سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب کارم داشتی سوت بزن کد مطلب : 11148 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب کارم داشتی سوت بزن

کتاب کارم داشتی سوت بزن با نویسندگی بگونیا اورو و مترجمی محمدرضا پارساکیش، داستان فانتزی پسر بچه‌ای است که در فروشگاه زندگی می‌کند و خواندن آن به هشت تا 14 ساله‌ها پیشنهاد می‌شود.

. . . . . . . . . . . . .

بگونیا اورو، نویسنده اهل اسپانیا با تصویرگری آنا پِس این کتاب را نوشت و محمدرضا پارساکیش آن را به زبان فارسی ترجمه کرد تا اینکه در سال 1398 انتشارات هوپا برای اولین بار این کتاب را منتشر کند. کتاب «کارم داشتی سوت بزن» مناسب گروه سنی نوجوان یا به طور دقیق‌تر سنین 8 تا 14 سال است.

بگونیا دوست نداشت خم شود یا اینکه پسرکش را مجبور کند بالا را نگاه کند، پس به هنگام خرید، همیشه او را روی چرخ دستی می‌گذاشت و هنگام چرخ زدن در راهروهای فروشگاه، برای او قصه تعریف می‌کرد! قصه‌هایی از جنس واقعیت و به دور از جادوگری!! سال‌ها بعد به درخواست پسرش تصمیم گرفت تا قصه‌هایش را با افزودن تخیل و هیجان منتشر کند.

 

ویژگی‌های کتاب کارم داشتی سوت بزن

  •  نویسنده: بگونیا اورو
  •  مترجم: محمدرضا پارساکیش
  •  نوع کتاب: ترجمه
  •  دسته‌بندی: نوجوان
  •  تصویرگر: آنا پِس
  •  تعداد صفحات: 168
  •  گروه سنی 9 تا 14 سال

 

لیست کتاب‌های کودک و نوجوان

 

خلاصه‌ای از قصه زندگی میم پرز پرز

تا به حال به زندگی در فروشگاه فکر کردی؟

به‌نظرت شب‌ها که هیچ‌کس در آنجا نیست، خوراکی‌ها زنده می‌شوند؟ یا مثلا تبدیل به هیولا می‌شوند؟

میم پرز پرز پسربچه‌ای کوچک بود که روزگارش را در فروشگاه سپری می‌کرد! اما چطور شد که کارش به اینجا رسید؟

روزی روزگاری به همراه پدر و مادرش به فروشگاه آمد ولی او همیشه عادت داشت که درون چرخ دستی می‌نشست ولی روزی دیگر نتوانست از آن پیاده شود حتی با وجود اینکه پدر، مادر، صندوقدار و چند نفر از مشتریان برای خروج او از چرخ دستی تلاش کردند!!! او علارغم میلش و با تصمیم پدر و مادرش در فروشگاه ماند و به او لقب «پسرک چرخ‌دستی» دادند.

کارم داشتی سوت بزن!

در یک فروشگاه بزرگ، اگر بخواهید کسی را صدا کنید، چه می‌کنید؟

«سوت بزن!» پیشنهادی بود که پدرو، نگهبان فروشگاه به میم پرز پرز داد! ولی میم بلد نبود! پس کار سختی در پیش داشت؛ چرا که او نگران هیولاهای شبانه فروشگاه بود و تنها راه نجات او از این مخمصه سوت زدن بود! اما او مطلقا بلد نبود سوت بزند!

فکر می‌کنید پدرو چه کار کرد؟...

سایه‌ها به آدم‌های نگران حمله می‌کنند!

این جمله را ماریا به میم گفت! اما نه برای ترساندن او؛ میم نگران هیولاهای فروشگاه بود که ماریا به او گفت تنها هیولای فروشگاه سایه اوست اما ميم اين حرف را نشنيد كه خودش هم سايه دارد. فكرش توي اين كلمه شناور بود: «سايه». گفت: «سايه؟ سايه هيولاست؟ قاتل است»

ماريا توضيح داد: «بله. سايه هيولاست. آدم ها را نمي كشد، ولي خوش حالي را چرا. گاهي سايه آن قدر بزرگ مي شود كه جلوي تمام روشنايي را مي گيرد و خيلي زود باعث ناراحتي مي شود. سخت مي شود از شرش راحت شد؛ چون هميشه، حتي وقتي برمي گردي، پشت سرت است. براي همين هم گرفتنش تقريبا غيرممكن است. معمولا هم به آدم هاي خيلي نگران حمله مي كند. تو بچه ي خيلي نگراني هستي؟»

خسته شدم از بس دروغ گفتم!

وقتی دوستان میم برای دیدن او به فروشگاه آمدند، بسیار بهت زده به حرف‌های میم گوش می‌کردند، آنها میخواستند بدانند میم چه می‌خورد؟ چطور می‌خوابد؟ تا چه ساعتی بیدار است و هزاران سوال دیگر که در سر داشتند.

میم تظاهر به خوشحالی میکرد! تظاهر می‌کرد که از حضور در فروشگاه بسیار خورسند است! به همه سوالات آنها با اشتیاقی دروغین پاسخ می‌داد! چیزی که دوست نداشت آنها بدانند افتادن‌ها، سایه، شبح تقصیرکار و آب دماغ بود!!

ناگهان یکی از دوستانش از او پرسید: هیچ وقت از اینجا بیرون نمی‌آیی؟

این سوال تا صبح در گوش میم پیچید! «هیچوقت از اینجااا ... اینجا ... اینجا... پسرک چرخ دستی! »

سرانجامِ میم چه شد!

برای فهمیدن ادامه این داستان جذاب نیازی به سوت زدن نیست ! کافیست روی لینک کلیک کنید و کتاب «کارم داشتی سوت بزن» اثر بگونیا اورو خریداری کنین!

 

معرفی کتاب کارم داشتی سوت بزن

 

تهیه کتاب کارم داشتی سوت بزن

تیزلند رسانه‌ای است که سعی دارد با معرفی کتاب‌های مناسب مخاطب خود از انتشارات مختلف، فرهنگ کتاب‌خوانی را حفظ کند. برای خرید این کتاب از انتشارات هوپا، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

 

خرید کتاب کارم داشتی سوت بزننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1542 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم