سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مطالب و مقالات علمی و آموزشی : دانستنی های گوناگون

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 275

بررسی ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال جاری

بعد از قبولی در آزمون تیزهوشان، مرحلۀ مهم بعدی بررسی ظرفیت مدارس تیزهوشان و ثبت‌نام در آن‌هاست؛ زیرا ظرفیت پذیرش این مدارس محدود بود ه و همیشه دغدغه تیزهوشان است. در این مطلب به بررسی ظرفیت مدارس سمپاد در سال جاری می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

معرفی مدرسه ورزش و نحوه ثبت‌نام در این نوع مدارس

سوای هنرستان‌های تربیت بدنی، مدارس دیگری تحت عنوان مدارس ورزش وجود دارند که در این مطلب ویژگی‌ها و شرایط ثبت‌نام در این مدارس را توضیح می‌دهیم.

0 :
ادامه...

مراحل و شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در دوران مدرسه

یکی از دغدغه‌هایی که افراد برای ادامه تحصیل بعد از چند سال ترک تحصیل دارند، این است که آیا می‌توانند در مدارس معمولی ثبت‌نام کنند یا باید مدارس بزرگسال بروند، شرایط و مراحل ثبت‌نام برای این افراد چیست و چه مدارکی باید تهیه کنند؛ در این مقاله به بررسی این مسئله می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402-1401

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402-1401، مراحل، شرایط، سایت‌های نام‌نویسی برای هر استان، منابع آزمون و مزایای ورود به مدارس نمونه دولتی برای دانش‌‌آموزان در این مطلب بررسی می‌شود.

0 :
ادامه...

بررسی انواع مدرسه در خارج از کشور

بررسی انواع مدرسه در خارج از ایران، مقاطع تعریف‌شده برای دانش‌آموزان و تفاوت مدارس خارجی می‌تواند به انتخاب بهتر مسیر تحصیلی کودکان و نوجوانان کمک کند.

0 :
ادامه...


تاثیر سهمیه بر ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه‌دولتی سهمیه‌هایی وجود دارد که روند ورود را راحت‌تر کرده و تسهیلاتی را برای دانش‌‌آموزان به‌همراه دارد؛ در این مطلب به بررسی هر کدام از سهیمه‌ها می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

نحوه ورود به سایت تیزهوشان

نحوه ورود به سایت تیزهوشان، روند ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم، امکانات سامانه سمپاد،این‌ها سوالاتی هستند که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

0 :
ادامه...

وقفه تحصیلی و شرایط بازگشت به مدرسه

گاهی شرایطی پیش می‌آید که دانش‌آموز مجبور است در بازه‌ زمانی مشخصی به مدرسه نرود. در این مطلب به بررسی موضوع وقفه تحصیلی، تفاوت آن با ترک تحصیل و شرایط بازگشت به مدرسه بعد از این وقفه می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

ورود به سامانه مشارکت‌های مدارس غیردولتی

یکی از سایت‌های پرکاربرد آموزش و پرورش سایت مشارکت‌ها است که مختص مدارس غیردولتی بوده. والدین، دانش‌آموزان و کارکنان آموزش و پرورش می‌توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند.

0 :
ادامه...

بورسیه تحصیلی مدارس خارج از ایران برای افراد زیر 18 سال

خیلی از والدین و دانش‌آموزان با توجه به اهداف و زندگی خود، به‌دنبال راه‌های ممکن برای ادامه تحصیل دانش‌آموز در مدارس خارج از ایران هستند؛ در این مطلب به بررسی انواع بورسه تحصیلی می‌پردازیم.

0 :
ادامه...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 275
تبلیغات

هوپا آکادمی
دبیرستان علوم نو
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران