سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

وبینار رایگان چگونه بر ناامیدی غلبه کنیم؟ کد مطلب : 8859 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

وبینار رایگان چگونه بر ناامیدی غلبه کنیم؟

به نظر شما چگونه می توانیم یاد بگیریم که ناامیدی را مدیریت کنیم؟ با شرکت در وبینار رایگان غلبه برناامیدی همراه ما باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 136 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

این کارگاه برگزار شده‌است.می‌توانید ویدئو ضبط شده آن را مشاهده کنید.

 

 

 چگونه بر ناامیدی غلبه کنیم؟  

 

امروزه حس ناامیدی را به راحتی می توان در میان کودکان و نوجوانان پیدا کرد. در چنین شرایطی یک مشاور حرفه ای است که می تواند به آن ها و والدین شان کمک کند.

ناامیدی واژه‌ای است که به تنهایی انتقال دهندۀ حس منفی است. حال دچار شدن به این احساسات، تاثیر به سزایی بر روند پیشرفت زندگی دارد. حس نا امیدی بر ابعاد مختلفی از جمله فعالیت‌های روزمره، اعتماد به نفس، محیط کاری و از همه مهم‌تر تحصیلات فرد می‌شود.

تاثیرات ناشی از حس ناامیدی در کودکان و نوجوانان به مراتب بیشتر از رده‌های سنی دیگر است. چرا که دوران کودکی و نوجوانی از دوره‌‌های حساسی است که آن‌ها دچار تحولات جسمی، احساسی و عاطفی می‌شوند.

والدین و مشاورین از جمله افرادی هستند که می‌توانند به کودکان و نوجوانان کمک کنند. والدین با ایجاد فضای بیشتر برای استقلال و هویت فردی می‌توانند کمک و حمایت خود را فراهم آورند.

عوامل گوناگونی همچون قضاوت‌های نادرست، درک غیر واقعی از توانایی‌ها، مقایسه‌های غلط و غیره موجب ایجاد حس ناامیدی در افراد می‌شود.

به منظور بررسی عوامل موثر در ایجاد این احساس، شناسایی و سپس برطرف نمودن آن تصمیم گرفتیم وبیناری در رابطه با این موضوع برگزار کنیم تا دانش‌آموزانی که با ناامیدی دست و پنجه نرم می‌کنند، کمک کنیم. این وبینار برای والدین و مشاوران هم مناسب است چرا که می‌توانند به فرزندان و دانش‌آموزان ناامید خود کنند.

 در این کارگاه آموزشی همراه با کارشناس، جلال سلیمی مشاور مدارس برتر با سال‌ها تجربه فعالیت حوزه مشاوره به بررسی دلایل احساس ناامیدی در فرزندان می‌پردازیم تا عواملی را که منجر به ایجاد این احساس می‌شوند را شناسایی ‌کنیم.


این وبینار برای چه کسانی مناسب است؟ 

پدر و مادرهایی که قصد دارند با ریشه‌یابی مشکلات به فرزندان خود انگیزه بدهند و راهکارهایی را برای بهبود شرایط پیدا کنند.

دانش‌آموزانی که به دلیلی ناامیدی انگیزه‌ای برای درس خواندن ندارند.

مشاوران و دبیرانی که با بی‌انگیزگی دانش‌آموزان روبه‌رو هستند و برای بهبود شرایط نیازمند کمک هستند.
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1285 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

هوپا اکادمی  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=

وبینار رایگان چگونه بر ناامیدی غلبه کنیم؟

به نظر شما چگونه می توانیم یاد بگیریم که ناامیدی را مدیریت کنیم؟ با شرکت در وبینار رایگان غلبه برناامیدی همراه ما باشید تا در این باره بیشتر بدانید.