سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

روان شناسی رنگ خاکستری و تاثیر آن بر روی کودکان کد مطلب : 6398 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

روان شناسی رنگ خاکستری و تاثیر آن بر روی کودکان

هر رنگ در هر موقعیت قادر است که واکنشهای روانی و غریزی در افراد برانگیزد. این واکنش ها در سنین پایین شدت بیشتری دارد. از این رو ضرورت دارد که به روان شناسی رنگ ها در کودکان توجه ویژه مبذول داشت.

. . . . . . . . . . . . .

همانطور که در مقاله های پیشین اشاره گردید. رنگها تاثیر بسیاری در روان افراد دارند و قادرند حالات روانی را تعدیل یا تضعیف نمایند. در این مقاله به بررسی روان شناسانه رنگ خاکستری و تاثیر آن بر روی کودکان پرداخته می شود.

رنگ خاکستری، یکی از نمادهای سوگواری می باشد و بیانگر افسردگی، حزن، فقر و مشقت است. این رنگ خنثی بوده و خود به تنهایی معنا ندارد. بنابراین نمی توان آن را در بستری یکدست به کار گرفت. به طورکلی این رنگ،رنگی سرد،کدر و مبهم است که گاهی آن را رنگ لال نیز می دانند. برای همین است که گفته می شود که در اتاق بیماران روحی از این رنگ استفاده نشود، زیرا فرد را ناآرامتر می کند. برای کودکان نیز که روحیات لطیف تر و حساس تری دارند، نباید از این رنگ بهره برد. والدین باید توجه داشته باشند که از رنگ خاکستری در تزئینات منزل و وسایل بزرگ خانه استفاده نکنند، اما اگر ناگزیر این کار را انجام دادند. نباید رنگ خاکستری را در بستری یکدست به کار ببرند، زیرا این امر بی علاقگی و بی قراری را در کودکان به دنبال دارد.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1929 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موفقیت تحصیلی  class=
کابوس انجام تکالیف   class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

روان شناسی رنگ خاکستری و تاثیر آن بر روی کودکان

هر رنگ در هر موقعیت قادر است که واکنشهای روانی و غریزی در افراد برانگیزد. این واکنش ها در سنین پایین شدت بیشتری دارد. از این رو ضرورت دارد که به روان شناسی رنگ ها در کودکان توجه ویژه مبذول داشت.