سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آموزش مهارت های زندگی به کودکان کد مطلب : 6798 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

داشتن یک زندگی سالم و هدفمند خواسته هر فردی در جامعه است، از این رو آموزش مهارت های زندگی از کودکی مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله خلاصه ای از مهارت های زندگی که باید به کودکان آموزش داده شود مطرح شده است.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

دانش آموزان جوان‌تر بیشتر مستعد یادگیری هستند و معلمان از کار دشوار آموزش که با آن روبرو هستند، آگاه هستند. در حالیکه بسیار از دانش آموزان نسبت به هم سن و سال هایشان اطلاعات تحصیلی زیادی دارند، دانش محدودی نسبت به جهان خارج از خانه خود دارند. آنها معمولا با خانواده ارتباطات نزدیک و خوبی دارند و در مراکز خرید و تفریح با افرادی که دوست دارند، وقت می گذرانند.

 

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

 

 

موقعیت های اجتماعی

تجربه آنها، حتی برای کسانی که تجربه اینترنت گسترده و رسانه ای دارند، همچنان محدود است. برخورد با بسیاری از موقعیت های مختلف اجتماعی چیزی است که آنها باید یاد بگیرند و به سیستم مدرسه وارد می شوند تا آنها را آموزش دهند.

رفتار دانش آموزان مدرن

با نگاهی نزدیک به هر نمایش تلویزیونی در میابیم که به ندرت صحنه های ویدئویی از کودکان با رفتارهای مناسب تولید می شود، و والدین اندکی در واقع در مورد این موضوع فکر می کنند. آنها زندگی پر مشغله دارند و فرزندانشان به ندرت تمایل به اشاره به این موضوع دارند که آنچه که در تلویزیون می بینند در مواجهه با رفتار پدر و مادرشان در برابر تدریس والدینشان تاثیر می گذارد.

رفتارهای اجتماعی

خوردن شام رسمی، معرفی دوستان و یا حتی درک اینکه چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید، از طریق سرگرمی های روزمره آموزش داده نمی شود. پدر و مادر بهترین ها را انجام می دهند، اما آنها نیاز به اطلاعات اساسی وحمایت مدارس برای کمک به آنها را برای تبدیل شدن فرزندان خود به بزرگسالان مودب در آینده دارند. اوضاع برای دانش آموزان مدرن مهم تر از همیشه است و دنیای شلوغ از آنها می خواد تا در اسرع وقت یاد بگیرند.

تعاملات اجتماعی

دانش آموزان باید یاد بگیرند چگونه با دیگران در یک سطح اجتماعی ارتباط برقرار کنند. معلمان باید به صورت رسمی به کار گرفته شوند و با دانش آموزان برخورد محترمانه ای صورت گیرد. یادگیری عملکرد در جامعه، در خانه آغاز می شود، اما تقویت آن از طریق مدارس است که به کودکان در هنر متمدن شدن کمک می کند.

آموزش رفتار مناسب

بسیاری از دانش آموزان باید قبل از اینکه بتوانند فارغ التحصیل شوند، کار کنند، و رفتار مناسب در جامعه یکی از جنبه های مهم آموزش آنها است. در حالی که بسیاری از مدارس آن را به عنوان یک موضوع جداگانه فهرست نمی کنند، تعامل آنها با دانش آموزان و مربیان دیگر توسط سیستم پیگیری می شود. کسانی که از لحاظ یادگیری رفتار اجتماعی مناسب، پیشرفت می کنند، در طول زندگی با داشتن دوستان خوب، به دلیل احترام به دیگران، پاداش می گیرند.

آموزش STEAM

شیوه های این نوع آموزش بسیار رفتارگرا است زیرا دانش آموزان مجبورند درگیر مسئله باشند و به صورت تیمی و گروهی یک پروژه علمی را پیش ببرند. در این نوع آموزش، نوع رفتار با هم گروهی، سرگروه و دبیر راهنما را به خوبی یاد می گیرند و تفکر بحرانی و حل مسئله را نیز می آموزند. شیوه های آموزش STEAM در ایران در شرکت آموزشی اندیشه آفرینان شریف تدریس می شود.

ابداع این شرکت آموزشی-پژوهشی، به کار گیری این روش و تلفیق آن با آموزش آزمایشگاهی است.


منبع: اندیشه آفرینان شریفنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1936 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
مدرسه یاس  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

آموزش مهارت های زندگی به کودکان

داشتن یک زندگی سالم و هدفمند خواسته هر فردی در جامعه است، از این رو آموزش مهارت های زندگی از کودکی مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله خلاصه ای از مهارت های زندگی که باید به کودکان آموزش داده شود مطرح شده است.