سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چه محیط هایی برای آموزش دانش آموزان تیزهوش مناسب است؟ کد مطلب : 7467 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چه محیط هایی برای آموزش دانش آموزان تیزهوش مناسب است؟

محیط آموزشی تاثیر بسیاری در ایجاد انگیزه و تلاش برای افراد دارد. این تاثیر پذیری در کودکان و نوجوانان بیشتر است از این رو ضرورت دارد که در انتخاب محیط مناسب برای دانش آموزان تیزهوش، دقت بسیاری داشته باشیم.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

افراد تیزهوش دارای استعداد بالایی هستند و در فعالیت ها و افکار خود نوآوری و خلاقیت دارند. در صورتی که این استعدادها به درستی پرورش نیابد، آنها از پیشرفت بازمی‌مانند. بر این اساس باید شرایط متناسب را برایشان ایجاد نمود. یکی از اصولی که برای آموزش این افراد باید درنظر گرفت، محیط آموزشی مناسب است. محیطی که بتواند متناسب با ویژگی‌های آن ها باشد. درادامه به این مبحث پرداخته می شود.

محیط آموزشی، یکی از مهمترین اصولی است که ضرورت دارد در آموزش تیزهوشان به آن توجه ویژه شود. در این راستا باید به تعدیل محیط آموزشی پرداخت. برای تعدیل لازم است که محیط را به گونه‌ای مطلوب تغییر داد تا دانش‎آموزان تیزهوش بتوانند توانایی های خود را به نمایش بگذارند و در مسیر رشد قرار گیرند.

 

چه محیط هایی برای آموزش دانش آموزان تیزهوش مناسب است؟

 

 

چگونه می توان به تغییر محیط آموزشی پرداخت؟

با بکارگیری روش‌هایی همچون؛ ادغام پایه‌ها، جا به جایی و گروه‌بندی می توان به تغییر مطلوب محیط آموزشی تیزهوشان پرداخت. در ادامه به تفصیل به هر کدام از این روش‌ها پرداخته می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1948 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام ایران زمین  class=
تخفیف کتابم کو  class=
مدرسه سلام گلبانگ   class=

چه محیط هایی برای آموزش دانش آموزان تیزهوش مناسب است؟

محیط آموزشی تاثیر بسیاری در ایجاد انگیزه و تلاش برای افراد دارد. این تاثیر پذیری در کودکان و نوجوانان بیشتر است از این رو ضرورت دارد که در انتخاب محیط مناسب برای دانش آموزان تیزهوش، دقت بسیاری داشته باشیم.