سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بررسی روان شناسانه ی رنگ آبی و تاثیر آن بر روی کودکان کد مطلب : 6559 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بررسی روان شناسانه ی رنگ آبی و تاثیر آن بر روی کودکان

هر رنگ مفاهیمی را دربردارد و بدون تردید آگاهی از این مفاهیم، به ما کمک می کند تا با شناخت بیشتر رنگها را انتخاب کنیم و در زندگی خود و کودکان مان به کار ببریم.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ آبی یکی از رنگ های سرد و در عین حال آرامش بخش می باشد تا آنجا که برخی محققان اعتقاد براین دارند که رنگ آبی، آرامش بخش ترین رنگ جهان می باشد.ازگذشته تا کنون این رنگ را رنگی امیدوارکننده، مقدس و دارای جایگاه والا می دانستند.

رنگ آبی در آموزه های دینی یکی از بهترین رنگها شناخته شده است و بیانگر تقوا، تقدس،صداقت،اعتماد، امیدواری، ایمان و حکمت می باشد. در دین اسلام رنگ آبی یک رنگ مقدس به شمار می آید و آن را سمبلی از پاکی و ملکوت می دانند از این رو این رنگ در طراحی کاشی های مساجد و محراب ها به کار رفته است. برخی از واعظان دینی نیز اعتقاد بر این دارند که آبی رنگی درونگرا بوده و خداوند این رنگ را برای اعطای آرامش، رفع رنج ها و دوری از غم و ناراحتی ها آفریده است.                                                      در عرفان نیز رنگ آبی به ویژه آبی آسمانی، دارای جایگاه والایی می باشد و عارفان این رنگ را نشانی از عالم والا می دانستند. علاوه بر عرفان این رنگ پیوندی عمیق با فرهنگ اقوام مختلف برقرار کرده است و در عهد باستان این رنگ را رنگی خدایی می دانستندکه قادر است انسانها را از وسوسه های شیطان دور کند. بر اساس اعتقاداتی از این دست، این رنگ کاربرد بسیاری داشته و بیش از 50 درصد از کشورهای جهان از این رنگ در پرچم خود استفاده کرده اند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1487 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

بررسی روان شناسانه ی رنگ آبی و تاثیر آن بر روی کودکان

هر رنگ مفاهیمی را دربردارد و بدون تردید آگاهی از این مفاهیم، به ما کمک می کند تا با شناخت بیشتر رنگها را انتخاب کنیم و در زندگی خود و کودکان مان به کار ببریم.