سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم کد مطلب : 13505 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم

در ادامه لیست کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی پایه نهم را آورده‌ایم تا دانش‌آموزان برای آمادگی بهتر امتحانات به‌خصوص برای آزمونی مانند تیزهوشان، کتاب مناسب را انتخاب کنند.

. . . . . . . . . . . . .

پایه نهم یکی از مهم‌ترین پایه‌های تحصیلی است. در این پایه دانش‌آموزان خود را برای انتخاب رشته نهم به دهم آماده می‌کنند؛ بنابراین لازم است که دروس این پایه را به‌خوبی مطالعه کرده و نمرات خوبی را کسب کنند تا بتوانند انتخاب رشته موفقی نیز داشته باشند.

یکی از دروس مهم که تقریباً در تمامی دوران تحصیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، درس ریاضی است. برخی از دانش‌آموزان در این درس بسیار موفق هستند و برخی از دانش‌آموزان یا علاقه‌ای به این درس ندارند و یا اینکه نمی‌توانند به‌درستی راه‌حل مسئله را پیدا کنند؛ بنابراین لازم است که بیشتر آموزش ببینند و تمرین‌های بیشتری را انجام دهند.

برای درک بهتر درس ریاضی و حل مسائل بیشتر، کتاب‌های کمک‌درسی می‌توانند بسیار مفید باشند. امروزه برخی از اساتید و معلمان برجسته، کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی تألیف کرده‌اند که می‌توانند برای دانش‌آموزان پایه نهم بسیار مفید باشند.

این کتاب‌ها به دانش‌آموزان پایه نهم کمک می‌کنند که درس را بهتر یاد گرفته و با حل تمرین‌های بیشتر، بر روی مسائل مسلط شوند. در ادامه این مقاله سعی داریم تا این کتاب‌ها را به شما معرفی کرده و بیشتر درباره ریاضی نهم و اهمیت آن صحبت کنیم.

 

 کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مطالب را بهتر یاد گرفته و همچنین زمان بیشتری را به‌مرور و حل تمرین‌ها بگذارند. با تمرین بیشتر، دانش‌آموز تسلط بیشتری نیز بر درس خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های کمک‌درسی پایه نهم

 

معرفی بهترین کتاب‌های کمک درسی ریاضی نهم

از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

کتاب ریاضی نهم سری پرسمان (گاج)

کتاب ریاضی نهم سری پرسمان (گاج)ویژگی‌های کتاب ریاضی نهم سری پرسمان

 • ارائۀ درس‌نامه‌های جامع آموزشی ویژه‌ی كليۀ دانش‌آموزان
 • ارائۀ بيش از 1100 پرسش و مثال طبقه‌بندی‌شده با پاسخ‌های كاملا تشريحی
 • ارائۀ پرسش‌‌های چهارگزينه‌ای در هر فصل با پاسخ‌های كاملا تشريحی
 • مشابه‌سازی تمرين‌های كتاب درسی
 • ارائۀ نمونه سوال امتحان ميان‌سال و پايان‌سال همراه با پاسخ

 

 

 

کتاب ریاضی نهم سری سیر تا پیاز (گاج)

کتاب ریاضی نهم سری سیر تا پیاز (گاج)این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ های کمک‌ درسی ریاضی نهم است که از دو بخش «آموزش و تست» و «سؤالات تشریحی» تشکیل شده است. هدف این کتاب تشویق دانش‌آموزان پایه نهم به یادگیری درس ریاضی به‌صورت پله‌پله است.

در بخش اول مباحث کتاب درسی آموزش‌داده‌شده و بخش دوم سعی در آماده‌کردن دانش‌آموز برای موفقیت در امتحان ریاضی دارد.

ویژگی‌های کتاب ریاضی نهم سری سیر تا پیاز

 • آموزش کامل مفاهیم کتاب درسی (138 درس‌نامه آموزشی)
 • ارائۀ 777 پرسش‌ چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده همراه با پاسخ تشریحی
 • ارائۀ 846 پرسش تشریحی طبقه‌بندی‌شده همراه با پاسخ تشریحی
 • امکان تماشا 26 ساعت فیلم آموزشی اختصاصی از طریق اسکن QRکد

 

کتاب الگوی کار و تمرین ریاضی ۹ام نشر الگو (آموزش و تمرین)

کتاب الگوی کار و تمرین ریاضی ۹ام نشر الگو (آموزش و تمرین)ویژگی‌های کتاب الگوی کار و تمرین ریاضی ۹ام:

 • آموزش ریاضی نهم با مثال‌های متنوع در درس‌نامه‌ها
 • تقسیم‌بندی مطالب و تمرین‌ها براساس کتاب درسی
 • مسئله‌های تکمیلی با پاسخ تشریحی در پایان درس‌نامه‌ها
 • ۱۰۰۰ تمرین شامل تمارین درست یا نادرست، کامل کنید، پرسش دوگزینه‌ای، تمرین تشریحی، تمرین ویژه و تست
 • برگزیده سؤالات امتحانات هماهنگ استانی در پایان هر فصل
 • امتحان نوبت اول و امتحان‌های هماهنگ استانی نوبت دوم

 

 

ماجراهای من و درسام ریاضی نهم (خیلی سبز)

ماجراهای من و درسام ریاضی نهم (خیلی سبز)کتاب من و درسام ریاضی نهم یکی دیگر از کتاب کمک درسی مفید برای دانش‌آموزان پایه نهم است. این کتاب شامل درس‌نامه کامل، سؤالات تشریحی، نمونه سؤالات امتحانی و سؤالات تستی با پاسخ‌های تشریحی است.

این کتاب کمک‌درسی نه‌تنها بر روی آموزش مباحث کتاب درسی تمرکز دارد، بلکه یک بانک سؤال کامل برای آماده‌کردن دانش‌آموزان برای پاسخ‌دهی به سؤالات تستی و تشریحی است.

ویژگی‌های کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم:

 • درس‌نامه‌های کامل
 • فراوانی سؤالات تشریحی
 • ​کم بودن سؤالات آزمون‌های نهایی سال‌های اخیر
 • پاسخ‌نامه دقیق

 

 

کتاب به روش آموزش ریاضی نهم (واله)

کتاب به روش آموزش ریاضی نهم (واله)ویژگی‌های کتاب به روش آموزش ریاضی نهم:

 

 

 

 

کتاب کار طلایی ریاضی نهم  (کاگو)

کتاب کار طلایی ریاضی نهم (کاگو)ویژگی‌های کتاب کار طلایی ریاضی نهم کاگو:

 • درسنامه کامل و جامع: براساس ریز مفاهیم کلیدی هر درس
 • تمرین‌های کاربردی: برای یادگیری عمیق دانش آموز بر اساس استانداردهای کاگو 1400
 • پرسش‌های متنوع: برای پوشش‌دهی انواع تیپ‌های سوال
 • آزمون‌های آنلاین: مرتب شده بر اساس کدهای مفاهیم کلیدی و توانایی تشخیص یادگیری
 • یادگیری سریع و موثر: قابلیت ردیابی و تفکیک دانسته‌ها از ندانسته‌ها با کدهای مفاهیم کلیدی
 • QRcode پاسخ: برای چک کردن درستی یا نادرستی پاسخ تمرین‌ها و آزمون‌ها

 

 

کتاب آبی ریاضی نهم (کانون فرهنگی آموزش قلم چی)

کتاب آبی ریاضی نهم (کانون فرهنگی آموزش قلم چی)ویژگی‌های کتاب آبی ریاضی نهم قلم چی:

 • دارای درس‌نامه نکته‌محور
 • دارای سوالات شناسنامه‌دار
 • دارای پاسخ تشریحی

 

 

 

 

 

کتاب کارآموز ریاضی نهم (مهروماه)

کتاب کارآموز ریاضی نهم (مهروماه)ویژگی‌های کتاب کارآموز ریاضی نهم:

 • دارای تصاویر آموزشی زیبا و جذاب
 • محتوا و سوال‌های کامل فصلی
 • دارای آزمون‌های جامع

 

 

 

 

 

کتاب ریاضی نهم کارپوچینو گاج (کتاب کار)

کتاب ریاضی نهم کارپوچینو گاج (کتاب کار)کتاب کار کارپوچینو ریاضی، کتابی است با هدف آموزش مطالب کتاب درسی به شیوه‌ای بهتر. در این کتاب سعی شده است تا با استفاده از درس‌نامه‌های کوتاه و کاربردی، مثال‌های درسی و نکات کلیدی حل مسائل به دانش‌آموزان داده شود تا آن‌ها بتوانند به‌راحتی در امتحان ریاضی نهم، نمره خوبی را کسب کنند.

 

 

 

 

 

 

کتاب شاهکار ریاضی نهم کلاغ سپید (کتاب کار)

کتاب شاهکار ریاضی نهم کلاغ سپید (کتاب کار)کتاب شاهکار ریاضی نهم یکی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی نهم است. این کتاب از دو بخش کتاب کار و شاهکار امتحانی تشکیل شده و در بخش اول این کتاب، درس‌نامه‌های روان و سؤالات طبقه‌بندی شده وجود دارند. در بخش دوم، سؤالات امتحانی مهم و پرتکرار آورده شده است که برای آمادگی دانش‌آموزان پایۀ نهم برای امتحان بسیار مفید هستند.

 

 

 

 

 

کتاب کار و تمرین ریاضی نهم منتشران (کتاب کار)

کتاب کار و تمرین ریاضی نهم منتشران (کتاب کار)یکی از کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم، کتاب کار و تمرین ریاضی است که توسط انتشارات منتشران چاپ شده است. این کتاب دارای درس‌نامه‌هایی کوتاه و مفید بوده و همچنین سؤالات طبقه‌بندی‌شده دارد.

در پایان هر فصل این کتاب، پرسش‌هایی برای دانش‌آموزان پرتلاش وجود دارد که البته پاسخ این سؤالات نیز در کتاب آمده است.

 

 

 

 

کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز (کتاب کار)

کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز (کتاب کار)این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم است که در دسته کتاب کار قرار دارد. درس‌نامه‌های این کتاب با زبانی ساده و روان نوشته شده و همچنین دارای سؤالات تشریحی و تستی متنوع است. در این کتاب نیز نمونه سؤالاتی باهدف آمادگی دانش‌آموز برای امتحان، وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

کتاب ریاضی کامل نهم جویا مجد (کتاب آموزشی)

کتاب ریاضی کامل نهم جویا مجد (کتاب آموزشی)این کتاب درس‌نامه‌های خلاصه، نکات تکمیلی، سؤالات امتحانی، تمرین‌های ویژه، سوالات تستی و پاسخ‌نامه‌های تشریحی دارد و یک کتاب کمک‌درسی کامل و بسیار خوب برای یادگیری درس ریاضی نهم است.

 

 

 

 

 

 

 

کتاب ریاضی نهم کامل طلایی (کتاب آموزشی)

کتاب ریاضی نهم کامل طلایی (کتاب آموزشی)این کتاب کمک‌درسی شامل دو سطح عمومی و تکمیلی بوده که در سطح عمومی، کتاب درسی به‌صورت کامل آموزش داده می‌شود و در پایان هم نمونه سؤالات متعددی وجود دارد.

در بخش دوم این کتاب، پرسش‌ها و تمرین‌هایی وجود دارند که آموخته‌های دانش‌آموزان را در ذهن او تثبیت کنند. آزمون‌های آخر کتاب، شامل آزمون‌های تستی و تشریحی  و نمونه سؤالات آزمون‌های نوبت اول، دوم و میان نوبت است؛ همچنین برخی از پرسش‌های تستی در این کتاب مربوط به آزمون‌های ورودی به مدارس خاص و برتر است.

 

 

 

 

کتاب شب امتحان ریاضی نهم خیلی سبز (بانک سؤالات امتحانی)

کتاب شب امتحان ریاضی نهم خیلی سبز (بانک سؤالات امتحانی)یکی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم، کتاب شب امتحان ریاضی نهم از انتشارات خیلی سبز است. این کتاب شامل چندین نمونه امتحان با پاسخ‌نامه تشریحی است و در انتها خلاصه کل مباحث را در 30 صفحه ارائه کرده است.

نمونه سؤالات امتحانی این کتاب به دو صورت طبقه‌بندی شده و طبقه‌بندی‌نشده هستند که سؤالات طبقه‌بندی‌شده همگام با فصل‌های کتاب درسی بوده و سؤالات طبقه‌بندی‌نشده سؤالات امتحان نهایی هستند.

 

 

 

کتاب ریاضی نهم اسفندیار (بانک سؤالات امتحانی)

کتاب ریاضی نهم اسفندیار (بانک سؤالات امتحانی)این کتاب دارای انواعی از امتحانات نوبت اول و دوم است و پاسخ‌نامه تشریحی دارد. علاوه بر این، این کتاب دارای تعداد فلش کارت برای مرور مطالب کتاب در شب امتحان است. یکی از نکات مثبت این کتاب، نشان‌دادن بارم‌بندی آموزش‌وپرورش در نمونه سؤالات امتحانی است تا دانش‌آموزان بیشتر اهمیت سوال و مباحث را درک کنند.

 

 

 

 

 

کتاب گلبرگ ریاضی نهم گل واژه (بانک سؤالات امتحانی)

کتاب گلبرگ ریاضی نهم گل واژه (بانک سؤالات امتحانی)یکی دیگر از کتاب‌های کمک‌درسی برتر در درس ریاضی نهم که در دسته بانک سؤالات امتحانی است، کتاب گلبرگ ریاضی نهم است. این کتاب شامل سؤالات طبقه‌بندی‌شده، پاسخ‌های تشریحی و آزمون‌های جامع مشابه با امتحانات نوبت اول و دوم است.

 

 

 

 

 

 

معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی تیزهوشان ریاضی نهم

در کنار این کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم، کتاب‌های کمک‌درسی دیگری نیز وجود دارند که برای دانش‌آموزان داوطلب شرکت در آزمون تیزهوشان تألیف شده‌اند. مطالب این کتاب‌ها در سطح بالاتری نسبت به مطالب کتاب‌ ریاضی نهم قرار دارند.

سؤالات این کتاب‌ها، سؤالات پرتکرار امتحانات ورودی مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و... هستند. از مهم‌ترین این دسته از کتاب‎‌های کمک‌درسی ریاضی نهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد.

1-    2کتاب تیزهوشان ریاضی نهم خیلی سبز

کتاب تیزهوشان ریاضی نهم خیلی سبزدرس‌نامه‌های این کتاب، تشریحی و با زبانی ساده و صمیمی است؛ همچنین این کتاب دارای آزمون‌های تستی متعددی است.

 

 

 

 

 

 

 

2-    کتاب مرشد مسابقات ریاضی نهم مبتکران

کتاب مرشد مسابقات ریاضی نهم مبتکراناین کتاب دارای بیش از 3000 تست چهارگزینه‌ای است و یکی از بهترین کتاب‎‌های کمک‌درسی ریاضی برای پایه نهم است. سؤالات این کتاب شامل سؤالات مختلف از آزمون‌های ورودی به مدارس برتر کشور، آزمون‌های پیشرفت تحصیلی سمپاد، المپیادهای ریاضی و همچنین سؤالات مطرح شده در مسابقات ریاضی داخلی و خارجی می‌شود.

این کتاب در دو جلد سؤالات تستی و سؤالات تشریحی چاپ شده و دانش‌آموزان باهوش و مستعد می‌توانند با مطالعه این دو جلد خود را به بهترین شکل برای رسیدن به موفقیت در امتحان آماده کنند.

 

 

 

3-    کتاب تیزهوشان ریاضی نهم کاهه

کتاب تیزهوشان ریاضی نهم کاههاین کتاب شامل درس‌نامه‌های تشریحی کاملی بوده و همچنین آزمون‌های تستی متعددی دارد. یکی از ویژگی‌های مثبت این کتاب این است که در کنار سؤالات آن، پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

بیشتر بدانید: معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی تیزهوشان نهم

 

 

درس ریاضی نهم

ریاضی نهم یکی از مهم‌ترین درس‌های این پایه است که نمره این درس در انتخاب رشته تأثیر بسیار زیادی دارد. تقریباً تمامی دانش‌آموزان که تصمیم دارند در یکی از رشته‌های نظری یا فنی تحصیل کنند، باید در این درس نمره بالایی کسب کنند.

کتاب ریاضی نهم شامل 9 فصل است که هر فصل نیز شامل چندین درس می‌شود که به‌صورت زیر دسته‌بندی شده‌اند.

1-    مجموعه‌ها

این فصل شامل دروس زیر است:

 • معرفی مجموعه و زیرمجموعه
 • معرفی مجموعه‌های عددی
 • عضویت، زیرمجموعه، اجتماع و اشتراک
 • مجموع و احتمال

2-    اعداد حقیقی

 • معرفی اعداد حقیقی
 • محاسبات عددی
 • تقریب‌زدن و خطای محاسبه

3-    هندسه و استدلال

 • لزوم اثبات‌کردن
 • آشنایی با اثبات در هندسه
 • هم‌نهشتی مثلث‌ها
 • حل مسئله

4-    توان و ریشه

 •  توان صحیح
 •  نماد علمی
 • ریشه‌گیری
 • عملیات روی رادیکال‌ها

5-    عبارت‌های جبری

 • اتحادهای جبری
 • تجزیه عبارت‌های جبری
 • کاربرد اتحاد و تجزیه
 • نابرابری و نامعادله

6-    تشابه

 • قضیه تالس و کاربرد آن
 • مفهوم تشابه
 • تشابه دو مثلث

7-    عبارت‌های جبری گویا

 • ساده کردن عبارت‌های گویا
 • محاسبات عبارت‌های گویا
 • تقسیم در عبارت جبری

8-    معادله خط

 • مفهوم معادله خط
 • شیب خط
 •  دستگاه معادلات خطی
 •  نسبت‌های مثلثاتی و شیب خط

9-    محاسبه حجم

 • حجم و مساحت کره
 • حجم هرم و مخروط
 • دوران و حجم

بیشتر بدانید: لیست دروس و کتب پایه نهم

 

روش مطالعه ریاضی نهم

نحوه صحیح مطالعه درس ریاضی برای یادگیری و درک درست مطالب از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ بنابراین دانش‌آموزان پایه نهم باید روش صحیحی را برای مطالعه این درس انتخاب کنند. از مهم‌ترین مواردی که دانش‌آموزان در مطالعه درس ریاضی باید به آن توجه داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-    برنامه‌ریزی صحیح

برنامه‌ریزی در تمامی مراحل زندگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای مطالعه درس ریاضی نهم نیز برنامه‌ریزی نقش بسیار مهمی داشته و موفقیت دانش‌آموز را در امتحانات پایه نهم، انتخاب رشته و همچنین یادگیری بهتر درس ریاضی در پایه‌های بعدی تضمین می‌کند.

2-    مطالعه ریاضی در فواصل زمانی کوتاه و پیوسته

موضوع مهم بعدی در مطالعه درس ریاضی نهم، مطالعه این درس در فواصل زمانی کوتاه؛ اما مداوم است. دانش‌آموزان اگر بخواهند مدت‌زمان زیادی در روز به مطالعه درس ریاضی بپردازند، خسته و دل‌زده می‌شوند؛ بنابراین بهتر است که زمان مطالعه کوتاه باشد؛ اما به‌صورت مداوم ادامه داشته باشد.

3-    استراحت در کنار مطالعه

ذهن دانش‌آموزانی که مدت‌زمان طولانی و بدون استراحت مشغول مطالعه ریاضی یا هر درس دیگری باشند، خسته شده و این باعث ایجاد استرس خواهد شد و استرس اجازه یادگیری ادامه درس را نخواهد داد؛ بنابراین دانش‌آموزان باید در کنار مطالعه به استراحت نیز اهمیت داده و سعی کنند برای یادگیری بهتر درس، در کنار مطالعه استراحت داشته باشند.

4-    اهمیت‌دادن به سلامتی

دانش‌آموزان باید به فکر سلامتی روحی و جسمی خود نیز باشند تا بتوانند مطالعه مفیدی داشته باشند. خوردن غذاهای سالم، ورزش و خواب کافی در سلامتی جسمی و روحی دانش‌آموز بسیار مؤثر هستند؛ بنابراین برای مطالعه درس ریاضی باید جسم و روحی سالم داشته باشند و در آرامش درس‌ها را مطالعه کنند.

5-    مرور درس‌ها در همان روز یادگیری

یکی از مهم‌ترین نکات در یادگیری درس ریاضی پایه نهم این است که دانش‌آموز باید درس را در همان روز که معلم در کلاس آموزش می‌دهد، مرور کرده و مطالب را به خاطر بسپارد؛ زیرا بسیاری از مطالب در حافظه کوتاه‌مدت بوده و زمانی که در همان روز مرور نمی‌شوند، از یاد خواهند رفت.

6-    محیط مناسب برای مطالعه

مکانی که یک دانش‌آموز برای مطالعه درس ریاضی انتخاب می‌کند، بسیار مهم است. این محیط باید آرامش داشته و از سکوت و نور کافی برخوردار باشد. از طرفی دانش‌آموز باید تمامی وسایلی را که برای مطالعه نیاز دارد، مانند (ماژیک، دفتر، جزوه و...) در کنار خود داشته باشد.

7-    مطالعه نمونه سؤالات

از دیگر مواردی که در مطالعه ریاضی نهم باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، مطالعه نمونه سؤالات امتحانی ریاضی نهم است. این کار باعث تثبیت مباحث ریاضی در ذهن دانش‌آموز شده و او را برای امتحان آماده می‌کند. دانش‌آموز با مطالعه نمونه سؤالات امتحانی بیشتر با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شده و بر روی آنها کار می‌کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، فیلم‌های آموزشی ریاضی نهم و کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم نیز در مطالعه این درس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از فیلم‌ها یا کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم درس‌هایی را که در آنها ضعیف هستند، تقویت کرده و آنها را بهتر یاد بگیرند.

 

دانلود کنید: نمونه سوالات تیزهوشان نهم

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم

کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مطالب را بهتر یاد گرفته و همچنین زمان بیشتری را به‌مرور و حل تمرین‌ها بگذارند. با تمرین بیشتر، دانش‌آموز تسلط بیشتری نیز بر درس خواهد داشت.

بسیاری از کتاب‌های کمک‌درسی دارای درس‌نامه‌های کاربردی کوتاه بوده و نکات کلیدی را برای حل سؤالات مختلف در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند، همچنین این کتاب‌های کمک‌درسی حاوی نمونه سؤالات امتحانی سال‌های قبل هستند که همین مسئله باعث می‌شود تا دانش‌آموز با سؤالات آشنا شده و عملکرد بهتری در امتحان ریاضی داشته باشد.

 

در نهایت

یکی از دروس مهم و شاید کمی سخت در دوران تحصیل درس ریاضی است. گرچه بسیاری از دانش‌آموزان این درس را به‌خوبی در مدرسه یاد می‌گیرند؛ اما تثبیت آموخته‌های ریاضی به تمرین و مرور بیشتر نیاز دارد و تمامی دانش‌آموزان باید زمان بیشتری برای مرور و حل مسئله بگذارند تا بتوانند بر مباحث مختلف ریاضی مسلط شوند.

یکی از پایه‌های مهم تحصیلی نیز پایه نهم است. در این پایه دانش‌آموز باید خود را برای امتحانات نهایی و انتخاب رشته آماده کند؛ بنابراین نمره بالا در تمامی دروس و به‌ویژه درس ریاضی نهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه دانش‌آموزان پایه نهم بتوانند درس ریاضی را خوب یاد گرفته و نتیجه مطلوبی در امتحان بگیرند، بهتر است که از کتاب‌های کمک‌درسی استفاده کنند.

در این مقاله چند کتاب کمک‌درسی ریاضی نهم به شما معرفی شد. شما نیز کتاب مورد نظرتان را در زیر همین پست بنویسید.

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1875 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نخبه پروران
پیش دبستان و دبستان نسیم بهار
بسته های آموزشی منتا
نوروز 1402
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
دبیرستان دخترانه جامی نوین