سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اعلام نتایج جهش تحصیلی کد مطلب : 13000 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اعلام نتایج جهش تحصیلی

برای آگاهی از نتایچ آزمون جهش تحصیلی، باید به مدرسه مراجعه کرد. مدارس نتایج را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و دانش‌آموزان در صورت پذیرفته شدن می‌توانند در مدارس ثبت‌نام کنند.

. . . . . . . . . . . . .

جهش تحصیلی نوعی رویکرد آموزشی است که بر اساس آن دانش‌آموزان باهوش و سرآمد می‌توانند کلاس‌ها و برنامه‌های درسی و آموزشی را در مدت‌زمان کوتاه‌تر و با سرعتی بیشتر از معمول طی کنند. جهش تحصیلی بدین صورت است که دانش‌آموزان بدون آن‌که 9 ماه در کلاس‌های درسی پایه مدنظر شرکت کنند، در آزمون‌های پایانی شرکت کرده و در صورت قبولی در آن‌ها وارد مقطع تحصیلی بعدی می‌شوند. جهش تحصیلی طرفداران خاص خود را دارد و همه‌ساله داوطلبان زیادی برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی آماده می‌شوند. دانش‌آموزی که قرار است یک مقطع را به صورت جهشی بخواند، باید از توانایی‌های لازم برخوردار باشد و آموزش‌وپرورش منطقه نیز با برگزاری آزمون هوش وضعیت علمی دانش‌آموز را برای جهشی درس خواندن تأیید کند. پس از آن دانش‌آموز در امتحانات شهریورماه شرکت می‌کند و نتایج اعلام می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم با زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون جهشی آشنا شویم.

 

زمان اعلام نتایج جهش تحصیلی 1403

آزمون جهش تحصیلی از دو مرحله آزمون هوش و امتحانات شهریورماه پایه مورد نظر تشکیل شده است. آزمون هوش جهش تحصیلی در مرحله اول برگزار شده و  شامل انواع سؤال‌های هوش است. در مرحله دوم آزمون جهشی نیز دانش‌آموز در امتحانات شهریورماه شرکت می‌کند. نتایج آزمون جهش تحصیلی معمولاً در دو مرحله به اطلاع دانش آموزان و والدین رسانده می‌شود. این دو مرحله به صورتی است که نتایج آزمون هوش  تا قبل از برگزاری امتحانات شهریور اعلام‌شده و دانش‌آموزانی که در آزمون هوش پذیرفته‌شده‌اند، در امتحانات شهریورماه آن سال شرکت می‌کنند. دانش‌آموزانی که در آزمون جهش تحصیلی شرکت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود، از نتایج جهش تحصیلی خود مطلع شوند.

در سال‌های گذشته روال ثبت‌نام جهش تحصیلی بدین صورت بود که  از 29 اردیبهشت ماه شروع می‌شد و تا 29 خرداد ماه ادامه داشت. جواب آزمون جهش تحصیلی نیز معمولاً پیش از شروع مدارس اعلام می‌شود اما در حال حاضر هیچ اطلاعیه‌ای در خصوص زمان دقیق اعلام نتایج جهش تحصیلی 1404 - 1403 از سوی هیچ‌یک از سازمان‌های مربوطه صادر نشده است.

 نتایج جهش تحصیلی

 

سامانه و نحوه اعلام نتایج جهش تحصیلی 1404-1403

تا سال گذشته مدارس نتایج را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دادند و دانش‌آموزان  در صورت پذیرفته شدن می‌توانستند در مدارس ثبت‌نام کنند. اما در سال جاری و با توجه به انتشار کارنامه‌های تمامی پایه‌ها از طریق سایت مای مدیو، احتمالا نمرات آزمون‌های جهش تحصیلی نیز در بخش کارنامه های سایت مای مدیو قابل مشاهده می باشد.

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آزمون جهشی

 

 

جمع‌بندی

آمار اعلام‌شده از سوی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور نشان می‌دهد که سالانه حدود  5 درصد از دانش‌آموزان مقطع دبستان متقاضی جهش تحصیلی هستند ولی درصد خیلی پایینی از متقاضیان در نهایت واجد شرایط جهش تحصیلی شناخته می‌شوند. میزان افت تحصیلی در دانش‌آموزانی که در سنوات گذشته جهش تحصیلی داشته‌اند، در مقایسه با همسالانشان بیشتر بوده است. در هنگام جهش تحصیلی دانش‌آموز در کنار دانش‌آموزانی قرار خواهد گرفت که سن اجتماعی و جسمی بالاتر داشته و این موضوع دانش‌آموز جهش یافته را در برخورد با گروه همسالان با چالش مواجه خواهد کرد. بنابراین توصیه ما به والدین گرامی این است که پیش از آگاهی از تمامی معایب و مزایای جهشی درس خواندن، فرزندشان را مجبور به جهش تحصیلی نکنند.

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1961 را در این کادر وارد کنید:

   خانم زهرا ارجمند
مشخصا تمام توضیحاتتون راجع به سیاست هر گونه تو از سیستم مقطعی در هر سطر بینظیرترین نوع آموزش در اجتماع وفرهنگ سازی کاری صحبت کردید که واقعا باید خدا قوت وآرزوی بهتری ها رو برای شما آرزومند بود ...من میتونم ازتون یه راهنمایی وهدایت دهنده از شما برای ثبت نام دخترم که به دلیل عدم رسیدگی منه مادر وپدر ددانش آموز وهمچنین در آخر که ناخواسته خوده دانش آموز هم قائدتا با توجه به موقعیت وشرایط کنونی اوهم کوتاهی داشته وهر سه نفر تلاش برای بهبود وجبران این موضوع خود ناراحت وجبران خسارت میکنند واز شما مسئولین تقاضادارم در این موضوع مهم وسرنوشت ساز دخترمون ما رو همیاری کنید ..ثبت نام به دلیل پر شدن وتمام شدن ثبت نام انجام نمی دهند وبلاتکلیف مانده ایم .ممنونم


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم