سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اگر خورشید ناپدید شود چه اتفاقی می افتد؟ کد مطلب : 8584 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اگر خورشید ناپدید شود چه اتفاقی می افتد؟

گاهی اوقات با آمدن زمستان دلمان برای خورشید تنگ می شود زیرا وجود این ستاره برای ما بسیار سودمند است؛ اما اگر روزی این خورشید ناپدید شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

ارتباط موثر والدین با فرزندن
پیشنهاد ویژه: بسیاری از مشکلاتی که با فرزندانمان داریم در واقع به دلیل عدم آگاهی ما پدرها و مادرها از اصول و قوانین ارتباط موثر با فرزندانمان ایجاد شده‌اند. تیزلند دیدن بستۀ آموزشی ارتباط با فرزندان را به شما والدین عزیز توصیه می‌کند.

. . . . . . . . . . . . .

نخستین اتفاقی که ممکن است پس از ناپدید شدن خورشید شما متوجه آن شوید این است که زمین به سرعت تاریک می‌شود. این تاریکی ظرف تنها مدت 8.5 دقیقه رخ می‌دهد؛ این مدت‌زمانی است که طول می‌کشد تا نور خورشید به زمین برسد.

سرد شدن زمین با سرعت کمتری نسبت به تاریک شدن آن رخ می‌دهد، به گونه‌ای که در طول یک هفته دمای زمین به حدود صفر درجه فارنهایت (منفی 17.8 درجه سانتی‌گراد) می‌رسد. جالب است بدانید که این میزان از سرما برای از بین بردن تمام انسان‌ها و موجودات روی زمین کافی نیست.

حدود یک سال طول می‌کشد تا دمای زمین به منفی 100 درجه فارنهایت (منفی 73.3 درجه سانتی گراد) برسد. این میزان از سرما آنقدر شدید است که هیچ انسان و موجودی بر روی زمین زنده نخواهد ماند.

 
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1869 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
وبینار خلاصه نویسی  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

اگر خورشید ناپدید شود چه اتفاقی می افتد؟

گاهی اوقات با آمدن زمستان دلمان برای خورشید تنگ می شود زیرا وجود این ستاره برای ما بسیار سودمند است؛ اما اگر روزی این خورشید ناپدید شود چه اتفاقی رخ می دهد؟