سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

حضوری شدن مدارس و مشکلات آموزشی بعد از آن کد مطلب : 10982 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

حضوری شدن مدارس و مشکلات آموزشی بعد از آن

بررسی حضوری شدن مدارس و مشکلات آموزشی بعد از آن همراه با کارشناس خانم بهناز اسدی.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

با توجه به اخبار و اقدامات در راستای بازگشایی مدارس حضوری در سال 1400، کم‌کم بسیاری از دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل باید مانند سال‌های گذشته در مدرسه حضور پیدا کنند. قطعا آموزش مجازی در کنار مزایایی همچون حفاظت قشر محصل در مقابل بیماری کرونا، معایبی همچون دوری از فضای یادگیری حضوری داشته و بسیاری از دانش‌آموزان که در آموزش نیاز به تعامل و برقراری ارتباط فیزیکی با معلم و هم‌سالان خود دارند را با مشکل مواجه کرده است.

مدارس حضوری و مشکلات آموزشی پساکرونا

به دو دغدغه بزرگ که در این راستا هست توجه کنید. مثلا دانش‌آموز کلاس دوم ابتدایی که سال قبلی تحصیلی خود را به صورت آنلاین گذرانده و از بسیاری از مزایایی که آموزش حضوری درسی مانند آموزش الفبا غافل باشد. این نوآموز و والدین او برای ادامه تحصیل وی و حضوری شدن پایه‌های بعدی چه اقداماتی از نظر امکانات تحصیلی و آمادگی روانی باید انجام دهند؟

دغدغه دوم را این‌گونه می‌توان بیان کرد که این حقیقت وجود دارد که پایه و زیرساخت آموزش مجازی قبل از اپیدمی کرونا برای قشر دانش‌آموز آنقدر که باید قوی نبوده، پس انتظار می‌رود بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها با مشکلاتی مثل تنبلی و نداشتن نظم در درس خواندن، افت نمرات، کم شدن سطح دانش نسبت به استانداردهای تعریف‌شده هر پایه تحصیلی و بسیار موارد دیگر دسته و پنجه نرم کنند.

البته دغدغه‌های بسیار دیگری وجود دارد که به واسطه این تغییرات شکل گرفت، ولی مسئله‌ای که اهمیت دارد این است که از این به بعد برای جبران درس و آمادگی بیشتر دانش‌آموزان برای امسال و سال‌های بعد باید چه کار کرد.

آنچه در لایو مشاوره خواهد گذشت

چون مسئله تفاوت‌های آموزش مجازی و حضوری و جاماندگی‌های درسی اهمیت بالایی برای زمان حال دارد، برنامه‌ای ترتیب دادیم تا به صورت زنده در اینستاگرام در خدمت سرکار خانم بهناز اسدی (مشاور و فعال حوزه کودک و نوجوان) باشیم و در مورد دغدغه‌های بالا صحبت کنیم. سرفصل صحبت‌ها به شرح زیر است:

  • بررسی ارتباط دانش‌آموز با مدرسه در دوران آموزش حضوری و مجازی
  • تفاوت‌های آموزش حضوری در مدارس دولتی و غیر دولتی
  • تفاوت‌های آموزش مجازی در مدارس دولتی و غیر دولتی
  • عادات و مشکلات آموزش مجازی برای دانش‌آموزان در طول اپیدمی
  • بررسی مشکلات دیده‌نشده بعد از بازگشت به مدارس حضوری
  • اقدامات و توصیه‌های لازم به دانش‌آموزان و والدین برای تقویت و حضور موثر در مدارس حضوری
  • نکات مهم برای رسیدن به تعادل و ارتقا سطح یادگیری به آنچه که قبل از کرونا بوده

 

برای شرکت در لایو حتما پیج اینستاگرامی تیزلند رو دنبال کنید. (پیج اینستاگرامی تیزلند - کلیک کنید)
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1533 را در این کادر وارد کنید:

   خانم زهرا
خوبه بد نیس


   خانم فاطمه یاوری
عالی


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازآمد بوی ماه مدرسه
آکادمی هوپا کلیک کنید
فرصت دیده شدن مدارس تهران