سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاثیر روانی رنگ صورتی برکودکان و نوجوانان کد مطلب : 6552 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاثیر روانی رنگ صورتی برکودکان و نوجوانان

درطبیعت اطراف ما، نور و رنگ پردازش بصری اطلاعات را در انسانها تحت تاثیر قرار می دهند. از این رو ضرورت دارد که ما با انتخاب رنگی مناسب با روحیات خود و کودکان مان، این پردازش را به حداکثر برسانیم.

. . . . . . . . . . . . .

رنگ صورتی، یکی از رنگ ها ی سرد موجود در طبیعت می باشد و بیانگر عشق، صمیمیت، دوست داشتن و لطافت است. این رنگ ارتباط نزدیکی با رنگ قرمز دارد و برخی خصوصیات رنگ قرمز را به شکل ملایم تر دارد.رنگ صورتی، رنگ ملایمت و آرامش است و از این رو برخی این رنگ را، رنگ زنانگی و ظرافت درنظر می گیرند.علاوه براین رنگ صورتی قادر است که حس شادمانی و جوانی را به افراد منتقل کند و استفاده از این رنگ برای بینندگان نیز احساس شعف را در پی دارد. در ادامه به تفصیل به بررسی این رنگ و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان پرداخته می شود.

بررسی تاثیرات رنگ صورتی بر کودکان و نوجوانان

رنگ صورتی حس والد بودن و مراقبت گری را در خود نهفته دارد. از این رو افرادی که در فضای صورتی قرار می گیرند و این رنگ را فراوان به کار می برند. گاه این احساسات را در خود دارند و به گونه ای این احساسات در آنها برانگیخته می شود. از این رو می توان گفت که رنگ صورتی، رنگ مناسبی برای کودکان ارشد و پسر خانواده می باشد تا به این وسیله آنها از مراقب دیگران لذت ببرند. زمانی که بحث جنسیت در رنگ شناسی مطرح می گردد، برخی  رنگ صورتی را رنگ زنانگی و رنگ دختربچه ها می دانند لیکن چنین اظهاراتی در رابطه با این رنگ صحیح نمی باشد، زیرا رنگ صورتی رنگ شفقت ، لطف و نقاط مثبتی از این دست است که این موارد انسانی، مرز جنسیت را کنار می زند و در بین تمامی انسانها مشترک است.رنگ صورتی قادر است غده ی تیموس را تحت تاثیر قرار دهد که این امر حس لطافت و صمیمت را به دنبال دارد. براین اساس می توان گفت که این رنگ، رنگ مناسبی برای تمامی کودکان و نوجوان می باشد. به ویژه آنهایی که قادر به ابراز مهر و محبت نیستند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1898 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

شروع مدارس  class=

تاثیر روانی رنگ صورتی برکودکان و نوجوانان

درطبیعت اطراف ما، نور و رنگ پردازش بصری اطلاعات را در انسانها تحت تاثیر قرار می دهند. از این رو ضرورت دارد که ما با انتخاب رنگی مناسب با روحیات خود و کودکان مان، این پردازش را به حداکثر برسانیم.