سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برگزاری مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی نانو کد مطلب : 12491 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برگزاری مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی نانو

مدیر ترویج دانش‌آموزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از برگزاری مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی نانو خبر داد.
تاریخ خبر 1401/02/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، مهیار خادم، مدیر ترویج دانش‌آموزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و دبیر شورای سیاست‏‌گذاری این رویداد اظهار کرد: هدف از برگزاری این رویداد، ترویج فناوری نانو در سطح دانش‌آموزی با مدل یادگیری پروژه‌محور و رویکرد شناختی است. این رویداد برای اولین بار زیر نظر ستاد نانو و با همکاری باشگاه نانو و جشنواره ابن سینا در سال جاری اجرا می‏‌شود.

خادم در رابطه با مدرسه تابستانی نانو گفت: در این رویداد پروژه‏‌هایی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌‏گیرد که با همراهی معلمان راهنما و به صورت گام به گام، روند اجرای هر یک از پروژه‌ها از طریق سامانه آموزش ابن سینا به صورت برخط و مجازی، تکمیل و نهایی می‌‏شود و دانش‌آموزان در این رویداد پژوهش‏‌های خود را در قالب سمینارهای علمی، دستاوردها و محصولات در قالب اختراعات در نمایشگاه ارائه می‏‌دهند.

دبیر شورای سیاست‏‌گذاری مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی نانو با اعلام این نکته که به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی حضور از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعطا می‌‏شود، ادامه داد: برگزیدگان رویداد توسط ستاد نانو حمایت شده و این امکان برایشان خواهد بود تا پروژه خود را با مشاوره‏ و راهنمایی‏ کارشناسان مورد تأیید ستاد تکمیل کنند و در پایان نیز مدارس برگزیده معرفی و تقدیر خواهند شد.

خادم، شروع روند آموزش و فرآیند راهنمایی دانش‌‏آموزان در این رویداد فناورانه را از ابتدای تیرماه سال جاری دانست و گفت: بررسی پروژه‌ها و داوری‏‌های این دوره در هفته پایانی مردادماه انجام می‏‌شود.

 

بیشتر بخوانید: معرفی المپیاد علوم و فناوری نانو 

 

به نقل از باشگاه نانو، به گفته وی از طریق پایگاه اینترنتی مدرسه تابستانی به آدرس http://nanosummerschool.ir امکان ثبت نام در این رویداد فراهم شده است.مدیر ترویج دانش آموزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با بیان اینکه علاقه‏‌مندان برای شرکت در این رویداد نیازمند دانش خاصی در حوزه فناوری نانو نیستند، ادامه داد: این رویداد برای دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توسط باشگاه نانو و هفتمین جشنواره ابن‏ سینا برگزار می‏‌شود و دانش‌آموزان به صورت فردی یا گروه‏‌های ۲ یا ۳ نفره می‏‌توانند در هفت موضوع چالشی که برای تحقیق در نظر گرفته شده است، ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزیدگان توسط باشگاه نانو و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو حمایت می‌شوند، افزود: دانش‌آموزان برگزیده برای استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آزمایشگاه‏‌های آموزشی فناوری نانو، به این مراکز معرفی خواهند شد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1567 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله
مقاله
دوره های آکادمی هوپا
فرصت دیده شدن مدارس تهران