سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اعلام نتایج جهش تحصیلی کد مطلب : 13000 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اعلام نتایج جهش تحصیلی

برای آگاهی از نتایچ آزمون جهش تحصیلی، باید به مدرسه مراجعه کرد. مدارس نتایج را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و دانش‌آموزان در صورت پذیرفته شدت می‌توانند با مراجعه به سایت همگام در مدارس ثبت‌نام کنند.

. . . . . . . . . . . . .

جهش تحصیلی نوعی رویکرد آموزشی یا مداخله آموزشی است که بر اساس آن دانش‌آموزان باهوش و سرآمد می‌توانند دوره‌ها و برنامه‌های درسی و آموزشی را در مدت‌زمان کوتاه‌تر و با سرعتی بیشتر از معمول و در سنین پایین‌تر طی کنند. جهش تحصیلی طرفداران خاص خود را دارد و همه‌ساله داوطلبان زیادی برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی آماده می‌شوند. دانش‌آموزی که قرار است یک مقطع را به صورت جهشی بخواند، باید از توانایی‌های لازم برخوردار باشد و آموزش‌وپرورش منطقه نیز با برگزاری آزمون هوش وضعیت علمی دانش‌آموز را برای جهشی درس خواندن تأیید کند. پس از آن دانش‌آموز در امتحانات شهریورماه شرکت می‌کند و نتایج اعلام می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم با زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون جهشی آشنا شویم.

 

زمان اعلام نتایج جهش تحصیلی 1401

آزمون جهش تحصیلی شامل آزمون هوش و امتحانات شهریورماه پایۀ مورد نظر است. آزمون جهش تحصیلی در مرحله اول برگزار شده و  شامل سؤال‌های هوش است. در مرحله بعدی دانش‌آموز در امتحانات شهریورماه شرکت می‌کند. نتایج آزمون جهش تحصیلی معمولاً به صورت دومرحله‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. نتایج آزمون هوش تا قبل از برگزاری امتحانات شهریور اعلام‌شده و دانش‌آموزانی که در آزمون هوش پذیرفته‌شده‌اند، در امتحانات شهریورماه شرکت می‌کنند. این دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود، از نتایج جهش تحصیلی خود مطلع شوند.

در حال حاضر هیچ اطلاعیه‌ای در خصوص زمان دقیق اعلام نتایج جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ از سوی هیچ‌یک از سازمان‌های مربوطه صادر نشده است.

 نتایج جهش تحصیلی

 

سامانه و نحوه اعلام نتایج جهش تحصیلی 1402-1401

برای آگاهی از نتایج آزمون جهش تحصیلی، باید به مدرسه مراجعه کرد. مدارس نتایج را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و دانش‌آموزان در صورت پذیرفته شدن می‌توانند با مراجعه به سایت همگام در مدارس ثبت‌نام کنند.

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آزمون جهشی

 

آمار اعلام‌شده از سوی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور نشان می‌دهد که سالانه حدود پنج درصد از دانش‌آموزان مقطع دبستان متقاضی جهش تحصیلی هستند، ولی درصد خیلی پایینی از متقاضیان در نهایت واجد شرایط جهش تحصیلی شناخته می‌شوند. در هنگام جهش تحصیلی دانش‌آموز در کنار دانش‌آموزانی قرار خواهد گرفت که سن اجتماعی و جسمی بالاتر داشته و این موضوع دانش‌آموز جهش‌یافته را در برخورد با گروه همسالان با چالش مواجه خواهد کرد. میزان افت تحصیلی در دانش‌آموزانی که در سنوات گذشته جهش تحصیلی داشته‌اند، در مقایسه با همسالانشان بیشتر بوده است؛ بنابراین توصیۀ ما به والدین گرامی این است که پیش از آگاهی از تمامی معایب و مزایای جهشی درس خواندن، فرزندشان را مجبور به جهش تحصیلی نکنند.

 مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» نمونه سؤالات آزمون جهشی
» مدرسه تیزهوشان مناسب چه کسانی نیست؟

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1879 را در این کادر وارد کنید:

   خانم زهرا ارجمند
مشخصا تمام توضیحاتتون راجع به سیاست هر گونه تو از سیستم مقطعی در هر سطر بینظیرترین نوع آموزش در اجتماع وفرهنگ سازی کاری صحبت کردید که واقعا باید خدا قوت وآرزوی بهتری ها رو برای شما آرزومند بود ...من میتونم ازتون یه راهنمایی وهدایت دهنده از شما برای ثبت نام دخترم که به دلیل عدم رسیدگی منه مادر وپدر ددانش آموز وهمچنین در آخر که ناخواسته خوده دانش آموز هم قائدتا با توجه به موقعیت وشرایط کنونی اوهم کوتاهی داشته وهر سه نفر تلاش برای بهبود وجبران این موضوع خود ناراحت وجبران خسارت میکنند واز شما مسئولین تقاضادارم در این موضوع مهم وسرنوشت ساز دخترمون ما رو همیاری کنید ..ثبت نام به دلیل پر شدن وتمام شدن ثبت نام انجام نمی دهند وبلاتکلیف مانده ایم .ممنونم


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات


آکادمی هوپا کلیک کنید
فرصت دیده شدن مدارس تهران
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ