سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نمایشگاه اسباب بازی فروش مستقیم ندارد کد مطلب : 6019 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نمایشگاه اسباب بازی فروش مستقیم ندارد

مسوول کمیته ی نمایشگاه تخصصی جشنواره اسباب بازی گفت: اکنون یک اتفاق نظری بین تمامی فعالان این عرصه وجود دارد که به جای برگزاری یک بازار فروش باید کارهای اساسی و جدی تری انجام شود و در میان مدت و بلندمدت به نتایج ارزشمندی رسید.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، محسن رجبی بیان کرد: امسال برای اولین بار در حاشیه جشنواره ملی اسباب‌بازی، نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات و تولیدکنندگان ایرانی برگزار خواهد شد. در این بخش از جشنواره تولیدکنندگان تنها به معرفی محصولات و فعالیت‌های خود می‌پردازند و فروشی به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد.

او درباره‌ی ضرورت شکل‌گیری این بخش توضیح داد: در حالی که در چهارمین دور از برگزاری جشنواره حضور پخش‌کنندگان و تولیدکنندگان محصولات خارجی دیده نخواهد شد، به ویژگی نمایشگاهی بودن جشنواره نیز اندیشیدیم. اعتقاد به کار تخصصی و حضور اهال ی فن دیدگاهی است که مدیریت جدید کانون هم دارد. به نظرم در نمایشگاه هم باید کار تخصصی که همان معرفی کردن واحدهای تولیدی و محصولاتشان است، اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: این‌که ما متاسفانه در ایران به ویژه در نمایشگاه‌های حوزه اسباب‌بازی فکر می‌کنیم و عادت کردیم که باید فروش محصول اتفاق بیافتد، تفکری حرفه‌ای نیست و در سال‌های گذشته نیز بخش زیادی از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان به این نتیجه رسیدند؛ بنابراین جشنواره امسال با کمک و همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی برنامه‌ریزی شد و مسیر به سمت تخصصی شدن کارها و در نتیجه برگزاری یک نمایشگاه تخصصی در کنار دیگر بخش‌های جشنواره پیش رفت.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی درباره‌ی استقبال صنعت‌گران و تولیدکنندگان از راه‌اندازی این بخش گفت: چند سالی است که با رشد و توسعه تولیدات و محصولات ایرانی در زمینه اسباب‌بازی، تفکر و نگرش همکاران من در عرصه تولید اسباب‌بازی نیز بسیار رشد یافته است و اکنون یک اتفاق نظری بین تمامی فعالان این عرصه وجود دارد که به جای برگزاری یک بازار فروش باید کارهای اساسی و جدی‌تری انجام شود و در میان‌مدت و بلندمدت به نتایج ارزشمندی رسید. تمامی این موارد باعث شد تا انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی و البته حمایت خیلی خوب مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسیر به سمت برگزاری این نمایشگاه تخصصی هدایت شود.

رجبی درباره‌ی ویژگی‌های این بخش گفت: نمایشگاه به صورتی طراحی شده که تولیدکننده در نمایشگاه تخصصی فقط به معرفی محصولات و مجموعه خودش به بازدیدکنندگان می‌پردازد و فروشی به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد، اما سعی کردیم که تا حد ممکن نمایشگاه را برای تولیدکنندگان و شرکت‌کنندگان جذاب کنیم.

او حضور بازدیدکننده‌ی تخصصی را مطلوب دانست و افزود: مهم‌ترین ویژگی یک نمایشگاه تخصصی بازدیدکننده تخصصی آن است، به طور قطع امسال همانند سال‌های گذشته ما با مخاطب عام و مصرف کنندگان اصلی اسباب‌بازی که همان خانواده‌ها هستند، مواجه هستیم که از بخش ترویجی نمایشگاه دیدن می‌کنند. اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی مراکز، موسسه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها، مدارس، مهدکودک‌ها و تمامی مجموعه‌هایی که در زمینه کودک و اسباب‌بازی مشغول به فعالیت هستند مورد توجه ما برای دعوت و حضور در نمایشگاه هستند.

این تولیدکننده بیان کرد: سعی می‌کنیم تمرکزمان را روی مراکز تخصصی اسباب‌بازی قرار دهیم تا تولیدکنندگان نیز از نمایشگاه رضایت بیش‌تری داشته باشند. علاوه بر این‌که در طبقه پایین نمایشگاه هم فروشگاهی تدارک دیدیم تا محصولات همین تولیدکنندگان که در طبقه بالا قرار دارند، در این فروشگاه به مصرف و بازدیدکنندگان فروخته شود، تصمیم بر این است که در سال‌های بعد این فروشگاه جمع شود و فقط نمایشگاه تخصصی اجرا شود، اما انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی برنامه‌های برای برپایی نمایشگاه‌های فروش محصولات عضو انجمن را دارد که در آینده‌ای نزدیک در این زمینه هم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رجبی درباره شیوه‌ی گزینش و انتخاب این آثار گفت: معیار انتخاب تولیدکنندگان، عضویت در انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایران بوده است، نزدیک به 100 تولیدکننده در انجمن ثبت نام کرده‌اند و پروانه عضویت گرفته‌اند و از این تعداد همان‌طور که گفتم حدود 80 تولیدکننده در نمایشگاه هم ثبت‌نام کرده‌اند، به طور قطع محصولات این تولیدکنندگان در نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد، اما معیار ما برای انتخاب محصولات، مجوز شورای نظارت بر اسباب‌بازی بوده، یعنی محصولاتی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که از شورای نظارت بر اسباب‌بازی مجوزهای لازم را گرفته باشند. البته تمهیدهایی در نظر گرفته شده است که در طول نمایشگاه هم تولیدکنندگان می‌توانند به غرفه شورا بروند و در همین محل نمایشگاه سایر محصولات و یا محصولات جدیدشان را هم در این شورا ثبت کنند.

او در پاسخ به این سوال که توجه این بخش به تولیدات بومی و محلی چقدر بوده است، اعلام کرد: در بین اسباب‌بازی‌های تولیدکنندگان، محصولاتی با این رویکرد هم وجود دارد، بازی‌های که برای منطقه خاصی از ایران هستند و به تولید انبوه هم رسیده‌اند، اما در بخش نمایشگاه ترویجی که در سالن پایین در فضای تقریبا به وسعت 3 هزار مترمربع تجهیز شده است، موسسه‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌هایی هستند که به این سبک بازی‌ها می‌پردازند و به طور قطع تبدیل کردن ایده‌های بازی‌های محلی به یک بازی و محصول تجاری کاری بسیار سخت و پیچیده است که برخی از تولیدکنندگان به صورت جدی در این زمینه مشغول فعالیت هستند.

این مدرس از تدوین کتاب جشنواره برای مستندنگاری خبر داد و گفت: با کمک شورای نظارت بر اسباب‌بازی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب جشنواره در حال طراحی و انتشار است، که در طول دوره نمایشگاه در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار خواهد گرفت. در این کتاب به‌طور کامل به بخش‌های مختلف جشنواره پرداخته شده است و مطمئن هستم مورد توجه دوستان قرار خواهد گرفت.

چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از 26 تا 30 آبان ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.


منبع: خبرگزاری ایسنامطالب مرتبط::
» چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون تمدید شد
» برنامه جدید بطحائی برای ایجاد کلاس اسباب بازی در 10 استان
» چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی آغاز شد
» چهارمین جشنواره ی ملی اسباب بازی 26 آبان آغاز به کار می کند
» جشنواره ملی اسباب بازی فرصتی برای فرمانروایی کودکانه
» «تمرین زندگی» در نمایشگاه اسباب بازی
» معرفی هیئت داوران چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی
» «سرزمین تیزهوش ها» حامی چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی
» نمایشگاه ترویجی بازی و اسباب بازی فراخوان داد
» جشنواره ملی اسباب بازی به دنبال حمایت از کالای ایرانی
» ثبت نام شرکت در نمایشگاه اسباب‏ بازی آغاز شد
» هیات انتخاب جشنواره ملی اسباب بازی معرفی شدند
» آغاز پیش ثبت نام شرکت در نشست ‏ها و کارگاه‏ های جشنواره اسباب بازی
» نشست علمی تخصصی تولید اسباب بازی در ایران
» چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی برگزار می شود
» انتشار پوستر چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی
» جزئیات چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی اعلام شد

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1631 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

نمایشگاه اسباب بازی فروش مستقیم ندارد

مسوول کمیته ی نمایشگاه تخصصی جشنواره اسباب بازی گفت: اکنون یک اتفاق نظری بین تمامی فعالان این عرصه وجود دارد که به جای برگزاری یک بازار فروش باید کارهای اساسی و جدی تری انجام شود و در میان مدت و بلندمدت به نتایج ارزشمندی رسید.