سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مطالب و مقالات علمی و آموزشی

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 2038

معرفی انواع رشته برای انتخاب در پایه نهم

در دورۀ متوسطه دوم، پنج رشته اصلی شامل ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش برای انتخاب رشته نهم به دهم وجود دارد؛ برای اطلاع بیشتر کلیک کنید.

0 :
ادامه...

آیا مدارس تیزهوشان ذخیره دارد؟

ممکن است در آزمون مدارس تیزهوشان قبول نشوید. در این صورت باید اعتراض کنید یا منتظر تکمیل ظرفیت باشید. در این مقاله به طور کامل به این موضوع می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

تحلیل نتایج تیزهوشان نهم امسال

نتایج تیزهوشان نهم در اواسط مردادماه اعلام می‌شود و در کنار ظرفیت اعلام شده برای هر مدرسه مبنای انتخاب رشته توسط داوطلبان قرار می‌گیرد.

0 :
ادامه...

نحوه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

داوطلبان آزمون ورودی مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم مدارس تیزهوشان، در صورت داشتن اعتراض به نتایج، می‌توانند در بازۀ زمانی دو تا سه روز پس از انتشار نتایج، اعتراضات خود را ثبت کنند.

0 :
ادامه...

آشنایی با انواع مدارس دوره دوم متوسطه

مدارس دوره دوم متوسطه در انواع مختلفی وجود دارند که روش‌های تدریس، شرایط ثبت نام و تحصیل، میزان شهریه و سطح تحصیلی دانش‌آموزان در هر کدام دارای تفاوت‌هایی است.

0 :
ادامه...


شرایط انتخاب رشته نهم به دهم

دغدغه خیلی از دانش‌آموزان کسب شرایط انتخاب رشته نهم به دهم در رشته موردعلاقه‌شان است. در این مقاله همه اطلاعات لازم را دراین‌رابطه در اختیارتان گذاشته‌ایم.

0 :
ادامه...

آشنایی با رشته الکتروتکنیک در هنرستان

رشته الکتروتکنیک یکی از زیرشاخه‌های رشته برق است که به مدارهای برق با ولتاژ بالا و ابزارهایی مثل کنتاکتور و تابلوهای برق مربوط است. در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای این رشته در زیرشاخه صنعت و گروه برق و رایانه ارائه می‌شود؛ اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید، ادامه مطلب را بخوانید.

0 :
ادامه...

آیا اولویت انتخاب رشته در قبولی تأثیری دارد؟

انتخاب رشته دانشگاه تصمیم مهمی است که باید آگاهانه گرفته شود. در این مقاله با اولویت‌بندی انتخاب رشته کنکور سراسری بیشتر آشنا می‌شوید.

0 :
ادامه...

معرفی و لیست هنرستان‌های دارای رشته انیمیشن

هنرستآن‌های دارای رشته انیمیشن محل خوبی برای شروع یادگیری هنر پویانمایی هستند. در این مقاله به معرفی رشته انیمیشن و هنرستآن‌های آن در سراسر کشور می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

حداقل نمره و معدل برای انتخاب رشته نهم

شرط نمره و معدل برای انتخاب رشته نهم تا دهم در تمامی رشته‌ها وجود دارد و ممکن است در نظر گرفتن حداقل نمرات دروس خاصی نیز برای انتخاب رشته ضروری باشد؛ اطلاعات بیشتر در مورد هر رشته در این مطلب موجود است.

0 :
ادامه...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 2038
تبلیغات

موسسه علامه حلی
نواندیشان هیوا
آپارات
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم