سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بررسی رنگ نارنجی و آثار روان شناسانه ی آن بر روی کودکان کد مطلب : 6389 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بررسی رنگ نارنجی و آثار روان شناسانه ی آن بر روی کودکان

رنگها در زندگی کودکان نقش و اثر ویژه ای دارد. از این رو بهتر است که با آگاهی و بینش عمیق آنها را در زندگی کودکان به کار ببریم.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ نارنجی، از رنگهای گرم بوده و نمادی برای شجاعت، تحرک و نشاط است. این رنگ سمبل شادمانی، نشاط و آگاهی است. علاوه بر این رنگ نارنجی، رنگ تامل ، احتیاط و هشدار است. از رنگ نارنجی می توان به جای رنگ قرمز بهره گرفت. زیرا این رنگ، گرمی رنگ قرمز را دارد. اما مانند آن حس پرخاشگری و مقابله را انتقال نمی دهد. رنگ نارنجی با علامت شیر(مرداد) ارتباط دارد و نماد شکوه و استواری می باشد. در ادامه به بررسی روان شناسه ی این رنگ و تاثیر آن بر روی کودکان پرداخته می شود.

رنگ نارنجی قادر است که کودکان را به هیجان و فعالیت ترغیب کند و سبب می شود که حس تکاپو و از بین بردن موانع در کودک ایجاد شود. در اینجاست که کودک می تواند به وسعت دید برسد و این وسعت دید خلاقیت را در او پایه ریزی می کند. در رنگ نارنجی، حس مقابله با ترس نهفته است. براین اساس این رنگ، رنگ مناسبی برای کودکانی است که دچار ترسهای غیرمنطقی هستند. در رابطه با این تاثیر، رنگ نارنجی برای کودکان دختر بیشتر توصیه می شود. علاوه بر این رنگ نارنجی، رنگ بینش و آگاهی می باشد و قادر است که کودکان را به تفکر و ارتباط بیشتر با محیط پیرامون برانگیزد. این رنگ با جرات ورزی نیز ارتباط مستقیم دارد و می تواند به کودکان جسارت وجرات بدهد.اثربخشی این خصیصه به ویژه در مورد کودکانی احساس می شودکه در مدرسه یا مکانهای دیگر نمی توانند از خود در مقابل همکلاسی ها و همسن و سالهایشان دفاع کنند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی




نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1582 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام رسالت  class=
مدرسه سلام فرجام  class=

بررسی رنگ نارنجی و آثار روان شناسانه ی آن بر روی کودکان

رنگها در زندگی کودکان نقش و اثر ویژه ای دارد. از این رو بهتر است که با آگاهی و بینش عمیق آنها را در زندگی کودکان به کار ببریم.