمولاً زمانی استفاده می‌شود که کاهش چشم‌گیری در عملکرد دانش‌آموز، نسبت به گذشته اتفاق افتاده باشد. موضوع افت تحصیلی، در سرنوشت دانش‌آموزان تاثیر بسیاری دارد. این اتفاق تنها به تغییر عملکرد و کاهش نمرات امتحان دانش‌آموزان ختم نمی‌شود و حتی پتانسیل این را دارد که دانش‌آموز را به سمت ترک تحصیل از مدرسه بکشاند.

اما راه حل این مشکل چیست؟ چگونه بفهمیم دربرخورد با هر کدام از این شرایط چه کاری باید انجام دهیم؟ در درجه اول، والدین دانش‌آموز باید علت افت تحصیلی فرزند خود را شناسایی کرده و سپس درصدد حل این مشکل برآیند.

در رابطه با این مسئله، ویدئویی با موضوع «افت تحصیلی به دلیل تغییر شرایط خانه و خانواده» در وب‌سایت میم قرار داده شده است که در آن ضمن برشمردن دلایل افت تحصیلی دانش‌آموزان در مقاطع مختلف دبستان تا دبیرستان، راه‌حل‌هایی را به تفکیک برای هر کدام از این عوامل ارائه می‌دهد. علاوه بر این می‌توان از مطالب متنوع دیگری که به منظور هدایت و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در این سایت ارائه شده است، استفاده کرد.
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1339 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم  class=
دبستان مروا  class=

افت تحصیلی به دلیل تغییر شرایط خانه و خانواده

افت تحصیلی در سرنوشت دانش آموزان تاثیر بسیاری دارد و این موضوع نگرانی های زیادی را برای والدین رقم زده است. برای آشنایی با علت و راه حل این موضوع کلیک کنید.