سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نحوه برگزاری کنکور 1404، تغییرات و ثبت‌نام آن کد مطلب : 13081 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نحوه برگزاری کنکور 1404، تغییرات و ثبت‌نام آن

تغییرات بزرگی در کنکور 1404 برای داوطلبان این سال سر راه است؛ برای دنشتن تغییرات و تاثیر عوامل مختلف روی روند کنکور 1404 ادامه مطلب را بخوانید.

. . . . . . . . . . . . .

همان‌طور که می‌دانید، شورای عالی انقلاب فرهنگی در تیر ماه 1401 اعلام کرد که کنکور سراسری دچار تغییرات و تحولات عمده‌ای شده است؛ بنابراین تمامی داوطلبان کنکور سراسری که در حال حاضر دانش‌آموز مقطع متوسطه دوم هستند، باید با این تغییرات آشنا شوند تا بتوانند با برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای رسیدن به موفقیت گام بردارند.

تغییرات ایجادشده در کنکور از کنکور 1402 به بعد در راستای پایین آوردن استرس در داوطلبان کنکور و همچنین بالا بردن شانس آن‌ها برای موفقیت است؛ بنابراین این تغییرات به نفع داوطلب کنکور است و باعث می‌شود که او با اعتماد به نفس بیشتری در کنکور شرکت کند.

از آنجایی که برخی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور، خود را برای کنکور 1404 آماده می‌کنند؛ بنابراین این افراد باید تغییرات کنکور را در برنامه‌ریزی خود لحاظ کنند؛ ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت؛ بنابراین اگر شما نیز داوطلب کنکور 1404 هستید، حتما این مقاله را بخوانید تا بهتر با نحوه برگزاری کنکور 1404 و تغییرات آن آشنا شوید. ما در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات دقیق‌تری درباره کنکور 1404 به شما ارائه دهیم.

کوت: در کنکور 1404، خبری از درس‌های عمومی نیست؛ اما به جای آن سوابق تحصیلی نقش بسزایی در نتیجه کنکور دارند. در واقع داوطلب کنکور باید در امتحانات پایه دهم، یازدهم و دوازدهم نمرات خوبی کسب کند؛ زیرا 60 درصد کنکور 1404 را سوابق تحصیلی تشکیل می‌دهند.

 

کنکور 1404 چگونه برگزار می‌شود؟

در کنکور 1404، خبری از درس‌های عمومی نیست؛ اما به جای آن سوابق تحصیلی نقش بسزایی در نتیجه کنکور دارند. در واقع داوطلب کنکور باید در امتحانات پایه دهم، یازدهم و دوازدهم نمرات خوبی کسب کند؛ زیرا 60 درصد کنکور 1404 را سوابق تحصیلی تشکیل می‌دهند.

مورد بعدی این است که این کنکور دو بار در سال برگزار خواهد شد و داوطلبان برای ثبت نام کنکور دوبار در سال فرصت دارند تا اقدام به ثبت‌نام کنند. در هر آزمون که نمره بهتری کسب کنند، آن آزمون ملاک موفقیت و انتخاب رشته آن‌ها خواهد شد. نتیجه آزمون تا دو سال اعتبار خواهد داشت و تمامی این موارد باعث می‌شود که شانس موفقیت داوطلب بالا رود.

مورد سوم هم این است که کنکور سراسری 1404 به‌صورت الکترونیکی و اینترنتی خواهد بود و دیگر خبری از کاغذ نیست.

 

برنامه‌ریزی برای کنکور سراسری 1404

افرادی که تصمیم دارند تا در کنکور 1404 شرکت کنند، باید از سال 1401 برنامه لازم را برای مطالعات خود داشته باشند؛ زیرا این افراد باید در پایه دهم (سال تحصیلی 1401-1402) و پایه یازدهم (سال تحصیلی (1402- 1403) و پایه دوازدهم (1403- 1404) نمرات بسیار خوبی کسب کنند تا سوابق تحصیلی قابل قبولی داشته باشند.

این داوطلبان برای کنکور 1404، در دی ماه 1403 و خرداد 1404 فرصت شرکت در آزمون را دارند و می‌توانند برای درس‌های اختصاصی نیز برنامه‌ریزی مناسبی داشت تا به موفقیت دلخواه خود برسند.

 

 کنکور سراسری 1404 به‌صورت الکترونیکی و اینترنتی خواهد بود و دیگر خبری از کاغذ نیست.

 

انتخاب رشته کنکور 1404

احتمال ایجاد تغییر در سهمیه‌بندی و... در کنکور 1404 وجود دارد؛ اما آن‌چیزی که فعلا مشخص شده است این است که زیرگروه‌ها در کنکور حذف شده‌اند؛ البته داوطلب کنکور 1404 نیز مانند کنکورهای سال‌های قبل، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته کنکور 1404 باشد، می‌تواند تا 150 رشته محل را انتخاب کند.

 

بیشتر بخوانید: مشاوران تحصیلی تیزلند

 

زمان‌بندی و تغییرات کنکور 1404

تغییرات کنکور 1404 عبارت‌اند از:

  1. کنکور در دو نوبت دی ماه 1403 و خرداد 1404 برگزار خواهد شد. هر داوطلب می‌تواند در یک یا هر دو نوبت شرکت کند و در هر کدام رتبه بهتری کسب کرد، آن نمره ملاک انتخاب رشته کنکور محسوب می‌شود.
  2. در کنکور 1404، داوطلبان به‌صورت الکترونیکی پاسخ سوالات را خواهند داد که به احتمال زیاد سوالات چندگزینه‌ای هستند. در طول سال نیز آزمون‌های آموزشی متعددی برگزار می‌شوند تا داوطلبان با شرایط کنکور آشنا شوند.
  3. سوالات عمومی از دفترچه کنکور حذف خواهند شد و داوطلبان کنکور فقط دفترچه سوالات اختصاصی خواهند داشت.
  4. سوابق تحصیلی (معدل پایه یازدهم و دوازدهم) در کنکور 1404، 60 درصد تاثیر خواهند داشت.
  5. زیرگروه‌ها از کنکور 1404 حذف خواهند شد و احتمال تغییر در سهمیه‌ها نیز وجود دارد.
  6. زمان‌بندی کنکور 1404 به این صورت خواهد بود که داوطلبان یک بار در دی ماه 1403 و بار دیگر در خرداد 1404 می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند. زمان دقیق در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 

ضرایب دروس و حذف دروس عمومی کنکور 1404

در کنکور 1404، دروس عمومی حذف می‌شوند؛ اما این به معنی حذف کلی این دروس نیست. در کنکور سراسری 1404، سوابق تحصیلی 60 درصد تاثیرگذاری را دارند که 30 درصد آن مربوط به دروس عمومی و 30 درصد به دروس اختصاصی مربوط است.

40 درصد مابقی در کنکور 1404، دروس اختصاصی مندرج در دفترچه کنکور هستند؛ بنابراین دروس عمومی به طور کامل از کنکور حذف نمی‌شوند و در سوابق تحصیلی نقش اساسی دارند.

 

منابع کنکور 1404

منابع کنکور 1404 از کتب درسی داوطلبان (کتاب‌های اختصاصی) پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم خواهد بود. برای اطلاع دقیق از منابع کنکور سراسری 1404، داوطلبان باید دفترچه کنکور 1404 را به‌دقت مطالعه کرده و به اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور توجه داشته باشند.

سازمان سنجش آموزش کشور درباره منابع کنکور، حذفیات و تغییرات ایجادشده، اطلاعیه‌هایی را منتشر خواهد کرد. اگر شما داوطلب کنکور 1404 هستید، باید اخبار این کنکور را از طریق تیزلند دنبال کنید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی رشته‌های دانشگاهی و مطالب مرتبط با کنکور

 

آخرین اخبار کنکور 1404

طبق آخرین اخبار کنکور 1404، در دو نوبت برگزار خواهد شد و کاملا به‌صورت الکترونیکی است. در این کنکور، سوابق تحصیلی تاثیری 60 درصدی دارد و داوطلب کنکور 1401 باید بر روی نمرات امتحانی و معدل آخر سال در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم متمرکز شده و نمرات بسیار خوبی کسب کند.

تقریبا تغییرات کنکور 1404 در راستای کنکور 1403 است و در صورتی که تغییرات دیگری در این آزمون ایجاد شود، از طریق اطلاعیه‌های سازمان سنجش اعلام خواهد شد؛ بنابراین داوطلبان کنکور 1404 باید طبق این تغییرات برنامه‌ریزی خود را برای کنکور انجام دهند.

 

بیشتر بخوانید: جدیدترین اخبار 1404

 

جمع‌بندی

کنکور سراسری دچار تغییرات اساسی شده است و یکی از تغییرات کنکور، تاثیر سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور است که این تاثیر در کنکور 1404 به اوج خود یعنی 60 درصد می‌رسد؛ بنابراین داوطلب کنکور باید در مقطع متوسطۀ دوم، بهترین نمرات را کسب کند تا 60 درصد از مسیر رسیدن به موفقیت را برای خود هموار کند.

از دیگر تغییرات کنکور 1404 این است که این کنکور نیز در دو نوبت برگزار خواهد شد و داوطلبان می‌توانند در یک یا هر دو نوبت شرکت کنند و در هر کدام که رتبۀ بهتری کسب کردند، آن را ملاک انتخاب رشته خود قرار دهند؛ البته باید توجه داشت که این نتیجه تا دو سال اعتبار خواهد داشت؛ بنابراین داوطلبان شانس زیادی برای تحصیل در رشته موردعلاقه خود دارند.

در صورتی که داوطلب کنکور 1404 هستید و درباره کنکور 1404 سوالی داشته باشید، می‌توانید در زیر همین پست برای ما بنویسید.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1832 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع مشکوه
دبستان ستارگان زمین
شب امتحان
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401