سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نقش اسباب بازی در تقویت خلاقیت  و کنترل خشم کودکان کد مطلب : 7759 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نقش اسباب بازی در تقویت خلاقیت و کنترل خشم کودکان

بررسی نقش اسباب بازی ها در تقویت خلاقیت و کنترل خشم کودکان و توصیه استفاده از اسباب بازی های ساده و ارزان قیمت

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

نقش اسباب بازی در تقویت خلاقیت  و کنترل خشم کودکان

 

اسباب‌بازی‌ها در تقویت خلاقیت‌ و کنترل خشم کودکان نقش مهمی دارند. اسباب‌بازی‌ها می‌توانند در رشد عقلی، هوشی و جسمی کودکان و نوجوانان اثرگذار باشند. بازی کردن با اسباب‌بازی می‌تواند در خلاق بار آمدن کودکان و نوجوانان اثرگذار باشد.

بازی کردن با اسباب بازی در کنترل خشم کودکان موثر است؛ زمانی که اسباب بازی‌ در دسترس بچه‌ها باشد، با بازی کردن با آنها خشم خود را خالی کرده و این موضوع می تواند در کنترل خشم آنها اثر گذار باشد. وقتی کودکان و نوجوانان اسباب بازی برای بازی کردن در اختیار داشته باشند از آسیب رساندن به وسایل خانه صرف نظر کرده و ترجیح می‌دهند با وسایل خود بازی کرده و سرگرم می‌شوند.

بهترین اسباب‌بازی‌ها، اسباب‌بازی‌های ساده و ارزان قیمت هستند. خرید اسباب بازیهای گران قیمت برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود، زیرا خانواده‌ها معمولا این نوع اسباب‌بازی‌ها را برای بازی کردن در اختیار فرزندانشان نمی‌گذارند و همین باعث می‌شود تا بازی کردن با آن اسباب بازی برای فرزندانشان به آرزو تبدیل شود.

خانواده‌ها باید اجازه بدهند بچه‌ها با اسباب‌بازی‌هایشان بازی کنند، وقتی کودک اسباب بازی را بخواهد و نتواند با آن بازی کند دچار ناکامی و سرخوردگی می‌شود.

البته اسباب بازی‌ها فقط باید در زمان‌های خاصی و به صورت محدود برای بازی کردن در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد. نداشتن محدودیت زمانی در استفاده از اسباب بازی‌ سبب خواهد شد تا آنها وقت زیادی را به بازی اختصاص داده و از درس خواندن باز بمانند.


منبع: آی هوشنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1759 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

نقش اسباب بازی در تقویت خلاقیت و کنترل خشم کودکان

بررسی نقش اسباب بازی ها در تقویت خلاقیت و کنترل خشم کودکان و توصیه استفاده از اسباب بازی های ساده و ارزان قیمت