سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معلم ای فروغ جاودانی، روزت مبارک کد مطلب : 12471 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معلم ای فروغ جاودانی، روزت مبارک

اردیبهشت 1401، مصادف با شهادت استاد مطهری است که به‌عنوان روز معلم برای معلمین، دانش‌‌آموزان، رسانه دیجیتال تیزلند و فعالان آموزش و پرورش ارزش والایی دارد.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 150 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

12 اردیبهشت هر سال بهانه‌است برای همه ما تا از تمام کسانی که در طول زندگی محرک تفکرات ما بوده‌اند، تشکر کنیم. 12 اردیبهشت هر سال، روز معلم است؛ روزی که به‌مناسبت شهادت استاد مرتضی مطهری نام‌گذاری شده و روز به روز به ارزش معلم با توجه به بحران‌های مختلف در عصر جدید و نیاز به سازگاری بیشتر قشر معلم به این تغییرات، اضافه می‌شود.

رسانۀ دیجیتال تیزلند، به‌عنوان منبعی که با دانش‌آموزان و معلمین همیشه در تماس بوده و شاهد زحمات مدرسین در عرصه‌های مختلف است، به نوبه خود این روز را به تمامی آموزگاران ایران‌زمین تبریک عرض می‌کند.

 

 

معلم بودن یعنی چه؟

در لغت‌نامه دهخدا، معلم به معنی آموزاننده، مدرس و آموزگار آورده شده و در فرهنگ آکسفورد، معلم به شخصی گفته می‌شود که تدریس می‌کند، به‌خصوص تدریس در نهادهای تحصیلی. البته آموزش و پرورش هم تعاریفی را برای آموزگار دراد؛ در یکی از این تعاریف اشاره دارد که «معلم کسی است که علاوه بر شایستگی‌های تحصیلی و صلاحیت‌های حرفه‌ای خود، هنر تدریس و سازندگی همه‌جانبه شاگردان را در اختیار دارد. او پیوسته در جوش و خروش برای ساختن خود و ایجاد تغییر و تحول در وجود شاگردان است».

اما جدای این تعاریف، در عصر جدید معلم معنای جدید به خود گرفته است؛ با توجه به تغییرات در افراد نسل‌ جدید و روند آموزشی، معلم کسی است که با یک یا چند شاگرد به رفتار تعاملی می‌پردازد و هدفش این است که در وجود دانش‌آموز خود تغییر ایجاد کند و این تغییر همان تغییر تعلیمی و تربیتی است. به‌ راستی که تعریف درست از معلم، برای حال حاضر ما همین است.

بعد از بررسی تعریف معلم و در کنار ارزیابی سطح سواد فرزندان در نسل‌های جدید، باید به کمیت و کیفیت معلمان توجه کرد؛ زیرا رشد کمی و کیفی آن‌ها مسئلۀ مهم‌تری است که کمتر کسی از این زاویه نگاه کرده. تکامل بشر در گرو زحمات این گروه از افراد جامعه قرار دارد. پس شایسته است این روز یعنی، روز معلم را بر تمامی معلمین دنیا، گرامی بداریم.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1584 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات


بازآمد بوی ماه مدرسه
فرصت دیده شدن مدارس تهران