سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز کد مطلب : 4469 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز

کتابی که امروز قصد معرفیش را داریم، کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز است.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

کتابی که امروز قصد معرفیش را داریم، کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز است. حتما شما هم با بنده موافق هستید که کتاب های انتشارات خیلی سبز، همیشه از بهترین کتاب ها در حوزه خود بوده اند. یکی از مزایای کتاب های خیلی سبز، که دانش آموزان آگاهانه یا ناآگاهانه تحت تاثیر آن قرار می گیرند، مختصر و مفید گویی کتاب هاست. کتاب ،‌چه کتاب کار باشد، چه کتاب تست، چه آموزش، در همان هدفی که برایش تعریف شده است پیش می رود. به طور مثال اگر قرار است کتاب کار خیلی سبز را تهیه کنیم، خیالمان راحت است که ناگهان وسط سوالهای تشریحی یک سوال در حد المپیاد نخواهیم خواند. همین روال در کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک دهم خیلی سبز نیز پیاده شده است که در ادامه بحث به آن خواهیم پرداخت.

درس فیزیک همیشه یکی از مشکلات دانش آموزان رشته های ریاضی و تجربی بوده است. ضریب تقریبا مساوی این درس در تمام زیر گروه های این دو رشته هم باعث شده این درس برای تمام دانش آموزان اصولا به یک اندازه از اهمیت برخوردار باشد و کسی به فکر حدف یا مطالعه سرسری آن نیافتد.

چرا فیزیک دهم مهم است؟

اما نکته در مورد پایه دهم جهش ناگهانی از فیزیک نهم به دهم است. شاید شما هم نظر بنده را تایید بنماید که فیزیک نهم نسبت به فیزیک دهم خیلی پیش پا افتاده تر است. پس بسیار جدی باید به این مقطع توجه کنید. از سوی دیگر درس فیزیک بالاخص در رشته ریاضی تاثیر بسزایی در قبولی دانش آموزان عزیز دارد.

این کتاب را چگونه مطالعه کنیم؟

این کتاب صرفا به تست خلاصه نمیشود. ابتدا هر بحث یک درسنامه ذکر شده است. چه فکر می کنید درس را بلدید، چه در آن شک دارید، درسنامه را حداقل یکبار به طور کامل و دقیق مطالعه نمایید. در بخش درسنامه نیز، مثال ها و تست هایی ذکر شده است. این نکات، میبایست به طور حتم مطالعه شود.

پس از اینکه از آموختن نکات مطمئن شدید، میبایست به سراغ تست ها بروید. تست ها در این مرحله دو قسمت است. تست های عادی و تست هایی که در کنار آنها یک عدد رنگی است. حل و مطالعه تست های رنگی برای دانش آموزان ضروری است. پس حتی اگر از آن دسته دانش آموزان هستید که در دقیقه نود به فکر تست زدن افتاده اید، این تست ها را نباید جابیاندازید. در میان تست ها کارهای رنگی وجود دارد که نکاتی در آن گنجانده شده است. این نکات برای حل بهتر تست هاست. از آن ها استفاده کنید و تلاش کنید این نکات را بیاموزید.

در بخش بعد به سراغ پاسخ های تشریحی می رویم. این قسمت،‌ دارای نکات بسیار زیادی است. شما نباید این نکات و آموزش ها را سرسری بشمارید.

حالا اگر زمان دارید برگردید و یکبار دیگر همان تست ها را بزنید. نکته مهم در حل مجدد تست ها این است که نباید به صرف اینکه جواب یک سوال را میدانید از آن بگذرید. همه تست ها را همانند سری اول با دقت حل نمایید. این پروسه تکراری، به شما کمک میکند تا زمان حل مساله را کاهش دهید.

اگر از آموختن این تست ها مطمئن شدید و حس کردید دیگر همه چیز را بلدید به سراغ بخش آخر کتاب، تست های سری Z، بروید. این سوالات از سوال های چالش برانگیز است که البته تعدادشان زیاد نیست و نمی تواند پاسخگوی نیاز دانش آموزان ممتاز باشد و آن ها در صورتی که زمان دارند پس از حل و مطالعه این کتاب باید به سراغ کتب سخت تر بروند. اما اگر قرار است به همین کتاب کفات کنید، این تست ها را هم با دقت و چندین بار حل کنید.

مطمئن باشید با مطالعه به همین روش بر روی بیش از هشتاد درصد سوالهای مقطع دهم مسلط خواهید شد.

این کتاب برای کدام گروه از دانش آموزان است؟

نکته مهم دیگر اینکه برخلاف باور اکثر دانش آموزان و خانواده هایشان، دانش آموزانی که در کنکور موفق می شوند، فقط در سال آخر روزی 12 ساعت درس نمی خوانند، بلکه حداقل از مقطع دهم به بعد، برای هدفشان که موفقیت در کنکور است، تلاش میکنند.

این نکته را از این جهت عرض می کنیم که به نظر ما بهترین زمان برای مطالعه کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز همان مقطع دهم است.

شما باید برای درس فیزیک تا جایی که می توانید تست بزنید، حتی اگر تست ها را چند باره می زنید، اما باید تست بزنید. در این کتاب تعداد تست های زیادی درج شده است. اما نکته مهم اینست که تست ها دقیقا در همان حد استاندارد است. این بدان معناست که اگر شما از جمله دانش آموزانی هستید که به رتبه های یک یا دو رقمی می اندیشید، این کتاب به تنهایی نخواهد توانست پاسخگوی نیازهای شما باشد.

اجازه بدهید بیشتر در این مورد صحبت کنیم، ابتدائا گفتیم که کتاب های خیلی سبز همیشه در یک مسیر استاندارد حرکت می کنند، این کتاب هم از حیث استثنا نیست. به گفته خود مولف در مقدمه کتاب، در این کتاب به حد بسیار زیادی تست گنجانده شده است و اصولا تست ها از منابع معتبر یعنی تست های آزمون سراسری یا تست های سنجش یا آزمون های معتبر دیگر برداشته شده است. این امر هم یک امتیاز برای کتاب است و هم مشکل. شما اگر در گروه دانش آموزانی هستید که به دنبال تست های استاندارد هستید و زیاد تمایلی برای به چالش کشیده شدن ندارید، و صرفا می خواهید همان مباحث درسی را به شکل عالی بیاموزید این کتاب را به شما توصیه میکنیم. اما همانطور که گفته شد، اگر به دنبال رتبه های پایین در کنکور هستید در کنار این کتاب، کتاب های دیگر را نیز می بایست مطالعه کنید.


نویسنده مطلب : محمد علی خادم
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1796 را در این کادر وارد کنید:

   خانم پریا شفقتی
میشه لطفا بگید برای مطالعه عالی و آوردن رتبه های عالی در کنکور در کنار این کتاب باید از چه کتاب دیگه ای استفاده کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، کتاب های بسیاری هست که می توانید در کنار کتاب های درسی استفاده نماید. انتخاب کتاب مناسب بستگی به سطح علمی شما دارد. کتاب های انتشارات الگو. گاج. خیلی سبز که در گروه پرفروش ترین ها هستند می توانند در الویت گزینه های انتخاب های شما باشد.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام همت  class=
مدرسه سلام فرمانیه  class=
مدرسه یاس  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

معرفی کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز

کتابی که امروز قصد معرفیش را داریم، کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک 1 (دهم) خیلی سبز است.