سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

رنگ زرد و تاثیر آن بر روحیات کودکان کد مطلب : 6390 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

رنگ زرد و تاثیر آن بر روحیات کودکان

رنگها قادرند که بر ضمیرناخودآگاه و ذهن افراد تاثیر بگذارند.این تاثیردرکودکان،به دلیل برخورداری از حساسیت ولطافت بیشتر است.براین اساس توجه به رنگها در زندگی آنها اهمیت بیشتری دارد.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

رنگها می توانند بر روی روان و احساسات افراد، تاثیرات گوناگونی داشته باشند. تاثیر رنگ ها بر روی احساسات افراد می تواند به عوامل مختلفی از جمله تجربیات گذشته و فرهنگ بستگی داشته باشد،اما بازهم برخی رنگها روحیه یا احساسات مشخصی را در افراد برانگیخته می کنند. در این مقاله به رنگ زرد، ویژگی ها و تاثیرات روان شناسانه ای که می تواند بر روی کودکان داشته باشد، اشاره می شود.

رنگ زرد، رنگ شور و نشاط است.روان شناسان اعتقاد بر این دارند که این رنگ، رنگ حرارت بخشی می باشد و سبب ایجاد هیجان درافراد می شود.علاوه بر روان شناسان،عارفان نیز به بررسی این رنگ درگذشته پرداخته اند، چنانچه سهره وردی این رنگ را یک رنگ مقدس دانسته و آن را نماد نورالهی و جبروت می داند. در ادامه بیش از پیش به ویژگی ها و تاثیر روان شناسانه ی رنگ زرد بر روی کودکان پرداخته می شود.

رنگ زرد، جزء رنگ های گرم می باشد و به همین دلیل می تواند احساسات فرد را به خوبی برانگیزد. این رنگ به خوبی می تواند توجه افراد را به خود جلب کند و تحریک کننده باشد، اما اگر بیش از اندازه از آن استفاده شود می تواند تحریک کننده باشد. رنگ زرد اغلب به عنوان یک رنگ پرانرژی شناخته می شود و احساس پویا بودن و هیجان را به فرد منتقل می کند، اما گاهی این رنگ هیجان بیشتر از ظرفیت فرد را در او ایجاد می کند که این امر در بین کودکان که روحیه ی حساس تری دارند، مشهود است. برای همین بهتر است از این رنگ برای رنگ آمیزی قسمتهای بزرگ مانند پرده، رنگ دیوار و فرش استفاده نشود. علاوه براین رنگ زرد اگر به طور افراطی به کار برده شود، تحریک پذیری افراد را بالا می برد و سبب عصبانی شدن و پرخاشگری می شود.از این رو بهتر است این رنگ برای کودکانی که تحریک پذیری و احساس خشم بیشتری دارند به کاربرده نشود. سن نوجوانی و بلوغ نیز مرحله ای است که تحریک پذیری فرد چند برابر می شود. از این رو بهتر است که در این دوره نیز در رابطه با نوجوان، از رنگ زرد استفاده نشود یا تا حدامکان کمتر از این رنگ استفاده شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1143 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

رنگ زرد و تاثیر آن بر روحیات کودکان

رنگها قادرند که بر ضمیرناخودآگاه و ذهن افراد تاثیر بگذارند.این تاثیردرکودکان،به دلیل برخورداری از حساسیت ولطافت بیشتر است.براین اساس توجه به رنگها در زندگی آنها اهمیت بیشتری دارد.