سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم کد مطلب : 14015 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم

برای موفقیت در امتحانات هدیه‌های آسمانی ششم باید بهترین کتاب‌های کمک‌درسی هدیه ششم را در کنار کتاب درسی خواند؛ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

. . . . . . . . . . . . .

یکی از وظایف بزرگ کلیه نظام‌های تعلیم و تربیت در سراسر جهان، کمك به رشد اخلاقی و سازگاری اجتماعی دانش‌آموزان است و بر این اساس یکی از مهم‌ترین وظایف نظام آموزشی کشور ما، برنامه‌ریزی برای پرورش، تزکیه نفس و سازگاری شخصی و اجتماعی افراد جامعه است. کتاب‌های درسی دارای نقش مهمی در آموزش این مفاهیم است و به همین دلیل کتاب‌های دینی مثل هدیه‌های آسمانی در برنامه درسی وجود دارند و بسیار مهم هستند. در این مطلب با روش مطالعه این درس و معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم آشنا خواهیم شد.

 

معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم

حالا که اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی در درس هدیه‌های آسمانی را شناختید و با روش مطالعه آن آشنا شدید، وقت آن است که با بهترین کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم هم آشنا شوید:

کتاب ماجراهای من و درسام هدیه‌های آسمان ششم1- کتاب ماجراهای من و درسام هدیه‌های آسمان ششم: این کتاب را انتشارات خیلی سبز تألیف و چاپ کرده است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های آموزش و آمادگی برای امتحانات نهایی است. خوبی این کتاب این است که حجم کمی دارد و علی‌رغم حجم کم دارای درس‌نامه‌ای خلاصه و کاربردی بوده و نکات مهم کتب درسی در این کتاب جمع‌آوری شده است. تنوع سؤالات در این کتاب بسیار زیاد است و سؤالات تستی گوناگون، انواع سؤالات تشریحی، نمونه سؤالات امتحانی همراه با پاسخنامه در این کتاب وجود دارند.

 

 

 

 

کتاب سه‌سطحی مطالعات اجتماعی و هدیه‌های آسمان ششم قلم‌چی2- کتاب سه‌سطحی مطالعات اجتماعی و هدیه‌های آسمان ششم قلم‌چی: این کتاب از مجموعه کتاب‌های کار انتشارات قلم چی است. در این کتاب علاوه بر اینکه درس‌نامه جامعی تدوین شده است، 800 سؤال مختلف هم آورده شده که این سؤالات دارای سطح‌بندی‌های متفاوت (از متوسط تا بالا) هستند و شما را آماده پاسخ‌گویی به هر نوع سؤالی می‌کند. برای تسلط بیشتر شما پاسخ‌نامه تشریحی برای سؤالات نیز در نظر گرفته شده است و حجم مناسب آن، این کتاب را به یکی از گزینه‌های خوب شب امتحان تبدیل کرده است.

 

 

 

کتاب کار هدیه‌های آسمان ششم قلم‌چی3- کتاب کار هدیه‌های آسمان ششم قلم‌چی: این کتاب مجموعه‌ای از سؤالات چهارگزینه‌ای، جای خالی، صحیح و غلط و پرسش‌های تشریحی است. خوبی این کتاب این است که نقشه راه سؤالات و مطالب هم در آن وجود دارد. علاوه بر این درس‌نامه مختصر و مؤثری دارد و استفاده از آن بسیار راحت است. در این کتاب فضای کافی برای نوشتن جواب سؤالات شما در نظر گرفته شده است. اگر تمایل به مطالعه بیشتر و قصد شرکت در آزمون و ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را داشته باشید، می‌توانید بخش گام فراتر را مطالعه کنید.

 

 

 

کتاب هدیه‌های آسمان ششم دبستان انتشارات سیمیا4- کتاب هدیه‌های آسمان ششم دبستان انتشارات سیمیا: این کتاب کمک‌آموزشی نیز شامل نکات مهم و کلیدی درس و مجموعه‌ای از سؤالات امتحانی و آزمون‌های درس به درس و جامع همراه با پاسخ تشریحی است که مشابه سؤالات امتحانی طرح شده و کل کتاب درسی چاپ جدید را پوشش می‌دهد. چون در این کتاب سؤالات امتحانی به تفکیک هر درس طبقه‌بندی شده‌اند، برای استفاده در طول سال تحصیلی و هنگام امتحانات بسیار مفید است. یکی از مزایای این کتاب که شما را به مطالعه بیشتر و بهتر این کتاب تشویق می‌کند، استفاده از شکل‌ها و جداول رنگی است. نکته مثبت دیگر این کتاب، پاسخگویی به کلیه خودآزمایی‌ها و فعالیت‌های هر درس برای درک بیشتر شما است.

 

 

کتاب گام به گام ششم ابتدایی - هدیه‌های آسمان خیلی سبز5- کتاب گام به گام ششم ابتدایی - هدیه‌های آسمان خیلی سبز: در این کتاب پاسخ تمامی تمارین کتاب هدیه‌های آسمان وجود دارد و به همین دلیل می‌تواند منبعی قابل اعتماد برای دسترسی به پاسخ‌‌های صحیح باشد. در ضمن در این کتاب آیات و احادیث کتاب به طور کامل بررسی شده که تا جای ممکن کمترین ابهامی در ذهنتان باقی نماند. البته یادتان باشد که برای مطالعه این کتاب مستقیم سراغ جواب‌ها نروید، بلکه ابتدا برداشت خود را از هر سؤال یادداشت کنید و در پایان آن را با پاسخ‌های کتاب مقایسه نمایید تا یادگیری منسجم‌تری داشته باشید و به شکل عمیق‌تری مطالب کتاب را بیاموزید.

 

 

 

کتاب قرآن و هدیه‌های آسمانی ششم مرشد6- کتاب قرآن و هدیه‌های آسمانی ششم مرشد: این کتاب شامل دو کتاب آموزش قرآن و هدیه‌های آسمان پایه ششم است. در بخش مربوط به کتاب هدیه‌های آسمان، نکات مهم و کلیدی هر درس، همراه با آیات و پیام آیات آورده شده و پس از هر درس، پرسش‌های مربوط به آن درس آورده شده است. همه پرسش‌های این کتاب، پاسخ تشریحی کامل دارند و حتی نکته هم گفته شده است.

 

 

 

 

هدیه‌های آسمانی ششم

محتوای آموزشی دروس هدیه‌های آسمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به صورت خلاصه به این اجزا اشاره می‌کنیم. هر درس هدیه‌های آسمانی دارای عنوان است. عنوان، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، گویای چکیده و محتوای اصلی درس است و با ایجاد حس کنجکاوی در شما، انگیزه‌ی یادگیری شما را تقویت می‌کند. متن درس شامل بخشی از مفاهیم و اهداف اصلی درس است. علاوه بر این دو بخش که مفاهیم درس را مطرح می‌کند، فعالیت‌های گوناگونی متناسب با هر درس پیش‌بینی شده است که با مشارکت شما انجام می‌شود. معلم از شما انتظار دارد که در بخش‌های گوناگون درس مشارکت کنید. حتی اگر نتوانستید در یک بخش فعالیت کنید، ‌حتماً در بخش دیگر مشارکت فعال داشته باشید. در ادامه عناوین و شرح فعالیت‌هایی که در این کتاب طراحی‌شده را با هم نگاه می‌کنیم.

 

جدول فعالیت‌های کتاب هدیه ششم

 

 

بیشتر بخوانید:  بهترین کتاب‌های کمک‌درسی تیزهوشان ششم

  

درس‌های کتاب هدیه‌های آسمانی ششم در موضوعات خداشناسی، پیامبری، امامت، جهان آخرت، قرآن کریم و اخلاق و آداب اسلامی مطرح شده‌اند. فصل‌های هدیه‌های آسمان ششم ابتدایی هم به شرح زیر هستند:

 • درس اول: تنها او
 • درس دوم: تنها تو را می‌پرستیم
 • درس سوم: جهان دیگر
 • درس چهارم: یاد آن روز بزرگ
 • درس پنجم: شتربان با ایمان
 • درس ششم: سیمای خوبان
 • درس هفتم: دست در دست دوست
 • درس هشتم: دوران غیبت
 • درس نهم: جهان دیگر
 • درس دهم: آداب زندگی
 • درس یازدهم: راه تندرستی
 • درس دوازدهم: احکام سفر
 • درس سیزدهم: عید مسلمانان
 • درس چهاردهم: راز موفقیت
 • درس پانزدهم: رهبر کوچک
 • درس شانزدهم: زیارت
 • درس هفدهم: دانش‌آموز نمونه

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی ششم

 

روش مطالعه هدیه‌های آسمانی ششم

درس هدیه‌های آسمانی یک درس حفظی است و مطالعه آن راه و روش خود را دارد. قبل از هر چیز سعی کنید در کلاس‌های درسی به صورت فعال شرکت کنید و درس را همان‌جا یاد بگیرید. حتی می‌توانید قبل از شروع کلاس هم نگاهی به مطالب بیندازید تا آماده‌تر باشید. وقتی به منزل رفتید، نکات مهم کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم ابتدایی را که یاد گرفته‌اید در همان روز مرور کنید و نگذارید مدتی از زمان یادگیری شما بگذرد. اگر نکات مهم را همان روز مرور کنید، مطالب به حافظه بلندمدت شما منتقل می‌شود ولی اگر تنبلی کنید و برای شب امتحان بگذارید، فایده‌ای ندارد. چون در این حالت دوباره باید همه چیز را از اول شروع کنید.

در مرحله بعد سعی کنید شرایط مطالعه (مثل اتاق آرام) و تمام وسایلی را که برای خواندن کتاب هدیه‌های آسمانی ​​پایه ششم ابتدایی نیاز دارید ( کتاب، دفتر، ماژیک هایلایت، کتاب کمک‌درسی) در دسترس خود قرار دهید. مطالعه این درس به تمرکز زیادی نیاز دارد. پس هر وقت که در وضعیت روحی یا جسمانی مناسبی نبودید و یا ذهنتان درگیر افکار دیگری است، بهتر است سمت یادگیری مباحث جدید کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم ابتدایی نروید. 

 برای اینکه در حین مطالعه این درس خسته نشوید و خوب درس را یاد بگیرید، درس را به صورت پیوسته اما در فواصل زمانی کوتاه (مثلا 15 دقیقه) مطالعه کنید. ذهن شما پس از کار و مطالعه طولانی در بازه‌های زمانی طولانی‌مدت و بدون استراحت، تحت ‌فشار قرار گرفته و دچار استرس می‌شود. تحقیقات نشان داده که در حالت استرس مغز اطلاعات جدید را جذب نکرده و این اطلاعات جدید معمولاً به راحتی فراموش می‌شوند و درس خواندن شما عملاً بی‌فایده می‌شود. می‌توانید به ازای هر 20 دقیقه مطالعه، 5 دقیقه استراحت کنید و این کار را در چند 20 دقیقه تکرار کنید. همچنین می‌توانید در کنار مطالعه دروس نگاهی هم به نمونه سؤالات امتحان هدیه‌های آسمان ششم بیندازید. اگر در پاسخ به بخش‌های مختلف کتاب مثل فعالیت‌ها مشکل داشتید، می‌توانید از کتاب‌های گام به گام استفاده کنید.

 

تماشا کنید: حس درس خواندن نیست...

 

مطالعه نمونه سؤالات امتحانی سال‌های گذشته یا مدارس دیگر، یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تثبیت مباحث در ذهن و بیشتر آماده شدن برای امتحانات است. در کنار مطالعه حتماً نمونه سؤالات مختلف را نیز بررسی کنید.  

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی در درس هدیه‌های آسمانی

یکی از روش‌های مهم و مؤثر در آموزش مفاهیم دینی به کودکان دبستانی، استفاده از مثال است. استفاده از مثال‌های متنوع، فهم مسائل انتزاعی را برای دانش‌آموزانی که از نظر رشد شناختی و تحول روانی ضعیف و یا در سطح پایینی هستند، آسان می‌کند. کتاب درسی به علت محدودیت‌هایی که دارد، نمی‌تواند این مثال‌ها را داشته باشد. اما کتاب‌های کمک‌درسی ششم با توضیح درس به کمک مثال‌های متنوع آموزش مفاهیم را برای شما ساده‌تر می‌کنند.

خوبی دیگر کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی این است که با طرح انواع مختلف سؤال (جای خالی، صحیح- غلط، چندگزینه‌ای، پاسخ كوتاه، پاسخ كامل و مسائل) به تثبیت درس بسیار کمک می‌کند. به عنوان مثال سؤالات چهارگزینه‌ای که در کتاب‌های کمک‌درسی مطرح می‌شوند، نیاز به توجه و دقّت بیشتری دارند و شما را در یادگیری مطالب بیشتر به چالش می‌کشند.

ممکن است فکر کنید که با خواندن کتاب هم می‌توانید به تسلط برسید؛ اما دوستانه به شما میگوییم که برای تسلط به کتاب، باید زمان زیادی صرف کنید و متن را چند بار بخوانید. با مطالعه کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی هم در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید و هم برای جواب دادن هر نوع سؤالی آماده می‌شوید. برای مطالعه کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی نیاز به معلم ندارید و حتی در تابستان هم می‌توانید آن را مطالعه کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب‌های کمک‌درسی علوم ششم

 

جمع‌بندی

در این مقاله کتاب‌های کمک‌درسی و روش مطالعه درس هدیه‌های آسمانی ششم را به شما معرفی کردیم. یکی از مزایای کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم این است که با طرح انواع مختلف سؤال (جای خالی، صحیح- غلط، چندگزینه‌ای، پاسخ كوتاه، پاسخ كامل و مسائل) به تثبیت درس بسیار کمک می‌کند. سعی کنید حتماً از کتاب کمک‌درسی استفاده کنید تا شانس شما در گرفتن نمره خوب بیشتر شود. اگر تجربه خوبی در استفاده کتاب‌های کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی داشتید، برای ما بنویسید. 1. بهترین روش مطالعه درس هدیه‌های آسمانی ششم چیست؟
 2. بهترین کتاب کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم چیست؟
 1. بهترین روش مطالعه درس هدیه‌های آسمانی ششم چیست؟  بهترین کار برای خواندن این درس، مطالعه درس به صورت پیوسته، اما در فواصل زمانی کوتاه است.
 2. بهترین کتاب کمک‌درسی هدیه‌های آسمانی ششم چیست؟  کتاب ماجراهای من و درسام هدیه‌های آسمان ششم، کتاب سه‌سطحی مطالعات اجتماعی و هدیه‌های آسمان ششم قلم‌چی و کتاب قرآن و هدیه‌های آسمانی ششم مرشد نمونه‌ای بهترین منابع هستند. البته داخل مطلب ویژگی‌های هر کدام و نمونه‌های بیشتر معرفی شده است.

نویسنده مطلب : فاطمه حسن آقایی


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1536 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
دبیرستان فرزندان برتر
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم