سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

احتمال آلودگی کودکان به کرونا در مدارس کمتر از خانه است کد مطلب : 8192 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

احتمال آلودگی کودکان به کرونا در مدارس کمتر از خانه است

دانشمندان بلژیکی در تحقیقات خود دریافتند که مدارس را نمی توان مکانی برای آلوده شدن دانش آموزان دانست.

. . . . . . . . . . . . .

دانشمندان سازمان بهداشت ملی بلژیک دریافتند که میزان انتقال ویروس کرونا در کلاس‌های درس بسیار کمتر از خانه است.

آن‌ها افزودند: احتمال آلودگی کودکان با بزرگسال‌ها برابر است، اما قابلیت انتقال بیماری در کودکان کمتر بزرگسالان است.

در ماه‌های ژوئن و مارچ که مدارس بلژیک آموزش حضوری داشتند 378 نفر مبتلا به کرونا در مدارس شناسایی شدند که از این تعداد 270 نفر دانش آموز و 108 نفر کارکنان مدرسه بودند؛ بعد از آن حدود 4 هزار و 470 دانش آموز زیر 18 سال به دلیل تماس با افراد کرونایی در مدرسه قرنطینه شدند اما فقط 36 دانش آموز نتیجه آزمایش کرونای مثبت داشتند که حتی ممکن است در جای دیگری به غیر از مدارس به این ویروس آلوده شده باشند.

دانشمندان می‌گویند که می‌توان فهمید انتقال کرونا در بین کودکان به سختی صورت می‌گیرد و مدارس کمتر از خانه شانس آلوده بودن دارند همچنین از 243 نفر کادر آموزشی که قرنطینه شده بودند 11 نفر فقط مبتلا به کرونا شناسایی شده اند یعنی 4/5 درصد از این افراد مبتلا به کرونا هستند.

استیون ون گوخت، ویروس شناس بلژیکی، اظهار کرد: می‌توان گفت که درصد عفونت‌های ثانویه در مدرسه بسیار کم است؛ میزان انتقال در خانه بسیار بیشتر است، زیرا افراد آلوده به طور معمول 10 تا 20 درصد اعضای خانواده را آلوده می‌کنند.

در همین راستا کارشناسان مرکز کنترل بیماری اروپا اعلام کردند که انتقال ویروس کرونا از کودکی به کودک دیگر احتمال خیلی کمی دارد و نمی‌توان مدارس را عامل آلودگی کودکان دانست.

 


منبع: باشگاه خبرنگاران جواننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1473 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم