سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه می توانیم یک برنامه ی درسی مناسب برای خودمان بنویسیم؟ کد مطلب : 7031 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه می توانیم یک برنامه ی درسی مناسب برای خودمان بنویسیم؟

برنامه ریزی، در مطالعه اهمیت بسیاری دارد.گاهی برنامه ریزی ما را به مقصد نهایی می رساند وگاهی نیز به شکست منجر شده و زمان و زحمت ما را از بین می برد. برای نوشتن یک برنامه ی درسی خوب ما باید توانایی خود را در نظر گرفته و اصولی را رعایت کنیم.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

برنامه ی درسی مهم ترین اصل برای رسیدن به آینده ی تحصیلی و شغلی مطلوب است. داشتن برنامه ی درسی به فرد کمک می کند که کارهای خود را به شکل مناسب و بدون استرس انجام دهد و در کنار کارهای مدرسه، اوقات فراغتی نیز برای استراحت و تفریح خود در نظر بگیرد.حال این سوال پیش می آید که ما چگونه می توانیم یک برنامه ی مفید برای خودمان بنویسیم. ما بهترین شناخت را نسبت به خودمان داریم. به خوبی نقاط قوت و ضعف خود را می شناسیم. از این رو با تلاش و تجربه می توانیم برنامه ی خوبی برای خودمان بنویسیم.

 

چگونه می توانیم یک برنامه ی درسی مناسب برای خودمان بنویسیم؟

 

در برنامه درسی بهتر است که ما به چند نکته توجه کنیم. در ابتدا ما باید با بررسی کردن دقیق تلاش و موفقیت های خود، برداشتی تقریبی از توانایی هوش و یادگیری خود داشته باشیم. به عنوان مثال اگر ما اغلب نمرات کلاسی مان در سطح متوسط رو به بالا باشد و تلاش خوبی نیز داشته باشیم ، می توانیم به یادگیری و هوش خود بین 65 تا 70 نمره بدهیم. پس از این که ما به هوش و توانایی خود نمره دادیم. نوبت به سنجیدن توانایی ما در هر درس می رسد.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1263 را در این کادر وارد کنید:

   خانم امالبنین سعادت
فیلم اموزشی ندیدم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اگه به دنبال ویدیوهای آموزشی هستید به سایت میم سر بزنید همچنین به کمک مشاوران سایت میم می توانید برنامه ریزی کنید:
https://mim.education/


   خانم ایسان مبشر
سلام . من هرچقدر تلاش میکنم نمی تونم عضو بشم میگه پیامکی از این شماره دریافت نکردیم صبرم کردم ولی بازم میگه پیامک ارسال نشده

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم، بعد از اینکه عدد یک رو به 5000123123 ارسال می کنید باید روی دکمه بررسی پیامک بزنید.
بازم اگر به مشکل برخوردید با شماره 88996316 داخلی 524 تماس بگیرید راهنماییتون کنیم.


   خانم Zahra
عالی


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

چگونه می توانیم یک برنامه ی درسی مناسب برای خودمان بنویسیم؟

برنامه ریزی، در مطالعه اهمیت بسیاری دارد.گاهی برنامه ریزی ما را به مقصد نهایی می رساند وگاهی نیز به شکست منجر شده و زمان و زحمت ما را از بین می برد. برای نوشتن یک برنامه ی درسی خوب ما باید توانایی خود را در نظر گرفته و اصولی را رعایت کنیم.