سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 گفتگوی تیزلند با دکتر داوود مولوی ، دبیر انجمن ریاضی دانان جوان  کد مطلب : 6357 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

گفتگوی تیزلند با دکتر داوود مولوی ، دبیر انجمن ریاضی دانان جوان

دکتر داوود مولوی، دکترای علوم کامپیوتر (هوش مصنوعی) از دانشگاه آلبرتای کانادا و فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف، دبیر انجمن ریاضی دانان جوان است.گفتگوی تیزلند با دکتر داوود مولوی را بخوانید.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

1.در ابتدا انجمن ریاضی دانان جوان را برایمان معرفی کنید؟

انجمن ریاضی‌دانان جوان نخستین و فعال‌ترین نهاد تخصصی در آموزش ریاضی در مقطع دانش‌آموزی است. این مجموعه فعالیت‌های خود را از اواخر دهه 70 با همکاری جمعی از برترین‌های دانشگاه‌های شهر تهران و برگزیدگان المپیادهای علمی کشور در زمینه آموزش ریاضی آغاز کرده است.

از جمله فعالیت‌های انجمن برگزاری مسابقات بین المللی ریاضی واترلو کانادا در ایران است که از سال 2001 میلادی به آن مشغول است. انجمن با تلاش و پیگیری فراوان به کشف و پرورش استعدادهای برگزیده می‌پردازد و با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات، مسیر رشد و شکوفایی را برای این عزیزان، در هر سطح و مقطعی که به انجمن بپیوندند، فراهم می‌سازد.

2.از فعالیت های ویژه ای که در این انجمن انجام می‌شود بگویید؟

برگزاری دوره‎های آموزش ریاضی به صورت دیجیتال و آزمون های بین المللی با هدف محک زدن دانش‌آموزان، مهم‌ترین فعالیت‌های انجمن ریاضی‌دانان جوان است.

برگزاری سمینارها و همایش ها و در کنار آن ها چاپ کتاب‌های تخصصی و نشریات ویژه دانش آموزی از دیگر فعالیت‌های انجمن است.

3.هدف از فعالیت های انجمن چیست و برای رسیدن به این اهداف چه اقداماتی انجام داده اید؟

هدف اصلی انجمن عمومی کردن آموزش ریاضی برای همه افراد مستعد و علاقه مند و ایجاد فضایی برای درک و فهم عمیق ریاضی است که تاکنون هم توانسته ایم به خوبی انجمن را به این سمت سوق دهیم.

برای تحقق این هدف انجمن برآن است تا نحوه ی صحیح تفکر و مطالعه ریاضی را به دانش آموزان آموزش دهد و راهکارهایی مانند برگزاری دوره‌های راهبرد حل مسئله و چالش هوش و مسابقات بین المللی را ارائه کرده است. انجمن در کنار مباحث آموزشی و برگزاری آزمونها ،توانسته است با چاپ چندصد عنوان کتاب و برگزاری سمینارها و همایش های متعدد، راه رسیدن به اهداف عالیه را برای دانش آموزان هموار کند .

4.نقش بازی در آموزش را چگونه تشریح می کنید؟

آموزش به دوصورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود که در آموزش مستقیم مفاهیم بصورت شفاف و جدی مطرح می شود اما آموزش بصورت غیر مستقیم می تواند با بازی همراه باشد و قطعاً استفاده از عناصر بازی در آموزش مفاهیم انگیزه یادگیری را بالاتر می برد و یادگیری را در بلند مدت تضمین میکند . کاری که در انجمن ریاضی دانان جوان انجام می گیرد ، استفاده از هر دوشیوه ی آموزشی است

5.برای عضویت دانش آموزان در انجمن ریاضیدانان جوان چه اقدامی باید صورت پذیرد؟

دانش آموزان فعال میتوانند از طریق سایت انجمن به آدرس www.student.ir مراجعه و یا با روابط عمومی انجمن به شماره 43061-021 جهت عضویت اقدام کنند تا علاوه بر مشاوره رایگان و ثبت عضویت از کلیه خدمات این انجمن بهره مند شوند .
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1226 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
مدرسه شایستگان رازی  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

گفتگوی تیزلند با دکتر داوود مولوی ، دبیر انجمن ریاضی دانان جوان

دکتر داوود مولوی، دکترای علوم کامپیوتر (هوش مصنوعی) از دانشگاه آلبرتای کانادا و فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف، دبیر انجمن ریاضی دانان جوان است.گفتگوی تیزلند با دکتر داوود مولوی را بخوانید.