سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بررسی روان شناسانه ی رنگ نقره ای بر کودکان و نوجوانان کد مطلب : 6554 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بررسی روان شناسانه ی رنگ نقره ای بر کودکان و نوجوانان

در جهان هستی هیچ عاملی قدرتمندتر و متنوع تر از رنگ ها نمی باشد.رنگ ها نشانگر حقیقت آگاه می باشند و انسان را به سوی معرفت و شناخت صحیح هدایت می کنند. از این رو لازم است که به شکل صحیح انتخاب شده و به کار روند.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ نقره ای، رنگی سرد می باشد و در اغلب جوامع نماد هوش، دانش، بلوغ و ثروت است. به لحاظ جنسیت برخی رنگ نقره ای را رنگی زنانه درنظر می گیرند و برخی آن را رنگی مردانه میدانند. لیکن در بررسی های انجام شده این رنگ را با اوصافی همچون؛ حساسیت، احساسی بودن و لطافت مطرح کرده اند. براین اساس می توان گفت که رنگ نقره ای، رنگی زنانه است.

رنگ نقره ای همانند اغلب رنگ ها، رنگی آیینی به شمار می آید و یکی از رنگ های مقبول در دین مسیحیت می باشد و آن را نماد حقیقت می دانند. علاوه براین برخی محققان اعتقاد دارند که این رنگ با آرامش روان، خونسردی و سکوت پیوند محکمی دارد. رنگ نقره ای دارای دو طیف نقره ای روشن و نقره ای تیره می باشد. نقره ای روشن نماد ایده های جدید و نقره ای تیره نماد ترس است. در ادامه خصوصیات رنگ نقره ای مورد بررسی قرار می گیرد و از ورای این بررسی، تاثیرات روانی آن بر کودکان و نوجوانان نیز مطرح می گردد.

تاثیرات روانی رنگ نقره ای بر کودکان و نوجوانان

رنگ نقره ای، رنگی بسیار درخشنده  می باشد و یکی از درخشان ترین رنگهای موجود در جهان است. از آن جایی که کودکان به اشیاء براق و درخشنده علاقه دارند، این رنگ یکی از مناسب ترین و جذاب ترین رنگها برای کودکان گروه سنی 7 تا 11سال می باشد. این رنگ سبب ایجاد واکنش هایی مرتبط با تفکر و آگاهی در مغز می شود، از این رو رنگ مناسبی برای کودکان و نوجوان به ویژه نوجوانان می باشد.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1174 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

شروع مدارس  class=

بررسی روان شناسانه ی رنگ نقره ای بر کودکان و نوجوانان

در جهان هستی هیچ عاملی قدرتمندتر و متنوع تر از رنگ ها نمی باشد.رنگ ها نشانگر حقیقت آگاه می باشند و انسان را به سوی معرفت و شناخت صحیح هدایت می کنند. از این رو لازم است که به شکل صحیح انتخاب شده و به کار روند.