سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آموزش نوشتن متن بنر تبلیغاتی جذب دانش‌آموز در مدارس و آموزشگاه‌ها کد مطلب : 13146 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آموزش نوشتن متن بنر تبلیغاتی جذب دانش‌آموز در مدارس و آموزشگاه‌ها

یکی از موارد مهم برای جذب دانش‌اموزان و اولیا در تبلیغات مدارس و آموزشگاه‌ها، نوشتن متن بنر جذاب است؛ در این مطلب به توضیحاتی در مورد متن بنر مدرسه می‌پردازیم.

. . . . . . . . . . . . .

 یکی از مواردی که امروزه در تبلیغات از اهمیت بسیاری برخوردار است، طراحی بنر تبلیغاتی است که بر روی سایت‌ها قرار می‌گیرد. این بنرها با معرفی هویت برند، منجربه کلیک بیشتر و ایجاد ترافیک در سایت شده و باعث می‌شوند که افراد زیادی از سایت بازدید کرده و اقدام به عمل کنند. این عمل می‌تواند خرید یک محصول و یا استفاده از خدمات برند باشد.

در تبلیغات مدارس و آموزشگاه‌ها نیز همین بنرهای تبلیغاتی هستند که باعث جذب بیشتر دانش‌آموزان می‌شود؛ البته در طراحی بنر مدرسه نیز آن چیزی که از اهمیت بسیاری برخوردار است، متن بنر مدرسه است. هر متنی نمی‌تواند تأثیرگذاری خوبی بر روی دانش‌آموزان و والدین آن‌ها داشته باشد.

در برخی از موارد ممکن است که متن روی بنر باعث کلافگی و خستگی مخاطب شده و او را مجبور به ترک سایت مدرسه یا آموزشگاه کند؛ بنابراین تنها نوشتن یک متن تبلیغاتی خوب و مناسب است که می‌تواند مخاطب را مجذوب کرده و او را به اقدام به عمل ترغیب کند؛ اما در نوشتن یک متن بنر تبلیغاتی توجه به چه نکاتی مهم است؟! برای نوشتن یک متن تبلیغاتی مناسب تنها یک کپی‌رایتر توانمند است که می‌تواند به شما کمک کند.

ما در ادامه این مقاله تصمیم داریم تا در این مورد صحبت کنیم؛ بنابراین این مقاله را بخوانید تا با نحوه نوشتن متن بنر مدرسه برای تبلیغ بهتر بیشتر آشنا شوید.

 

در نوشتن یک متن تبلیغاتی همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره شد، مخاطب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. طراح باید متن بنر مدرسه را باتوجه‌به سن مخاطب، مقطع تحصیلی، دغدغه‌ها و علایق او به شکلی بنویسد که مخاطب جذب متن بنر شده و برای کلیک بر روی آن ترغیب شود.

 

 

نحوه نوشتن متن بنر مدرسه برای تبلیغ مؤثر

طراحی بنر مدرسه و متن روی آن همواره یکی از مواردی است که به توجه زیادی نیاز دارد. در واقع مخاطب اصلی این بنر دانش‌آموزان هستند و برای ترغیب دانش‌آموزان یا والدین آن‌ها باید به نکات بسیار مهمی توجه داشت.

به‌طورکلی ما در طراحی بنرهای تبلیغاتی که در بسته‌‌‍‌های تبلیغاتی تیزلند ارائه می‌دهیم، به‌تمامی این موارد توجه داریم. برای اینکه شما نیز با روند نوشتن متن بنر مدرسه بیشتر آشنا شوید، بهتر است که موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 نمونه متن بنر برای جذب دانش‌‌آموزان

 

 نمونه متن بنر برای جذب دانش‌‌آموزان

 

  • توجه به مخاطب

در نوشتن یک متن تبلیغاتی همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره شد، مخاطب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. طراح باید متن بنر مدرسه را باتوجه‌به سن مخاطب، مقطع تحصیلی، دغدغه‌ها و علایق او به شکلی بنویسد که مخاطب جذب متن بنر شده و برای کلیک بر روی آن ترغیب شود.

  • لحن متن بنر مدرسه

لحن نوشته تبلیغاتی در تمامی بنرها از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای نوشتن متن بنر مدرسه نیز باید به لحن نوشته توجه ویژه‌ای داشت. این لحن نباید خشک و رسمی باشد. از طرفی صمیمیت و سادگی متن نیز نباید آن را به سمت ابتذال بکشاند؛ بنابراین در نوشتن یک متن بنر مدرسه باید از لحن صمیمی و مناسب استفاده کرد تا برای دانش‌آموزان و والدین آن‌ها بسیار موردپسند باشد.

  • نوشتن یک متن ساده، کوتاه و تأثیرگذار

در نوشتن یک متن تبلیغاتی باید از زیاده‌گویی و نوشتن کلمات و لغات سخت و پیچیده خودداری کرد. تمامی کلمات استفاده شده باید ساده باشند. نوشته باید کوتاه باشد و به‌سرعت خوانده شود.

  • صداقت در متن بسیار مهم است

در متنی که برای تبلیغ مدرسه یا آموزشگاه نوشته می‌شود، صداقت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به‌عنوان‌مثال اگر در تبلیغ  به یکی از بهترین هنرستان‌های تهران اشاره می‌شود، باید حتماً این هنرستان در لیست بهترین هنرستان‌های تهران قرار داشته باشد. نوشتن متن‌های اغراق‌آمیز و تخیلی نه‌تنها جذاب نیست، از نظر اخلاقی نیز چندان مطلوب نبوده و باعث ازبین‌رفتن اعتماد می‌شود.

  •  درگیرکردن ذهن مخاطب

متن تبلیغاتی باید به صورتی باشد که ذهن مخاطب درگیر شده و در مورد متن فکر کند. درصورتی‌که متن تأثیرگذاری چندانی نداشته باشد، ممکن است که مخاطب به‌صورت گذرا از متن عبور کند و توجهی به موضوع نداشته باشد؛ بنابراین نویسنده متن تبلیغاتی باید از روان‌شناسی بهره برده و متنی گیرا، جذاب و تأثیرگذار بنویسد.

  • نشان‌دادن موفقیت‌های مستند

مدارس و آموزشگاه‌ها می‌توانند در طراحی بنر از موفقیت‌هایی که کسب کرده‌اند، برای تبلیغ استفاده کنند. این موفقیت‌ها مانند موفقیت دانش‌آموزان در مسابقات علمی، ورزشی و هنری باید واقعی بوده و با عکس‌ها و تصاویر جذاب به مخاطب نشان داده شوند.

  • استفاده از فونت و سایز مناسب برای نوشته

متن نوشته تبلیغاتی باید کاملاً خوانا باشد؛ همچنین فونت نوشته باشد جذاب و مناسب باشد تا مخاطب در یک نگاه نوشته روی بنر را مشاهده کرده و برای خواندن و درک آن‌وقت بگذارد. به‌عنوان‌مثال استفاده از فونت‌های کودکانه برای بنرهای دانش‌آموزان ابتدایی می‌تواند بسیار مؤثر باشد؛ اما ازآنجایی‌که ممکن است مخاطبان در سنین بالاتر باشند، استفاده از فونت‌های کودکانه چندان مناسب بنر تبلیغاتی نیست.

 

اهمیت نوشتن متن بنر مدرسه در تبلیغات

امروزه مدارس غیردولتی با امکانات بسیار خوبی در سطح کشور وجود دارند. اگر به لیست بهترین مدارس تهران مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر مدارس این لیست از مدارس غیردولتی هستند؛ بنابراین رقابت در بین این مدارس بسیار زیاد است.

بسیاری از والدین و دانش‌آموزان به دنبال انتخاب بهترین مدرسه از میان این مدارس هستند؛ بنابراین طراحی یک بنر تبلیغاتی و نوشتن متن بنر مدرسه با رعایت نکات، باعث می‌شود که مخاطبان بیشتر با مزیت‌های رقابتی آشنا شوند.

  نمونه کپی بنر تبلیغاتی ویژه آموزشگاه‌ها و مدارس

 

نمونه کپی بنر تبلیغاتی ویژه آموزشگاه‌ها و مدارس

 

مدارسی که بتوانند در تبلیغات خود به بهترین شکل برند خود را معرفی کنند، شانس بیشتری برای جذب دانش‌آموز خواهند داشت؛ بنابراین نوشتن متن بنر مدرسه در تبلیغات مدارس و همچنین آموزشگاه‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

 

بیشتر بخوانید: روش‌های جذب دانش‌آموز در مدارس غیردولتی

 

جمع‌بندی

بنر تبلیغاتی برای مدارس و آموزشگاه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و باعث جذب بیشتر دانش‌آموز به این مدارس می‌شود؛ اما آن چیزی که باعث تأثیرگذاری بیشتر بنر تبلیغاتی مدارس می‌شود، متن بنر مدرسه است.

متن بنر مدرسه باید به شکلی باشد که در کوتاه‌ترین زمان، بیشترین تأثیر را روی مخاطب بگذارد و او را تشویق به اقدام کند. موارد مختلفی وجود دارند که در متن بنر مدرسه باید موردتوجه قرار گیرند.

ما در این مقاله به چندین مورد مهم در نوشتن متن بنر مدرسه صحبت کردیم. درصورتی‌که شما نیز تمایل دارید تا موردی را باتوجه‌به تجربه خود به این موارد اضافه کنید، در زیر همین پست برای ما و دوستانتان بنویسید.

 

بسته های تبلیغاتی تیزلندنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1674 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم