سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بررسی رنگ بنفش و تاثیر روانی آن بر روی کودکان و نوجوانان کد مطلب : 6555 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بررسی رنگ بنفش و تاثیر روانی آن بر روی کودکان و نوجوانان

رنگها یکی از پدیده های جهان آفرینش می باشد که خداوند آنها را در راستای چگونگی ارتباط انسانها با طبیعت خلق کرده است. بر این اساس می توان گفت که انتخاب رنگ متناسب با روحیات فردی، این ارتباط را تحت تاثیر قرار می دهد.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ بنفش، رنگی است که از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و آبی به دست می آید. چنانچه در مقالات پیشین اشاره گردید. رنگ قرمز یکی از رنگهای گرم طبیعت می باشد و رنگ آبی، رنگی سرد است. براین اساس  می توان گفت که رنگ بنفش که از ترکیب این دو رنگ به دست می آید نه رنگی گرم است و نه سرد، بلکه یک رنگ میانه می باشد و تقریبا ویژگی های رنگهای گرم و سرد را در کنار هم  داراست.

رنگ بنفش به عنوان یک رنگ قدرتمند به شمارمی آید و قوی ترین طیف رنگ را در رنگین کمان دارد. براین اساس برخی این رنگ را رنگ سلطنت و قدرت در نظر گرفته اند و در جوامع کهن برخی پادشاهان و شاهزادگان لباس هایی با ترکیب بنفش بر تن می کردند. برخی نیز این رنگ را رنگ روحانیت به شمار می آوردند و آن را نمادی از فضیلت و ایمان در نظر می گیرند که این اعتقاد، درمصر باستان و همچنین در بین جوامع مسیحی حاکم است. 

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1195 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

شروع مدارس  class=

بررسی رنگ بنفش و تاثیر روانی آن بر روی کودکان و نوجوانان

رنگها یکی از پدیده های جهان آفرینش می باشد که خداوند آنها را در راستای چگونگی ارتباط انسانها با طبیعت خلق کرده است. بر این اساس می توان گفت که انتخاب رنگ متناسب با روحیات فردی، این ارتباط را تحت تاثیر قرار می دهد.