سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه می توان اضطراب دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه را کنترل کرد؟ کد مطلب : 10736 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه می توان اضطراب دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه را کنترل کرد؟

دانش آموزان ممکن است با توجه به شیوع سویه های جدید بیماری کووید- 19 برای بازگشت به مدرسه استرس داشته باشند، البته باید برای شروع سال تحصیلی جدید آماده شوند و ترس های خود را درباره این بیماری کنترل کنند.

. . . . . . . . . . . . .

 

چگونه می توان اضطراب دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه را کنترل کرد؟

 

به نقل از سایکولوژی نیوز، والدین می‌توانند با حمایت از فرزندان خود به آنها متذکر شوند که این مشکلات رفع خواهد شد البته محققان نیز در این زمینه راهکارهایی ارائه کرده‌اند که می‌تواند به والدین کمک کند تا با فرزندان خود ارتباط برقرار و از آنان حمایت کنند.

امسال، سومین سالی است که دانش‌آموزان برای تحصیل با شیوع همه‌گیری مواجه هستند، البته شیوع سویه دلتا منجر به افزایس استرس برای بسیاری از افراد شده است و دانش‌آموزان با سوالات بسیاری در این زمینه مواجه هستند؛ آیا مدرسه ادامه پیدا خواهد کرد؟ آیا تعطیل می‌شود؟ آیا به بیماری مبتلا می‌شوند؟ آیا ناقل بیماری می‌شوند؟ و سوالات زیادی که پاسخی درست برای آنها ندارند.

والدین اکنون بیش از هر زمان دیگری باید بدانند چگونه به فرزندان خود کمک کنند تا بر استرس‌های متداول مدرسه مغلوب شوند و با ترس و عدم اطمینان دوران کرونایی کنار بیایند.

در حال حاضر، بسیاری از کودکان سعی دارند تا والدین را از احساسات خود آگاه نکنند و به نوعی محکم باشند تا والدین آنان احساس نگرانی نداشته باشند اما آمار سلامت روانی کودکان نگران‌کننده است و والدین باید برای حمایت از فرزندان خود تلاش کنند. البته والدین باید بدانند که از چه طریقی از آنان حمایت کنند تا آسیبی به کودک وارد نشود و کودکان نیز باید بدانند که در چه مسیری قرار دارند و بهترین راه برای کنترل اضطراب را شناسایی کنند.

محققان در این زمینه راهکاری معرفی کرده‌اند که شامل روش تنفس عمیق، دیدن و شروع است. این روش می‌تواند کمک کند تا نگرانی والدین تا حدودی کاهش یابد.

نفس عمیق بکشید و تا آنجا که ممکن است آن را بیرون دهید، تنفس آرام، مراکز آرامش و مرتبط در سیستم عصبی خودکار را فعال می‌کند. فرزند خود را ببینید؛ زبان بدن وی و وضعیت خود را مشاهده کنید سپس گوش‌دادن را شروع کنید و به آنچه مناسب است فکر کنید و با گفت‌وگو در تلاش باشید از استرس کودکان بکاهید.

البته حمایت عملی را نیز فراموش نکنید و برای دانش‌آموزان ماسک مناسب تهیه کنید تا بتوانند در تمام زمان آموزش از آن استفاده کنند. زمانی که به دانش‌آموز نشان دهیم که در کنارش هستیم و اعتقاد به موفقیت او داریم، این حمایت‌کننده‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1198 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

میم مارکت   class=
جستجوی مدارس  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=
میم مارکت   class=
مدرسه اتحاد نوین  class=
مدرسه صدرانوین دوره دوم متوسطه  class=
میم مارکت  class=
Here: Here: 1

چگونه می توان اضطراب دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه را کنترل کرد؟

دانش آموزان ممکن است با توجه به شیوع سویه های جدید بیماری کووید- 19 برای بازگشت به مدرسه استرس داشته باشند، البته باید برای شروع سال تحصیلی جدید آماده شوند و ترس های خود را درباره این بیماری کنترل کنند.