سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم کد مطلب : 13605 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

زمان ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم و برگزاری آن هر سال اعلام می‌شود و والدین و داوطلبین در مورد آن باید اطلاعات کافی را داشته باشند؛ برای کسب اطلاع از زمان‌بندی تیزهوشان امسال، کلیک کنید.

. . . . . . . . . . . . .

 همان‌طور که می‌دانید، مرکز سنجش استعدادهای درخشان هرساله برای جذب دانش‌آموزان مستعد در مدارس تیزهوشان، آزمونی را برگزار می‌کند. این آزمون برای مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود؛ یعنی دانش‌آموزان پایۀ ششم که قصد ورود به پایۀ هفتم را دارند و دانش‌آموزان پایۀ نهم که قصد ورود به پایۀ دهم را دارند می‌توانند در آزمون تیزهوشان شرکت کنند.

دانش‌آموزانی که در این آزمون موفق ظاهر شوند، وارد مدارس سمپاد (تیزهوشان) خواهند شد و از امکانات و سیستم آموزشی با کیفیت این مدارس استفاده خواهند کرد. زمان ثبت‌نام، آزمون و همچنین اعلام نتایج آزمون تیزهوشان توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می‌شود و داوطلبان باید در تاریخ تعیین‌شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

با توجه به اینکه بهتر است دانش‌آموزان هر چه سریع‌تر از زمان ثبت‌نام آگاه شوند تا بتوانند به موقع برای ثبت‌نام اقدام کنند، ما در این مقاله سعی داریم تا به زمان‌بندی ثبت‌نام این آزمون برای مقطع متوسطه اول بپردازیم.

اگر شما متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سال 1402 هستید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 آشنا شوید؛ بنابراین این مقاله را حتما بخوانید.

 

زمان ثبت‌نام، آزمون و همچنین اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می‌شود و داوطلبان باید در تاریخ تعیین‌شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

زمان‌بندی ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم 1402

زمان ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال 1402 هنوز به‌صورت دقیق تا به این لحظه اعلام نشده است و دانش‌آموزانی که قصد دارند تا از زمان ثبت‌نام مطلع شوند، باید پیگیر دفترچه راهنمای تیزهوشان ششم به هفتم باشند که از طریق سامانه ثبت‌نام این آزمون به نشانی hoosh.medu.ir منتشر خواهد شد.

به محض مشخص شدن زمان ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سامانه ثبت‌نام مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند. در سال گذشته زمان ثبت‌نام در این آزمون، در اواخر فروردین‌ماه بود و احتمال این وجود دارد که در سال 1402 نیز ثبت‌نام آزمون در این بازه زمانی باشد.

 

زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون تیزهوشان ششم 1402

داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان ششم، باید در زمان ثبت‌نام دفترچه راهنمای آزمون را به دقت مطالعه کنند تا با آگاهی از زمان برگزاری آزمون، در تاریخ معین در حوزۀ امتحانی حضور داشته باشند.

در سال‌های گذشته زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در اواخر خردادماه بود و به احتمال زیاد، در سال 1402 نیز این آزمون در اواخر خرداد برگزار شود. به هر حال زمان دقیق برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آن اعلام خواهد شد.

نکته مهم بعدی این است که داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید کارت ورود به جلسه داشته باشند. داوطلبانی که کارت ورود به جلسه نداشته باشند، نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند.

کارت ورود به جلسه معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سامانه ثبت‌نام قرار خواهد گرفت و داوطلبان باید این کارت را پرینت گرفته و در روز آزمون به همراه داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 

زمان اعلام نتایج تیزهوشان ششم 1402

هر ساله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان، نتایج این آزمون را بر روی سایت پادا به نشانی pada.medu.ir منتشر می‌کند. داوطلبان با مشاهده نتایج می‌توانند از نتیجه آزمون خود مطلع شده و در صورت موفقیت نسبت به ثبت‌نام در مدرسه سمپاد اقدام کنند.

نتایج آزمون معمولا یک ماه بعد از برگزاری آزمون یعنی در اوایل مردادماه اعلام می‌شود و داوطلبانی که قبول نشده‌اند، می‌توانند با دریافت کارنامه از جزئیات عملکرد خود مطلع شوند.

نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، این است که پذیرفته‌شدگان این آزمون باید به‌موقع نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند؛ زیرا تاخیر در ثبت‌نام به‌منزلۀ انصراف بوده و بعد از آن ثبت‌نام امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

مراحل دیدن نتایج آزمون تیزهوشان ششم

 

 

بیشتر بخوانید: راهنمای سایت پادا

 

 

جمع‌بندی

آزمون تیزهوشان یک آزمون برای جذب دانش‌آموزان بااستعداد و باهوش به مدارس سمپاد است که هرساله توسط مرکز سنجش استعدادهای درخشان برای دانش‌آموزان متوسطۀ اول و دوم برگزار می‌شود.

زمان ثبت‌نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سال 1402 هنوز به‌صورت دقیق اعلام نشده است؛ بنابراین داوطلبان باید اخبار مربوط به این آزمون را از طریق این سایت یا سامانه ثبت‌نام پیگیری کنند تا بتوانند به موقع نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

برای اطلاع دقیق از این آزمون با تیزلند همراه باشید؛ همچنین سوالات خود را در زیر همین پست بنویسید تا کارشناسان ما به آنها پاسخ دهند.

 
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1442 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نخبه پروران
پیش دبستان و دبستان نسیم بهار
بسته های آموزشی منتا
نوروز 1402
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
دبیرستان دخترانه جامی نوین