سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مطالب و مقالات علمی و آموزشی : مطالب آموزشی درسی

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 476

نمونه سؤالات آزمون جهشی

یکی از مواردی که خیلی از والدین و دانش‌آموزان متقاضی آزمون جهشی سرچ می‌کنند، نحوه دریافت نمونه سوالات آزمون جهشی چه برای مرحله تست هوش، چه برای آزمون پایۀ بالاتر جهشی است؛ در این مطلب به توضیحات مربوط به منابع آزمون جهشی می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

چرا و چطوری خلاصه‌نویسی کنیم؟

یکی از تکنیک‌ها در یادگیری مطالب به‌خصوص در زمان امتحان و مدرسه، خلاصه‌نویسی و یادداشت‌برداری از نکات مهم کتاب‌ها و جزوات است؛ در این مقاله به بررسی خلاصه‌برداری اصولی و روش‌های آن می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

آزمون مشاوره‌ای همگام و روند ثبت‌نام آن

یکی از خدمات سایت همگام در راستای انتخاب رشته بهتر دانش‌آموزان، آزمون‌های مشاوره‌های همگام است. دانش‌آموزان با طی کردن مراحلی که در ادامه این مطلب توضیح داده می‌شود، می‌توانند به‌راحتی در آزمون مشاوره‌ای شرکت کنند.

0 :
ادامه...

آزمون غربالگری همگام چیست؟

یکی از امکانات سایت همگام برگزاری آزمون غربالگری همگام بوده که به هدف سنجش سلامت روان دانش‌‌آموزان است. اگر شما هم در مورد نحوه شرکت در این آزمون سوال دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

0 :
ادامه...

وقفه تحصیلی و شرایط بازگشت به مدرسه

گاهی شرایطی پیش می‌آید که دانش‌آموز مجبور است در بازه‌ زمانی مشخصی به مدرسه نرود. در این مطلب به بررسی موضوع وقفه تحصیلی، تفاوت آن با ترک تحصیل و شرایط بازگشت به مدرسه بعد از این وقفه می‌پردازیم.

0 :
ادامه...


طرح شهاب، جایگزین آزمون ورود به مدارس تیزهوشان

آزمون مدارس تیزهوشان قطعا مخالفانی دارد، در این راستا طرحی تحت عنوان طرح هاب جایگزین آزمون ورودی شده تا استعداد دانش‌آموزان به‌صورت دقیق‌تر سنجیده شود.

0 :
ادامه...

المپیاد علوم و فناوری نانو برای دانش‌آموزان

یکی از المپیادهای جدید دانش‌آموزی، المپیاد نانو است که برای تمامی دانش‌آموزان نهم تا دوازدهم با شرایطی که در این مطلب توضیح داده شده، قابل ثبت‌نام است.

0 :
ادامه...

قانون تبصره و تک‌ماده برای دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم

یکی از نگرانی‌های دانش‌آموزان دوره متوسطه شرایط قبولی در امتحان و گرفتن حداقل نمره برای قبولی است؛ به‌خاطر همین دانستن قوانینی تک‌ماده و تبصره کمک می‌کند تا در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کرد.

0 :
ادامه...

روش های صحیح مطالعه برای دانش آموزان

آیا می‌دانید روش صحیح مطالعه کردن چیست؟ چه مراحلی برای مطالعه عمیق باید طی کرد و رابطه حافظه و مطالعه به چه نحو است؟ در این مطلب به بررسی این موضوعات می‌پردازیم.

0 :
ادامه...

انواع روش‌ برنامه‌ریزی درسی

نحوه برنامه ریزی درسی همیشه دغدغۀ همه دانش‌آموزان است؛ در این مقاله به بررسی روش صحیح برنامه‌ریزی و عوامل موثر در آن می‌پردازیم.

0 :
ادامه...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 مطلب : 476
تبلیغات

هوپا آکادمی
دبیرستان علوم نو
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران