سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

2 معیار مهم در انتخاب و تغییر رشته دبیرستان! کد مطلب : 8842 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

2 معیار مهم در انتخاب و تغییر رشته دبیرستان!

انتخاب رشته در واقع تعیین کننده مسیر شغلی آینده شما و یا مسیر تحصیلات عالی آینده شما می باشد. ما در این مقاله سعی داریم 2 معیار اصلی و مهم را برای دانش آموزان عزیز شرح دهیم. با ماه همراه باشید.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 141 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

انتخاب و تغییر رشته در دبیرستان از حساس‌ترین و با اهمیت‌ترین مراحل زندگی هر شخصی به شمار می‌آید و در بین انتخاب‌های مختلف مسیر زندگی او را تعیین می‌کند. به همین علت این مرحله از زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، بهتر است قبل از هرچیزی با معیارها و ملاک‌های ضروری برای انتخاب و تغییر رشته آشنا شوید تا بهترین تصمیم را در این مرحله حساس بگیرید.

ما در این مقاله سعی داریم 2 معیار‌ اصلی و مهم را برای دانش آموزان عزیز شرح دهیم تا در انتخاب رشته‌ و همچنین تغییر رشته خود و رسیدن به موفقیت از آن‌ها بهره ببرند.


1-توجه عمیق به علاقه شخصی!

اولین و مهمترین معیار برای انتخاب و تغییر رشته در دبیرستان توجه بسیار زیاد به علاقه شخصی می‌باشد. حتی اعضای یک خانواده هم از علایق متفاوتی برخوردار ‌می‌باشند. باید بدانید علاقه یک شرط اساسی و مهم در انتخاب رشته است، چه بسا افرادی که از روی توصیه و یا تقلید از دیگران رشته‌ای را انتخاب کرده‌اند یا تصمیم گرفته اند رشته‌ تحصیلی‌شان را تغییر دهند و زمان زیادی را نیز صرف تحصیل کرده‌اند، اما بعد از مدت‌ها به دلیل نداشتن علاقه، آن را کنار گذاشته‌اند .

بنابراین بدون در نظر گرفتن این موضوع آسیب‌ها و هزینه‌های زیادی را در آینده متحمل می‌شوید.

در اولین قدم برای شناخت شفاف رشته مورد علاقه، تحقیق و بررسی یا جستجو در اینترنت و پرس‌وجو از افراد باتجربه را انجام دهید. نام رشته‌هایی که به نظرتان به علایق شخصی شما نزدیکتر هستند را بنویسید و رتبه‌بندی کنید واز بین آنها یکی را که بالاترین رتبه را دارد انتخاب کنید.


2-استعداد ذاتی خود را ببینید!

استعداد، یعنی کاری که بهتر از بقیه کارها باصرف کمترین انرژی انجام می‌دهید.

هر فردی با داشتن استعداد و همچنین مهارت موردنیاز در انجام دادن یک کار به صورت مداوم می‌تواند موفق شود و آینده شغلی خود راتضمین کند. پس قبل از دیر شدن بهتر است در کنار علاقه شخصی، استعدادهای خود را کشف کنید و آن‌ها را با رشته‌های انتخابی خود مطابقت دهید.


نتیجه‌گیری

می‌دانیم که تمام سعی و تلاش ما در زندگی فقط برای رسیدن به احساس رضایت و آرامش درونی است. پس قبل از انتخاب و تغییر رشته همه عواقب آن را مورد بررسی قرار دهید تا تصمیم الان شما، عدم رضایت فردا را رقم نزد.

همچنین خود را در رقابت بی‌نتیجه عقب نماندن از دوستان قرار ندهید و انتخاب شما صرفا براساس القاب دکتر ومهندس نباشد تا آینده‌تان به تباهی کشیده نشود.

 


 

ورود به بخش اعضا سایت میم

 

 

 

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1761 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

هوپا اکادمی  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=

2 معیار مهم در انتخاب و تغییر رشته دبیرستان!

انتخاب رشته در واقع تعیین کننده مسیر شغلی آینده شما و یا مسیر تحصیلات عالی آینده شما می باشد. ما در این مقاله سعی داریم 2 معیار اصلی و مهم را برای دانش آموزان عزیز شرح دهیم. با ماه همراه باشید.