سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم کد مطلب : 14324 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم

اگر دانش‌آموز پایه دوازدهم هستید و در درس زبان احساس ضعف می‌کنید، کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم راهگشا هستند. در این مقاله بهترین آنها را معرفی می‌کنیم.

. . . . . . . . . . . . .

 

کتاب‌های راهنمای متوسطه دوم مثل کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم می‌توانند کمک بزرگی برای دانش‌آموزان این مقطع باشند. دانش‌آموزان سال دوازدهم رشته‌های نظری درس‌های پیچیده و مشکلی دارند که یکی از آنها زبان انگلیسی است.

با استفاده از راهنماهای زبان انگلیسی دوازدهم، می‌توانید ضعف‌های خود را در این درس برطرف کنید. همچنین مهارت بیشتری در این رشته به‌ویژه زبان انگلیسی مقطع دوازدهم به دست آورید.

ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل به این کتاب‌ها، نقش و اهمیت آنها بپردازیم. علاوه بر این:

  • سه نمونه از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان را در این مقطع معرفی می‌کنیم.
  • روش یادگیری درس زبان را به‌ویژه در مقطع دوازدهم به شما آموزش می‌دهیم.

اگر قصد موفقیت در این درس و رقم‌زدن یک سال تحصیلی بی‌نظیر را برای خود دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

"استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی برای درس زبان انگلیسی دوازدهم تا حدود زیادی نیاز شما را به معلم خصوصی، کلاس‌های تقویتی و... برطرف می‌کند."

 

معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم

تنوع کتاب‌های کمک‌درسی زبان در مقطع دوازدهم زیاد است و کمبودی در این زمینه احساس نخواهید کرد. خوشبختانه ناشران قدیمی و معتبر زیادی دست به چاپ این آثار زده‌اند و با محتوای خوب و تدوین حرفه‌ای، توانسته‌اند رضایت دانش‌آموزان را جلب کنند.

برای اینکه در انتخاب کتاب کمک‌درسی موردنظرتان با مشکل و سردرگمی کمتری روبرو شوید به معرفی بهترین‌های آنها می‌پردازیم.

 

سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم

انتشارات بین‌المللی گاج، صاحب چند کتاب کمک‌درسی با موضوع زبان انگلیسی مقطع دوازدهم است. یکی از مهم‌ترین آنها، سیر تا پیاز زبان انگلیسی است. این کتاب از سه بخش فیلم آموزشی، متن درسی و سؤالات تشریحی تشکیل شده است. برای یادگیری بهتر، ابتدا باید کد QR کتاب را اسکن کنید و از فیلم‌های آموزشی مربوط به هر درس بهره‌مند ‌شوید. در مجموع 15 ساعت فیلم برای آموزش مطالب این کتاب تهیه شده است. سپس به درس‌نامه مراجعه و با مطالعه آن، سؤالات و ابهامات خود را رفع می‌کنید. در مرحله پایانی باید به پرسش‌های فراوان و متنوع هر درس پاسخ دهید تا از یادگیری خود مطمئن شوید. این کتاب به‌خوبی شما را برای امتحانات پایان ترم و کنکور آماده می‌کند.

 

ماجراهای من و درسام

انتشارات خیلی سبز هم با کتاب ماجراهای من و درسام، مشکلات شما را در درس زبان انگلیسی در مقطع دوازدهم برطرف می‌کند. این کتاب یک راهنمای جامع و حاوی بیش از 1100 سؤال امتحانی است. با مطالعه آن، مطالب آموزشی ارائه‌شده در کلاس را به شکل سریع و جامع مرور می‌کنید. درس‌نامه این راهنما، شامل تمامی مباحث گرامر، مکالمه، واژگان، درک مطلب، شنیدن و نوشتن است. بعد از مرور هر بخش و تسلط بر آنها می‌توانید خودتان را با مثال‌ها و سؤالات نمونه محک بزنید. در نهایت نیز با سؤالات امتحانی متنوع و زیاد و با پاسخ‌نامه تشریحی آماده شرکت در امتحانات می‌شوید. دو بخش چکیده درس‌ها و امتحانات نهایی هم برای تکمیل مباحث قبلی به این کتاب اضافه شده‌اند.

 

پرسؤال زبان انگلیسی

انتشارات مهر و ماه یکی دیگر از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم را روانه بازار کرده است. این کتاب تمام ویژگی‌های یک راهنمای جامع درسی را دارد و شما را برای شرکت در امتحانات آماده می‌کند. تمام مطالب آموزشی زبان انگلیسی مقطع دوازدهم شامل گرامر، نگارش، واژگان و... در این راهنما آمده است. همچنین با 1923 سؤال امتحانی و پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی‌اش، مشکلی برای موفقیت در آزمون‌ها و امتحانات نهایی نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های کمک‌درسی پایه دوازدهم

روش مطالعه زبان دوازدهم

اگرچه یادگیری زبان انگلیسی برای خیلی از ما ایرانی‌ها مشکل است اما وقتی پای مدرسه و قبولی در امتحان وسط باشد، چاره‌ای به جز موفقیت نداریم. ما باید زبان انگلیسی دوازدهم را در طول یک سال تحصیلی یاد بگیریم. بنابراین فرصت کافی برای برنامه‌ریزی و تلاش مستمر تا رسیدن به موفقیت را داریم. در اینجا می‌خواهیم به معرفی کارهایی بپردازیم که موفقیت شما را در این درس آسان می‌کند.

 

یادگیری واژگان درس‌ها

یادگیری و حفظ واژگان انگلیسی نیاز به تلاش مستمر و پیگیرانه دارد. کلمات به‌راحتی از ذهن ما پاک می‌شوند اگر مرور و تکرار نشوند. برای اینکه مانع از این اتفاق شوید و واژه‌های جدید را در حافظه بلندمدت خود ذخیره کنید، می‌توانید چند کار انجام دهید:

  • کلمات را در فواصل زمانی معین مرور کنید: مرور کلمات جدید در فواصل چندروزه و استفاده از تکنیک‌هایی همچون تکنیک لایتنر باعث ماندگاری آنها در ذهن می‌شود.
  • استفاده از کلمات جدید در متن: با نوشتن متن یا خواندن متون انگلیسی کلمات جدید را در ذهنتان تثبیت کنید.
  • استفاده از فلش کارت‌های تصویری: دیدن تصاویر کلمات و مرور آنها باعث یادگیری بهتر واژه‌ها می‌شود.
  • یادگیری واژه‌های هم‌معنی و متضاد: یادگیری واژه‌های مترادف و متضاد به ما در حفظ بهتر کلمات و گسترش دامنه لغات کمک می‌کند.

یادگیری گرامر

آموختن گرامر می‌تواند برای خیلی از دانش‌آموزان سخت و خسته‌کننده باشد. بااین‌حال شما می‌توانید با ترفندهایی این کار را برای خودتان ساده کنید و از سختی یادگیری و مرور آن در شب امتحان بکاهید.

  • کاربرد گرامر در متن: بعد از مطالعه کتاب‌درسی و شناخت اولیه قواعد دستوری زبان انگلیسی، بهتر است آنها را در متن به کار ببرید. با این کار آموخته‌های خودتان را مرور و آنها را در ذهن تثبیت می‌کنید.
  • خواندن زیاد متن‌های انگلیسی: با خواندن زیاد متون انگلیسی، بیشتر با ساختار جملات و کاربرد گرامر انگلیسی آشنا می‌شوید.
  • خوب شنیدن: در کلاس و هنگام شنیدن محتواهای انگلیسی‌زبان دقت کافی را به خرج دهید تا بر ساختار جملات و گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید.
درک مطلب و خوانش

بعد از اینکه کلمات جدید هر درس را آموختید و بر گرامرها مسلط شدید، کار راحتی برای خواندن متون انگلیسی خواهید داشت. دیگر وقت زیادی صرف خواندن متن نمی‌کنید و تنها با یادداشت نکات کلیدی و واژه‌های مهم، می‌توانید به سؤالات پاسخ دهید.

 تصویری از کتاب کمک درسی زبان دوازدهم

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم

شما در مقطع دوازدهم و در درس زبان انگلیسی باید در خواندن، نوشتن، گوش‌کردن و مکالمه این زبان پیشرفت کنید. این هدف نویسندگان و طراحان کتاب‌درسی شما است.

همچنین باید این توانایی را پیدا کنید که متن‌های زبان انگلیسی سطح متوسط را بخوانید و مفهومشان را درک کنید. علاوه بر این باید از عهده نوشتن یک مقاله کوتاه نیز برآیید.

همان‌طور که از اهداف آموزشی این درس مشخص است، کتاب زبان انگلیسی مقطع دوازدهم یک کتاب پرمحتوا و جامع است. بنابراین موفقیت در آن احتیاج به تلاش زیاد و برنامه‌ریزی‌شده دارد. در اینجا است که استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم اهمیت پیدا می‌کند.

کتاب‌های کمک‌درسی زبان مقطع دوازدهم به‌خوبی مفاهیم و موضوعات آموزشی را پوشش داده است. برخی از آنها دارای فیلم‌های آموزشی هستند که می‌توانند سؤالات و ابهامات شما را برطرف کنند.

اگر معلم در کلاس نتوانسته باشد به‌اندازه کافی به همه بخش‌های آموزش بپردازد، کتاب‌های کمک‌درسی تلاش او را جبران می‌کند. علاوه بر این همچون یک کلاس خصوصی حل تمرین، شما را با پیچ‌وخم‌های زبان انگلیسی و نکات امتحانی آن آشنا می‌کند.

این کتاب‌ها دارای حجم زیادی از سؤالات متنوع امتحانی با پاسخ‌های تشریحی هستند که باعث آماده‌شدن شما برای شرکت در آزمون‌ها می‌شوند. آنها مرور سریعی بر مفاهیم درسی نظیر واژه‌ها، گرامرها، درک مطلب و... نیز هستند. بنابراین با این راهنماها دیگر مشکلی برای مرور و جمع‌بندی درس زبان انگلیسی دوازدهم در شب امتحان ندارید.

 

انتخاب بهترین کتاب کمک‌درسی زبان دوازدهم

اگر در درس زبان پایه دوازدهم احساس ضعف می‌کنید، استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی بسیار مفید است. ما در این مقاله به معرفی تعدادی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی در این زمینه پرداختیم. این کتاب‌ها راهنماهای خوب و جامعی هستند که نیاز شما را به یک درس‌نامه خوب در کنار نمونه سؤالات متنوع و زیاد برطرف می‌کند.

برای اینکه در درس زبان دوازدهم موفق شوید، علاوه بر کتاب کمک‌درسی باید تلاش مستمر و هدف‌مندی داشته باشید. این درس شامل مفاهیم آموزشی مختلفی است و شما باید در چهار مهارت شنیدن، نوشتن، خواندن و مکالمه زبان انگلیسی قوی شوید. به همین خاطر کارهایی مثل مرور کلمات جدید در فواصل زمانی معین، استفاده از فلش‌ کارت‌ها و... کمک زیادی به یادگیری شما می‌کند.

در پایان دوست داریم نظر شما را درباره سؤالات زیر بدانیم:

آیا از کتاب‌ کمک‌درسی برای یادگیری زبان دوازدهم استفاده می‌کنید؟

به نظر شما بهترین کتاب کمک‌درسی برای این درس کدام است؟

 

سؤالات پرتکرار

1- بهترین کتاب‌های کمک‌درسی زبان دوازدهم کدام‌ها هستند؟

در این مقاله به معرفی سه نمونه از آنها، سیر تا پیاز زبان انگلیسی دوازدهم، ماجراهای من و درسام و پرسؤال زبان انگلیسی پرداختیم.

2- چگونه می‌توانم در درس زبان دوازدهم موفق شوم؟

علاوه بر استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی با راهکارهای معرفی شده در این مقاله می‌توانید بهترین قبولی را در این درس داشته باشید.

3- چرا باید از کتاب‌های کمک‌درسی زبان انگلیسی در پایه دوازدهم استفاده کرد؟

این کتاب‌ها علاوه بر درس‌نامه و چکیده مباحث آموزشی، حاوی سؤالات امتحانی هستند و به موفقیت شما در امتحانات کمک می‌کنند.

 


نویسنده مطلب : بهراد باقرینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1529 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم