سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آزمایش های جذاب علمی، درک نقش آنها در آموزش کودکان کد مطلب : 6752 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آزمایش های جذاب علمی، درک نقش آنها در آموزش کودکان

علم مطالعه و تحقیق بر روی حقایق است. در عین حال، علم کشف جهان اطراف، دانستن و داشتن ایده های جدید و شگفت انگیز است. این تعریف بر خلاف این باور عمومی آموزگاران است که فکر می کنند یادگیری علمی تنها در کلاس های درس انجام می شود.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

برای تقویت یادگیری علمی در اوایل دوران کودکی، یادگیری فعال و پایدار بسیار مهم است و بهترین راه ممکن از طریق آموزش در آزمایشگاه علوم است.آزمایش های جذاب آزمایشگاه علوم به منظور ترویج و توسعه تفکر علمی در دانش آموزان انجام می گیرد. به جای اینکه بچه ها واقعیت را به صورت شفاهی از بر کنند، به فکر فهمیدن جهان اطرافشان خواهند بود.

این آزمایش های علمی دانش آموزان را قادر می سازد تا به طرح سوال بپردازند، به دنبال پاسخ این سوالات باشند، تحقیق کنند و داده ها را جمع آوری کنند. آنها در واقع در یک ماهیت تحقیقاتی و یادگیری علمی شرکت می کنند.

 

آزمایش های جذاب علمی: درک نقش آنها در آموزش کودکان

 

کشف ایده های جدید بخشی جدایی ناپذیر از علم یادگیری است. این چیزی است که معلمان نمی توانند به دانش آموزان بدهند. دانش آموزان خود باید در حین جستجوی دانش، ایده ها و مفاهیم جدیدی را بیابند. در آزمایشگاه علمی، کودکان آزمایشاتی را انجام می دهند که زمینه ساز آزمون و خطا در آنهاست. بسیاری از کودکان، بر روی ایده های اشتباه کار می کنند. اما تنها در این زمان است که ایده های واقعی را به نحوی بسیار بهتری درک می کنند.

در آزمایشگاه های علمی مدرسه، کودکان به عنوان یادگیرندگان فعال و نه فقط دریافت کنندگان منفعل دانش را مشاهده می شوند. کودکان فرصت های مختلفی برای یادگیری و تجربه به دست می آورند. آزمایشات علمی در پیشرفت فکری کودکان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. آنها به این درجه از آزادی دست پیدا می کنند تا در کشف، آزمایش و توضیحات جدید شرکت کنند.

مراکزی همچون شرکت اندیشه آفرینان شریف از این جنبه مولد پروژه ها و آزمایش های علمی است. این شرکت ارائه دهنده ی برنامه های یادگیری آزمایشگاهی و جایگیری آنها در برنامه درسی مدارس است. با سرمایه گذاری در تجهیزات آزمایشگاهی علمی ایمن و با کیفیت بالا، مدارس می توانند موثرترین ابزار برای دانش آموزان خود به منظور حمایت از یادگیری سازنده و ترویج تفکر علمی در دانش آموزان را فراهم کنند.


منبع: اندیشه آفرینان شریف
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1884 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
مدرسه یاس  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

آزمایش های جذاب علمی، درک نقش آنها در آموزش کودکان

علم مطالعه و تحقیق بر روی حقایق است. در عین حال، علم کشف جهان اطراف، دانستن و داشتن ایده های جدید و شگفت انگیز است. این تعریف بر خلاف این باور عمومی آموزگاران است که فکر می کنند یادگیری علمی تنها در کلاس های درس انجام می شود.