سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

موجود دریایی که غرق می شود!! کد مطلب : 10495 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

موجود دریایی که غرق می شود!!

شاید باور این موضوع برای افراد سخت و دشوار باشد، اما برخی موجودات دریایی هستند که امکان غرق شدن آن ها در آب وجود دارد. برای اطلاع از این ماجرای عجیب و جالب با همراه باشید.

. . . . . . . . . . . . .

غرق شدن عجیب موجودات دریایی

اگرچه اکثر افراد تصور می‌کنند همه حیواناتی که در اقیانوس و دریا زندگی می‌کنند، می‌توانند زیر آب نفس بکشند اما این موضوع در مورد بعضی از این حیوانات حقیقت ندارد. در حقیقت بعضی از حیوانات هستند که زیر آب زندگی می‌کنند اما اکسیژن کافی را از آب دریافت نمی‌کنند و اگر این دریافت اکسیژن آنها مختل شود دچارغرق شدگی می‌شوند. 

موجودات دریایی که در آب زندگی می‌کنند اما ممکن است غرق شوند

آیا می‌دانستید برخلاف این که بسیاری از جانوران توانایی دارند مدت زمان طولانی زیر آب نفس بکشند اما بازهم حیواناتی از جمله مار آبی، کروکودیل، تمساح، دلفین، نهنگ و دیگر موجودات دریایی هستند که اگر مدت زمان زیادی زیر آب بمانند، غرق می‌شوند؟ بله درست متوجه شدید؛ حیوانات دریایی مثل مار آبی، کروکودیل، تمساح، دلفین، نهنگ آبی (وال) اگر بیش از حد مجاز زیر آب بمانند غرق می‌شوند.

 

موجود دریایی که غرق می شود!!

 

علت آن این است که این حیوانات برای تنفس از هوا ریه دارند و از هوا نفس می‌کشند. در واقع حیواناتی که نام بردیم، نمی‌توانند زیر آب نفس بکشند. فقط توانایی این را دارند که نفس خود را برای مدت زمان طولانی نگه دارند.

ماهی‌ها آبشش دارند که باعث می‌شود بتوانند زیر آب نفس بکشند اما این جانوران آبزی مثل دلفین و نهنگ آبی برعکس ماهی‌ها هستند و می‌توانند فقط 30 دقیقه زیر آب دوام بیاورند. حفره‌هایی روی بالای سر آن‌ها قرار گرفته و شبیه به بینی انسان عمل می‌کند. به همین دلیل چند وقت یکبار سر خود را از آب بیرون می‌آورند.

 

موجود دریایی که غرق می شود!!

 

از طرف دیگر حیوانات دریایی دیگری مثل لاک پشت آبی هنگام استراحت می‌تواند مدت زمان طولانی‌تری زیر آب بماند و حتی تا چند روز هم دوام بیاورد.


منبع: نمناک


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1899 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته کنکور - میم مارکت  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=
گام بلند - میم مارکت  class=
مدرسه سرای زندگی  class=
شایستگان رازی  class=
مدرسه آتیه سازان  class=
مدرسه نوید صالحین  class=

موجود دریایی که غرق می شود!!

شاید باور این موضوع برای افراد سخت و دشوار باشد، اما برخی موجودات دریایی هستند که امکان غرق شدن آن ها در آب وجود دارد. برای اطلاع از این ماجرای عجیب و جالب با همراه باشید.