سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان قبول شوم؟ - بخش دوم کد مطلب : 2042 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان قبول شوم؟ - بخش دوم

با من و همه دانش آموزان سخت کوشی که برای آزمون تیزهوشان آماده می شوند همراه شو و قدم در مسیر موفقیت بگذار و به خودت قول بده در درس خواندن و آمادگی برای آزمون تیزهوشان چند قانون ساده ولی مهمی که به تو خواهم گفت اجرا کنی.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

قانون دوم: برنامه‌ریزی

دانش‌آموزی که موفق می‌شود، کارهای عجیب و غریب انجام نمی‌دهد، بلکه روش‌ها را به‌درستی اجرا می‌کند و برای درس خواندن و مطالعه‌ی درس‌هایش، برنامه‌ریزی می‌کند. دانش‌آموزی که درس‌ها را طبق برنامه‌ی مشخصی مطالعه می‌کند نه‌ تنها از درس خواندن خسته نمی‌شود، بلکه حس مسئولیتی در او ایجاد می‌شود که برنامه‌اش را به‌ درستی اجرا کند و رفته رفته ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش می‌دهد. دانش‌آموز موفق عادت دارد ساعت مطالعه‌ هر درس را یادداشت کند و به افزایش یا کاهش آن اهمیت می‌دهد. با نوشتن برنامه‌هایش، خودش را بهتر می‌شناسد و برای روزها و هفته‌های بعدی، برنامه‌ی قابل اجراتری برای مطالعه‌ی درس‌ها تنظیم می‌کند. دانش‌آموز موفق برنامه‌هایش را هر روز در دفتر برنامه‌ریزی می‌نویسد و در پایان هفته، ساعت مطالعه‌ی خود را جمع می‌بندد و در پایان هر ماه، با جمع بستن ساعت‌هایی که درس خوانده است، به تعادل مطالعاتی خود پی می‌برد و به همین سادگی، با پر کردن دفتر برنامه‌ریزی، هم زیاد درس می‌خواند و هم خوب و متعادل.

در تکمیل دفتر برنامه‌ریزی باید به نکات زیر توجه کرد:

1. نوشتن ساعت مطالعه‌ی درس‌ها به صورت روزانه

2. تکمیل جدول جمع‌بندی ماهانه‌ ساعت‌های مطالعه

3. بررسی هفتگی و ماهانه‌ی آن به همراه پدر و مادر و مشاور

 


نویسنده مطلب : علیرضا مسگری مشهدی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1113 را در این کادر وارد کنید:

   خانم خانم فاطیما حسینی
خیلی خوبه ممنون از سایت خوبتون


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان قبول شوم؟ - بخش دوم

با من و همه دانش آموزان سخت کوشی که برای آزمون تیزهوشان آماده می شوند همراه شو و قدم در مسیر موفقیت بگذار و به خودت قول بده در درس خواندن و آمادگی برای آزمون تیزهوشان چند قانون ساده ولی مهمی که به تو خواهم گفت اجرا کنی.