سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه فرزند دبستانی را به انجام تکلیف تشویق کنیم؟ کد مطلب : 10492 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه فرزند دبستانی را به انجام تکلیف تشویق کنیم؟

اغلب والدین انتظار دارند که کودکانشان زمانی را برای انجام دادن تکالیف مدرسه اختصاص دهند اما این کار نیاز به برنامه ریزی و تشویق کودکان توسط والدین دارد. در این مقاله با ما همراه باشید.

. . . . . . . . . . . . .

 

 

چگونه فرزند دبستانی را به انجام تکلیف تشویق کنیم؟

 

پدران و مادران گرامی، حتما مشاهده کرده‌اید و تجربه داشته‌اید که یک دانش‌آموز دبستانی چطور برای انجام تکلیف مدرسه مقاومت می‌کند، معمولا اغلب دانش‌آموزان دبستانی میلی به انجام دادن تکالیف مدرسه ندارند و بازیگوشی می‌کنند. اغلب پدران و مادران با این مشکل مواجه شده‌اند و معمولا هم سردرگریبان هستند و از روش‌های اثرگذار اطلاع دقیقی ندارند و یا مشغله‌های روزمره به اندازه‌ای آنان را درگیر کرده‌است که دیگر وقت و حوصله‌ای برای حل این مشکل ندارند.

پیش از هر چیز تلاش کنید، به خودتان مسلط باشید؛ صبور باشید و هرگز با فرزند دبستانی خود با عصبانیت برخورد نکنید، عصبانیت در این مورد نتیجه معکوس به بار می‌آورد. به خاطر داشته باشید که فرزند دبستانی شما به تازگی وارد عرصه تعلیم و تربیت شده است و به تازگی مسئولیت انجام تکلیف را به عهده گرفته است، به او زمان دهید تا با این شرایط کنار بیاید و به آن عادت کند. به فرزند دبستانی خود در خصوص انجام تکالیف آگاهی دهید، فرزند دبستانی شما باید آگاه باشد که انجام تکلیف مسیر یادگیری را برای او آسان‎تر می‌کند.

دانش‌آموز دبستانی را برای انجام تکلیف تحت فشار قرار ندهید، در صورتی که دانش‌آموز را تحت فشار قرار دهید، انجام تکلیف برای او مانند یادگیری با اعمال شاقه می‌شود و نه تنها از انجام آن لذت نمی‌برد بلکه از مدرسه رفتن و انجام تکلیف منزجر می‌شود. سعی کنید با او همراه و همدل شوید، تلاش کنید انجام تکلیف برای او جنبه‌ی بازی فکری پیدا کند، ذهن او را در هنگام انجام تکلیف با سوالات مختلف به چالش بکشید تا انجام تکلیف به سمت سرگرمی برود. به خاطر داشته باشید برای این که فرزنداتان به خوبی تکالیفش را انجام دهد و درس را یادبگیرد برخورد صحیح شما بسیار اهمیت دارد.

 
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1624 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ