سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مهلت ثبت نام در ششمین دوره جشنواره ابن سینا تا پایان فروردین ماه 1400 کد مطلب : 8957 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مهلت ثبت نام در ششمین دوره جشنواره ابن سینا تا پایان فروردین ماه 1400

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به جزئیات برگزاری این دوره از جشنواره و مهلت ثبت نام دانش آموزان پرداخت.
تاریخ خبر 1399/12/05

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، مهدی رشیدی جهان درباره برگزاری ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا به پنجمین دوره اشاره کرد و گفت: «پنجمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا در شرایط کرونا به صورت غیر حضوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه نیرو، اتاق بازرگانی ایران و سازمان‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی در شهریور ماه 1399 برگزار شد.»

وی ادامه داد: «تعداد هزار و 130 گروه دانش‌آموزی از 31 استان و 700 مدرسه و پژوهشسرا و با حضور 4 هزار نفر در دوره پنجم به عنوان بزرگترین رویداد مجازی کشور شرکت کردند.»

رشیدی جهان محورهای جشنواره را سمینارهای علمی در 10 رشته، دستاوردها و اختراعات دانش‌آموزی، ماراتون برنامه نویسی، کسب و کار دانش‌آموزی، المپیاد علمی علوم پایه، ماراتون محتوای دیجیتال، فیلم کوتاه و انیمیشن عنوان کرد.

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا بیان کرد: «در دوره پنجم با توجه به یکسان نبودن دسترسی دانش‌آموزان در استان‌های مختلف به اینترنت و ...، پلتفرم‌ها و روش‌های ارائه مجازی مختلفی در اختیار آنان قرار داده شد تا همه دانش‌آموزان با توجه به شرایط خود بتوانند روش ارائه و داوری را انتخاب کنند.»

وی با اشاره به اینکه در این دوره به همه شرکت کنندگان گواهی حضور بین المللی داده می‌شود افزود: «این گواهی حضور قابلیت استعلام و اعتبار سنجی دارد و دانش‌آموزان می‌توانند با ارائه کد اعتبار سنجی گواهی نامه خود، تائیدیه آن را دریافت کنند.»

رشیدی جهان اظهار کرد: «همچنین برای اولین بار در کشور، پس از بررسی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته، کارنامه پژوهشی به صورت توصیفی برای همه ورودی‌ها در 2 محور سمینارهای علمی و دستاوردها و اختراعات طراحی شده است. در این کارنامه توصیفی ارزیابی داوران به صورت دقیق منعکس شده و گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با راهکارهای ارائه شده در آن به رفع نواقص موجود در پروژه خود بپردازند.»

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا اضافه کرد: «ثبت‌نام در دوره ششم از جشنواره آغاز شده و تا پایان فروردین ماه 1400 ادامه دارد که اطلاعات آن از طریق وب سایت رسمی جشنواره به آدرس ebnesinafestival.com اعلام خواهد شد. این دوره از جشنواره در مردادماه سال 1400 برگزار می‌شود.»

وی با اشاره به تداوم افتخار آفرینی دانش‌آموزان ایرانی در جشنواره و مسابقات بین المللی گفت که دانش‌آموزان ایرانی با کسب عناوین مختلف در المپیاد بین المللی علوم کاربردی اندونزی و مسابقات علوم و مهندسی کره جنوبی 2020 بار دیگر خوش درخشیدند.

رشیدی جهان در پایان همچنین به درخشش دانش‌آموزان ایرانی در جشنواره علوم و اختراعات افریقای جنوبی 2020 اشاره و اظهار کرد که دانش‌آموزان ایرانی در این جشنواره نیز در حوزه‌های شیمی، زیست شناسی، محیط زیست، پزشکی، فنی و مهندسی موفق به دریافت مدال‌های رنگارنگ شدند.

 

جدیدمهلت ثبت نام در ششمین دوره جشنواره ابن سینا تا پایان فروردین ماه 1400


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1471 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه طباطبایی  class=
میم  class=
میم مارکت  class=
نمونه سوال  class=

مهلت ثبت نام در ششمین دوره جشنواره ابن سینا تا پایان فروردین ماه 1400

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به جزئیات برگزاری این دوره از جشنواره و مهلت ثبت نام دانش آموزان پرداخت.