سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم کد مطلب : 14103 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم

با کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم، راحت‌تر در این درس موفق می‌شوید. ما در این مقاله، قرآن ششم و تعدادی از کتاب‌های کمک‌درسی آن را بررسی می‌کنیم.

. . . . . . . . . . . . .

کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم، منبع خوبی برای یادگیری درس قرآن در پایه ششم ابتدایی هستند. با اینکه قرآن را در کلاس و با استفاده از راهنمایی‌های معلم نیز می‌توان یاد گرفت، کتاب‌های راهنما مکمل آموزشی ارزشمندی هستند.

این مقاله به موضوع قرآن ششم و کتاب‌های کمک‌درسی آن می‌پردازد. شما در این مقاله اطلاعات خوبی درباره موضوعات زیر به دست می‌آورید:

 • درس قرآن، محتوا و تمرین‌های آن
 • روش مطالعه این کتاب
 • دلایل استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی برای درس قرآن
 • معرفی تعدادی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم

پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت بهتر قرآن ششم و کتاب‌های کمک‌درسی آن، این مقاله را تا پایان بخوانید.

 

 قرآن ششم یکی از درس‌های خواندنی مقطع ششم است. برای این درس کتاب‌های کمک‌های آموزشی مختلفی نوشته شده است.

 

معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم

حالا که با اهمیت کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم آشنا شدید، شاید بخواهید یکی از آن‌ها را بخرید. ما در اینجا به معرفی تعدادی از بهترین راهنماهای این درس می‌پردازیم:

کتاب جامع ششم دبستان مرشد مبتکرانکتاب جامع ششم دبستان مرشد مبتکران: این کتاب در دو جلد منتشر شده است. جلد اول شامل تست‌ها و آزمون‌های مختلف نمونه دولتی و تیزهوشان است. این تست‌ها برای کسانی که قصد ورود به مدارس برتر را دارند، مناسب است. در جلد دوم نیز پاسخنامه سوالات جلد اول آمده و شما می‌توانید پاسخ سوالات را به صورت کاملا تشریحی مشاهده کنید.

کتاب مرشد مبتکران، یک کتاب جامع است. سوالات و پاسخ‌های تمامی درس‌ها از جمله قرآن ششم در این کتاب آمده است. شما با مطالعه این کتاب علاوه بر امتحانات قرآن، می‌توانید خود را برای امتحانات سایر درس‌ها نیز آماده کنید.

 

 

 

گام به گام ششم ابتدایی خیلی سبزگام به گام ششم ابتدایی خیلی سبز: این کتاب مجموعه درسنامه‌های مقطع ششم به همراه نمونه سوالات امتحانی و پاسخ سوالات کتاب است. یکی از دروس مهم این کتاب، قرآن است که شما با تهیه این کتاب می‌توانید از مطالب آن استفاده کنید. گام به گام ششم ابتدایی خیلی سبز در 625 صفحه و در قطع وزیری منتشر شده است. قیمت این کتاب در سایت خیلی سبز در حال حاضر 170 هزار تومان است.

 

 

 

 

 

 

گام به گام ششم ابتدایی منتشرانگام به گام ششم ابتدایی منتشران: کتاب گام به گام منتشران نیز برای پاسخ دادن به سوالات کتاب‌های درسی، رفع اشکال و ابهام منتشر شده است. این راهنما محتوای همه کتاب‌های درسی مقطع ششم از جمله قرآن را پوشش داده است. به همین خاطر با مطالعه آن، ضعف‌های شما در درس قرآن تا حدودی زیادی برطرف می‌شود. راهنمای منتشران در 512 صفحه و در قطع وزیری منتشر شده است.

 

قرآن ششم

دوستی با قرآن، این کتاب آسمانی در سال ششم دبستان نیز ادامه پیدا می‌کند. شما در این سال قرار است با بخش دیگری از کلام خداوند آشنا شوید. بیشتر در آیات آسمانی دقیق شوید و از آن بیشتر یاد بگیرید. همراهی و دوستی با قرآن در این سال، کمک می‌کند سال تحصیلی خوب و موفقی داشته باشید.

کتاب قرآن ششم، همچون کتاب‌های قرآن پنج سال گذشته با نظر کارشناسان و معلمان قرآنی تالیف شده است. شما در این کتاب، آموزش‌های قرآنی متنوع و لذت‌بخشی خواهید داشت. علاوه بر این می‌توانید از کتاب‌های کمک‌درسی ششم  برای درس قرآن نیز در کنار کتاب اصلی استفاده کنید.

در درس اول، سعی می‌کنید با دقت در حروف ناخوانا عبارات قرآنی را بخوانید. این درس چند نکته مهم برای خواندن آیات آسمانی دارد که شما قبلا آن‌ها را یاد گرفته‌اید. همچنین فعالیت‌هایی برای کار در کلاس طراحی شده است. این فعالیت‌ها، کارهایی مثل نوشتن معنی کلمات و انتخاب معنی صحیح است.

فعالیت‌های دیگری مثل گفتگو درباره اهمیت خواندن نماز، تعداد دفعاتی که کلمه صلات در سوره نساء آمده و... در جلسه چهارم باید انجام شود. همه این آموزش‌ها و فعالیت‌ها مربوط به درس اول قرآن ششم است. همانطور که می‌شود حدس زد، درس‌های بعدی این کتاب هم، جذاب و خواندنی است.

شما تا پایان درس چهاردهم، درس آخر قرآن ششم چیزهای زیادی یاد می‌گیرید. هرکدام از این درس‌ها به یکی از موضوعات مهم اشاره شده در قرآن، مربوط است. موضوعاتی که در کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم نیز تکرار شده است. تعدادی از این موضوعات عبارت‌اند از:

 • وقت نماز
 • حتی یک وجب خاک
 • مومنان برادرند
 • ملاک برتری
 • گسترش آسمان
 • همیشه در تپش
 • نظم در آفرینش
 • مردان پارسی
 • آب و آبادانی
 • تولدی دوباره

همانطور که می‌دانید قرآن، کتاب مقدس ما مسلمانان است. به‌همین خاطر در صفحات ابتدایی قرآن ششم، توصیه ویژه‌ای به حفظ و نگهداری این کتاب شده است. همچنین از شما خواسته شده که در زنگ‌های قرآن همیشه با وضو باشید.

قرآن ششم، یکی از کتاب‌های ارزشمند شما در مقطع ششم دبستان است. توجه به این درس می‌تواند ثمرات مختلفی برایتان داشته باشد. اگر به این درس توجه کنید تا پایان سال تحصیلی می‌توانید بهتر از روی قرآن بخوانید. همچنین مهارت تفکر در آیات آسمانی را در خود تقویت کنید، در کار گروهی قوی‌تر شوید و ... .

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب‌های تیزهوشان ششم

 

روش مطالعه قرآن ششم

هر درسی سختی‌ها و آسانی‌های خاص خودش را دارد. درس قرآن هم مثل سایر درس‌ها، گاهی سخت و گاهی آسان می‌شود. بهتر است برای موفقیت در این درس با برنامه، هدف و پشتکار عمل کنید. این‌گونه می‌توانید از پس دشواری‌های قرآن ششم برآیید و خیلی راحت به مقطع بعدی وارد شوید.

همانطور که تا الان فهمیده‌اید، قرآن ششم پر از فعالیت‌ها و تمرین‌های جورواجور است. شما باید بر آیات قرآنی این کتاب مسلط شوید و بتوانید به‌راحتی از روی آن بخوانید. نکته‌ها و موضوعات فهمیدنی و قابل تامل زیادی هم در جای‌جای این کتاب است.

سوالات مربوط به این موضوعات در کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم پاسخ داده شده است. با این حال باید حساب‌شده کار مطالعه و یادگیری این کتاب را انجام دهید. ما در اینجا به چند نکته مهم که می‌تواند موفقیت شما را در این درس تضمین کند، اشاره می‌کنیم:

 • برنامه‌ریزی و تلاش مستمر

موفقیت در قرآن ششم به تلاش مستمر و برنامه‌ریزی‌شده احتیاج دارد. بدون چنین تلاشی به سختی می‌توانید بر آیات آسمانی مسلط شوید و آن‌ها را به‌خوبی بخوانید. شما باید بتوانید این آیات را به‌صورت صحیح و روان بیان کنید. همچنین درک معنای این عبارات، پیام آن‌ها و داستآن‌هایی که در این کتاب آمده، احتیاج به تلاش پیگیر دارد. به‌همین دلیل بهتر است برای مطالعه این کتاب، برنامه مشخص هفتگی داشته باشید. اینگونه جلوی سنگین‌شدن مباحث درسی را می‌گیرید و کار آسان‌تری در آزمون‌های مربوطه دارید.

 • استفاده از لوح فشرده

برای این کتاب یک لوح فشرده در نظر گرفته شده است. این لوح از طریق نمایندگی انتشارات مدرسه در شهر شما قابل تهیه است. با تهیه این لوح می‌توانید بخشی از نیازهای آموزشی‌تان را در مطالعه قرآن ششم برطرف کنید.

 • کمک‌گرفتن از پدر و مادر و اعضای خانواده

برای یادگرفتن بعضی از بخش‌های قرآن ششم، می‌توانید از کمک خانواده و پدر و مادر استفاده کنید. آن‌ها می‌توانند اشکالات شما را شناسایی و آن را برطرف کنند. یکی از این بخش‌ها، روخوانی آیات قرآنی است. همچنین می‌توانید درباره پیام‌های حکمت‌آمیز کتابتان با خانواده صحبت کنید و نظرتان را درباره آن‌ها بگویید. اینگونه به درک عمیق‌تری از مطالب این کتاب درسی و کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم می‌رسید.

 • شرکت در فعالیت‌های کلاسی

درس قرآن ششم، فرصت‌های زیادی برای کار گروهی، گفتگو و پرسش دارد. با شرکت در این فعالیت‌ها، خیلی بهتر مطالب این درس را یاد می‌گیرید. همچنین به درک عمیق‌تری از آنچه که قبلا یاد گرفته‌اید، می‌رسید.

 • توجه به سلامت جسمی و روانی

هرچند گرفتن امتیاز بالا در درس قرآن ششم، لذت زیادی دارد اما نباید به‌خاطرش سلامتی‌تان را به خطر اندازید. باید این درس را باحوصله و در آرامش بخوانید تا دچار مشکلاتی مثل خستگی و عصبانیت نشوید. همچنین مطالعه زیاد و بدون استراحت می‌تواند شما را به لحاظ جسمی دچار ناراحتی کند. بهترین راه، مطالعه در فاصله‌های زمانی کوتاه مدت و به ‌شکل پیوسته است.

با مطالعه مناسب و کم‌فشار، علاوه‌براینکه کمتر دچار خستگی و ناراحتی می‌شوید، کیفیت مطالعه بهتری نیز خواهید داشت. با خستگی، ناراحتی و موارد مشابه، نمی‌توانید به‌خوبی و با تمرکز کامل درس بخوانید.

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی در درس قرآن

بسیاری از مطالب آموزشی این کتاب را می‌توان با تمرین و تکرار یاد گرفت و بر آن‌ها مسلط شد. معلمان دلسوز و فداکار در کنار دوستان و خانواده هم می‌توانند بیشترین کمک‌ها را به شما کنند. با این حال گاهی لازم است از منابع بیشتر نظیر کتاب‌های کمک‌درسی استفاده کنید.

کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم ابهامات شما را در این درس رفع می‌کنند. این کتاب‌ها پاسخ سوالات درسی را در خود دارند و شما، زمانی که به راهنما دسترسی ندارید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اینگونه در آماده‌شدن برای امتحانات و ارزیابی‌های دوره‌ای مشکل کمتری خواهید داشت.

کتاب‌های کمک‌درسی، خلاصه‌ای خوب و کامل از مطالب آموزشی درس قرآن هستند. این کتاب‌ها برای زمانی که قصد مرور سریع مطالب را دارید، خیلی مفید و موثر هستند.

 

 

بیشتر  بخوانید: معرفی کتاب‌های کمک‌درسی فارسی ششم

 

جمع‌بندی

در این مقاله با قرآن ششم و کتاب‌های کمک‌درسی مربوط به آن آشنا شدید. کتاب قرآن ششم یکی از کتاب‌های جذاب و خواندنی این مقطع است. این کتاب 14 درس دارد و هر درس به موضوعات مختلف قرآنی، مثل آیات آسمانی، روخوانی و قرائت، داستآن‌ها، پیام‌ها و... می‌پردازد. شما با این کتاب در کنار یادگیری مفاهیم قرآنی، فعالیت‌های گروهی و خارج از کلاس زیادی انجام می‌دهید.

همچنین با تعدادی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم نیز آشنا شدید. این کتاب‌ها توسط انتشارات معتبر و شناخته‌شده‌ای به چاپ رسیده است. بنابراین اگر دوست دارید به موفقیت بیشتری در درس قرآن برسید، می‌توانید یکی از این کتاب‌ها را تهیه کنید.

همانطور که می‌دانید کتاب‌های کمک‌درسی مکمل آموزش‌های مدرسه و تلاش‌های شما هستند. به‌همین‌خاطر قبل از هرچیز سعی کنید مطالعات برنامه‌ریزی‌شده و هدف‌مندی داشته باشید. این‌گونه لذت‌ بیشتری هم از فعالیت‌های آموزشی خود می‌برید.

یک سوال: آیا برای درس قرآن از کتاب کمک‌درسی استفاده کرده‌اید؟ اگر بله، نظرتان را درباره‌اش بنویسید.

  1. کتاب قرآن ششم چیست؟
 2. چگونه می‌توان در درس قرآن ششم موفق شد؟
 3. آیا برای قرآن ششم، کتاب کمک‌درسی وجود دارد؟
 1. کتاب قرآن ششم چیست؟  این کتاب یکی از کتاب‌های درسی مقطع ششم دبستان و شامل آیات و مفاهیم قرآنی است.


 2. چگونه می‌توان در درس قرآن ششم موفق شد؟  برای موفقیت در این درس باید تلاش مستمر و برنامه‌ریزی‌شده داشت. همچنین منابع مختلفی مثل کتاب‌های کمک‌درسی قرآن ششم بسیار مفید هستند.


 3. آیا برای قرآن ششم، کتاب کمک‌درسی وجود دارد؟  بله. کتاب‌های راهنمای مختلف زیادی در این زمینه منتشر شده است.نویسنده مطلب : بهراد باقری


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1526 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم