سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بررسی رنگ طلایی و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان کد مطلب : 6553 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بررسی رنگ طلایی و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان

رنگها تاثیر مثبت بر سلامت مغز انسان دارند و اگر متناسب با روحیات افراد انتخاب شوند،قادرند که عملکرد مغز را هشیارانه تر سازند و فشارهای روانی موجود را کاهش دهند.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ طلایی یکی از رنگ های طیف زرد می باشد از این رو همانند رنگ زرد، رنگ گرمی است. رنگ طلایی درخشان ترین رنگ جهان می باشد. این رنگ درخششی ملایم دارد و از هر سو که بتابد نورانی به نظر می رسد از این رو اغلب صاحب نظران این رنگ را رنگ عرفانی درنظر می گیرند و اعتقاد بر این دارند که رنگ طلایی نمادی از فهم و دانش بوده و با عرفان و معنویت همبستگی دارد. بر اساس این اظهارات و مواردی از این دست، رنگ طلایی به عنوان رنگ کمال و عظمت  به شمار می آید.

رنگ طلایی دارای دو طیف می باشد. طلایی روشن که ترکیبی از رنگ کرم و زرد می باشد و طلایی تیره که ترکیبی از رنگ نارنجی و زرد است. پژوهش های به عمل آمده در رابطه با این دو طیف، بیانگر این است که رنگ طلایی روشن انرژی های معنوی و ماورایی را دربردارد و طلایی تیره نمادی از انرژی های مادی همچون؛ ثروت و قدرت زمینی می باشد. در ادامه به تفصیل به ویژگی های رنگ طلایی و تاثیر روانی آن بر کودکان و نوجوانان پرداخته می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1476 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

شروع مدارس  class=

بررسی رنگ طلایی و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان

رنگها تاثیر مثبت بر سلامت مغز انسان دارند و اگر متناسب با روحیات افراد انتخاب شوند،قادرند که عملکرد مغز را هشیارانه تر سازند و فشارهای روانی موجود را کاهش دهند.