سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

روز جهانی کتاب و کتاب‌خوانی کد مطلب : 10966 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

روز جهانی کتاب و کتاب‌خوانی

به مناسبت 24 آبان روز جهانی کتاب و کتابخوانی از کتاب و اثرش در زندگی انسان‌ها گفتیم.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

هیچ‌وقت نباید فراموش کرد که کتاب تنها دوستی است که برای همیشه در کنار ماست و با آن می‌توان در محیط‌هایی بود که هیچ‌زمانی نرفته‌ایم، در کنار افرادی بود که هیچ‌وقت ندیده‌ایم، مهارت‌هایی را یاد گرفت که هیچ انسانی به اندازه کتاب نتوانسته به ما آموزش دهد و موارد بسیار دیگر.

 

یکی از مناسبت‌های جهانی برای اهالی فرهنگ و ادب 24 آبان، روز کتاب است؛ این روز در هفته کتاب‌خوانی (24 آبان تا 2 آذر) قرار دارد و علت نامگذاری و اهمیت آن را می‌توان ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و ارزش بالای کتاب برای انسان‌ها در سراسر دنیا دانست.

 

فرهنگ کتاب‌خوانی در عصر جدید

با وجود این که حضور در عصر ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی باعث آسان‌تر شدن کسب اطلاعات در زمینه‌های مختلف آموزشی، سرگرمی، خبری شده؛ وجود ابزارهای دیجیتال مانند گوشی‌های هوشمند باعث شده که افراد در تمامی سنین، چه در مرحله کودکی و نوجوانی چه در بزرگسالی، از کتاب و کتاب‌خوانی به معنای آن چه که در گذشته بوده فاصله بگیرند.

البته گفتنی است که صاحبان ایده، برای بازگشت به رویکرد خرید و خواندن کتاب، مفاهیمی مانند کتاب صوتی، کتاب الکترونیک و... را پدید آوردند که با تکنولوژی و ابزارهای به‌روز مانند تلفن همراه تطابق بیشتری دارد و در واقع قدمی برای حفظ فرهنگ کتاب‌خوانی است. اما صاحبان رسانه، مراکز آموزشی خبری، سازمان‌ها و نهادهای مختلف باید بدانند که این به تنهایی کافی نیست.

اگر کمی به خودمان و اطرافیانمان نگاه کنیم، متوجه می‌شویم، با وجود این که خیلی از افراد تغییر رویکرد داده‌اند و کتاب‌خوانی را با اشکال جدید یعنی به صورت صوتی، پادکست، الکترونیک و... ادامه می‌دهند، اما همچنان ضعف در این فرهنگ ارزشمند دیده می‌شود. به‌خاطر همین، فرهنگ کتاب‌خوانی باید در بطن جامعه باشد و افراد در کنار استفاده از تکنولوژی نباید خود را از حس لمس کتاب و میزان نفوذ بالای آن محروم کنند.

 

اقدام تیزلند برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی

تیزلند (سرزمین تیزهوش‌ها) که یک رسانه دیجیتال و سامانه جامع اطلاعات مدارس است، خود را در این رابطه مسئول دانسته و در این راستا کلوپ کتاب را راه‌اندازی کرده است. این کلوپ کتاب‌های مختلفی را که برای کودکان، دانش‌آموزان و والدین مفید است را معرفی می‌کند و در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت تیزلند به انتشار می‌گذارد تا قدم مثبتی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برای سنین کم و افرادی باشد که دغدغه پرورش خود و خانواده را دارند.

برای خواندن سایر اخبار تیزلند کلیک کنید.(اخبار سرزمین تیزهوش‌ها)مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» معنی شعر ای وطن فارسی ششم

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1539 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازآمد بوی ماه مدرسه
آکادمی هوپا کلیک کنید
فرصت دیده شدن مدارس تهران