سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم کد مطلب : 14059 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم

کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم زیاد و متنوع است. این کتاب‌ها کمک زیادی به موفقیت شما در این درس می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با آنها، این مقاله را بخوانید.

. . . . . . . . . . . . .

 کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم در بازار زیاد و متنوع است. اما این کتاب‌ها نیز همچون سایر راهنماها، باید بادقت و به‌درستی انتخاب شوند. شما ابتدا باید بدانید درس کار و فناوری ششم چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توان در آن موفق شد. بعد از آن باید به دنبال منابع آموزشی بیشتر و غنی‌تر باشید.

همچون هر درس دیگری، شما برای موفقیت در این درس باید برنامه‌ریزی و تلاش کنید؛ یعنی اینکه تکالیف و پروژه‌های درسی خود را به طور پیوسته، هماهنگ با کلاس انجام دهید. با این کار بخش زیادی از مطالب آموزشی را یاد خواهید گرفت. اما ممکن است، این آموزش‌ها برای شما کافی نباشد و احتیاج به منابع بیشتری داشته باشید.

ما در این مقاله به معرفی درس کار و فناوری ششم می‌پردازیم. همچنین شما را با روش مطالعه این کتاب و موفقیت در آن آشنا می‌کنیم. در بخش اصلی به دلیل اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی اشاره می‌کنیم و در نهایت، سه کتاب از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم را به شما معرفی می‌کنیم. این مقاله را تا پایان بخوانید.

 

شما در درس کار و فناوری ششم باید کارهای عملی زیاد و جذابی مثل نقاشی با رایانه، دوختن جامدادی، آشپزی و... انجام دهید.

 

 معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم

برای انتخاب یک کتاب کمک‌درسی خوب باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد؛ چیزهایی مثل انتشارات، محتوای کتاب و... . شما باید بر اساس راهنمایی‌های معلمان و خانواده و همچنین باتوجه‌به نیازتان، دست به انتخاب بزنید. ما در اینجا چند کتاب برتر کمک‌درسی کار و فناوری ششم را به شما معرفی می‌کنیم:

گام‌به‌گام ششم ابتدایی خیلی سبزاین کتاب راهنمایی برای همه درس‌های مقطع ششم دبستان از جمله درس کار و فناوری است. این راهنما، شامل درس‌نامه کامل، حل سؤالات کتاب درسی به همراه نمونه سؤالات تشریحی برای آمادگی در امتحانات است. انتشارات خیلی سبز این کتاب را در 625 صفحه منتشر کرده است.

 

 

 

 

 

 

 • گام‌به‌گام ششم سری شاه کلید کلاغ سپید: 

گام‌به‌گام ششم سری شاه کلید کلاغ سپیدانتشارات قدیمی و معتبر گاج هم برای مقطع ششم یک راهنمای جامع منتشر کرده است. این راهنما به همه سؤالات کتاب‌های درسی این مقطع از جمله کتاب کار و فناوری پاسخ داده است. همچنین نکات مهم و کاربردی هر درس برای مرور و یادآوری آورده شده است. این کتاب در 496 صفحه منتشر شده است.

 

 

 

 

 

 

 • راهنمای گام‌به‌گام دروس درس پک مهروماه

راهنمای گام‌به‌گام دروس درس پک مهروماهاین کتاب را انتشارات مهروماه منتشر کرده است. این کتاب هم مثل کتاب‌های گام‌به‌گام قبلی، راهنمای جامع همه دروس مقطع ششم دبستان است. شما با خرید این کتاب، می‌توانید از آموزش‌های جامع و کاربردی آن بهره‌مند شوید و همچنین به پاسخ سؤالات درسی دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، راهنمای درس پک پر از نمونه سؤالات متنوع است که شما برای شرکت‌های در امتحانات نوبت اول و دوم آماده می‌کند. این کتاب 548 صفحه دارد.

 

 

 

 

 کار و فناوری ششم

 کار و فناوری ششمبرای کسانی که به کارهای تجربی و مهارت‌آموزی علاقه‌مند هستند، مقطع ششم دبستان یک سال تحصیلی جذاب و متفاوت است. شما در این سال درس کار و فناوری ششم را خواهید داشت. درسی که در آن با مهارت‌های مختلفی آشنا می‌شوید و خیلی از آنها را در عمل تجربه می‌کنید. آیا دوست دارید با سرفصل‌های کتاب کار و فناوری ششم بیشتر آشنا شوید؟ این‌گونه می‌توانید درباره انتخاب کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم، تصمیم بهتری بگیرید.

 

 

 

 

 موضوعاتی که در این درس با آنها روبرو می‌شوید، این‌ها هستند:

 • رایانه: درباره این موضوع درس‌هایی مثل آشنایی با رایانه، کار با رایانه، نقاشی، تایپ و نوشتن با رایانه دارید. همین‌طور درسی با عنوان الگوریتم و روندنما دارید که در آن با «مسئله» و روش حل آن آشنا می‌شوید.
 • هنرهای دستی: شما در این درس باید یک جامدادی بدوزید و نمره کار عملی بگیرید.
 • کار با چوب و فلز: این درس هم یک پروژه جذاب ساخت آویز چوبی با زنجیر فلزی دارد. باید این آویز را تزئین کنید و اگر دوستش داشتید، آن را به وسایلتان مثل کیف، کلید و... وصل کنید.
 • تهیه غذا: معلم‌ها و کارشناس‌ها در کتاب کار و فناوری ششم، موضوع خوشمزه غذا را فراموش نکردند. باید یک سالاد سبز خوشمزه با هنر دست خودتان درست و بعد از تزئین آن را میل کنید.

کتاب شما یک لوح فشرده هم دارد که با آن می‌توانید فیلم‌های آموزشی کتابتان را ببینید. این فیلم‌ها در خود فعالیت‌های کلاسی و غیرکلاسی هم دارد. وقتی در صفحات کتابتان به علامت‌های مربوطه برخوردید باید به لوح فشرده مراجعه و از مطالب آن استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های کمک‌درسی ششم

 

روش مطالعه کار و فناوری ششم

درس جدید شما با دیگر درس‌هایی که تا الان داشته‌اید، متفاوت است. شما باید برای موفقیت در این درس، درست و حساب‌شده عمل کنید. در اینجا چند کار هست که با انجام‌دادنش، می‌توانید راحت‌تر موفق شوید. بعداً به معرفی کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم که می‌تواند کمک زیاد به شما کمک کنید نیز خواهیم پرداخت. فعلاً لازم است با روش مطالعه این درس بیشتر آشنا شوید:

 • برنامه‌ریزی: مثل هر درس دیگری، لازم است برای یادگیری مطالب درس جدیدتان، برنامه‌ریزی کنید. این درس پر از مطالب آموزشی متنوع و جذاب با پروژه‌های مختلف است. به نظرتان با این شرایط، می‌شود تکالیف این درس را تا شب امتحان و تحویل پروژه عقب انداخت؟ پس سعی کنید از انجام تکالیف عقب نمانید و با یک برنامه‌ریزی درست با آرامش و خیال راحت عمل کنید.
 • متمرکز باشید: در حین مطالعه و انجام تکالیف کار و فناوری ششم، باید مراقب باشید حواستان پرت نشود. برای این کار می‌توانید فواصل مطالعه خود را به زمان‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. این‌گونه علاوه بر این‌که کیفیت مطالعه شما افزایش پیدا می‌کند و کمتر خسته می‌شوید، تمرکز بیشتری هم بر مطالب درسی خواهید داشت.
 • کمک بگیرید: درس جدید شما، پر از فرصت‌هایی است که می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. معلم، خانواده و دوستان می‌توانند به شما در انجام تکالیف و پروژه‌هایتان کمک کنند. این‌گونه علاوه بر اینکه از دانش و تجربه آنها بهره‌مند می‌شوید، لذت کار گروهی را هم تجربه می‌کنید.
 • توجه به سلامتی و وضعیت جسمانی: زمان‌هایی که حال روحی خوبی ندارید یا احساس خستگی و درد دارید، یادگیری کار مشکلی است. بنابراین همیشه باید به وضعیت سلامتی خود توجه کنید تا از انجام درست تکالیف و مطالعه عقب نمانید.
 • مطالعه در محیطی آرام و مناسب: مطالعه در محل‌های شلوغ، کم‌نور و با عوامل مزاحم اصلاً مفید و لذت‌بخش نیست. در این موقعیت‌ها حواس‌ها زود پرت می‌شود و آدم از درس‌خواندن هیچ‌چیزی نمی‌فهمد. پس باید قبل از شروع مطالعه، جای خوب و آرامی برای این کار پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های تیزهوشان ششم

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی در درس کار و فناوری

درس جدیدی که شما در سال ششم دبستان خواهید داشت، پر از مطالب متنوع و مهم است. شاید بعضی از این مطالب را قبلاً در خانه یا کلاس‌های متفرقه یاد گرفته باشید؛ اما باز هم چیزهای جدید زیادی برای یادگرفتن وجود دارد. شما هرچقدر هم دانش‌آموز خوب و ممتازی باشید، بهتر است از کتاب‌های کمک‌درسی هم استفاده کنید.

کتاب‌های کمک‌درسی مختلفی برای درس کار و فناوری ششم وجود دارد. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند، آنچه را که در کلاس درس یاد نگرفته‌اید بیاموزید. همچنین جواب سؤالات کتاب اصلی هم در کتاب‌های کمک‌درسی آمده و شما دیگر ابهامی در این باره نخواهید داشت.

کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم برای جبران ضعف‌ها و نواقص آموزش هستند. اگر معلم شما با وجود تلاش زیاد، موفق به آموزش همه مطالب نشد، کتاب‌های کمک‌درسی راهنمای خوبی در این زمینه هستند. این کتاب‌ها سؤالات و تمرین‌های بیشتری دارند و شما را برای شرکت در امتحانات آماده می‌کنند.

این کتاب‌ها فقط برای دانش‌آموزان با مشکل یادگیری نوشته نشده است. آنها برای دانش‌آموزان باهوش و برتر مدرسه هم مفید هستند. این دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه سؤالات و تست‌های آمده در این کتاب، خود را برای امتحانات پیشرفته‌تر آماده کنند.

 

جمع‌بندی

شما در این مقاله با درس کار و فناوری ششم و کتاب‌های کمک‌درسی آن آشنا شدید. فهمیدید این درس چگونه درسی است، چه چیزهایی از آن یادگیری می‌گیرید و چگونه می‌توانید در آن موفق شوید. همچنین با تعدادی از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم آشنا شدید.

کتاب‌های کمک‌درسی زیادی در این زمینه در بازار موجود است. شما برای انتخاب باید به راهنمایی‌های معلمان و خانواده توجه کنید. سه راهنمای خوب و جامع برای کار و فناوری ششم، کتاب‌های گام‌به‌گام خیلی سبز، گام‌به‌گام کلاغ سفید و درس پک انتشارات مهروماه است.

فراموش نکنید این کتاب‌ها به‌عنوان مکمل آموزش‌های مدرسه است. آنها برای جبران ضعف‌ها و کمبودهای آموزش هستند. هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای آموزش‌های حضوری معلمان زحمت‌کش مدرسه را پر کند.

برای ما بنویسید آیا از کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم استفاده می‌کنید؟

نظرتان درباره این کتاب‌ها چیست؟

به نظرتان کدام یک از آنها بهتر از بقیه است؟

  1. درس کار و فناوری ششم چیست؟
 2. بهترین کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم، کدام‌ها هستند؟
 3. برای موفقیت در درس کار و فناوری ششم باید چه کار کرد؟
 1. درس کار و فناوری ششم چیست؟  این درس یکی از دروس پایه ششم دبستان است که در آن موضوعاتی مثل رایانه، هنرهای دستی، کار با چوب و فلز و... آموزش داده می‌شود.
 2. بهترین کتاب‌های کمک‌درسی کار و فناوری ششم، کدام‌ها هستند؟  کتاب‌های مختلفی در بازار هست که شما برای خرید باید به نیازتان، راهنمایی معلمان و شهرت و سابقه ناشر توجه کنید. ما در این مقاله سه نمونه از این کتاب‌ها را به شما معرفی کردیم.
 3. برای موفقیت در درس کار و فناوری ششم باید چه کار کرد؟  می‌توانید با برنامه‌ریزی و تلاش از محتواهای درسی و کلاسی نهایت استفاده را ببرید. همچنین کتاب‌های کمک‌درسی زیادی در این زمینه موجود است که هرکدام از آنها می‌تواند به موفقیت شما کمک کند.

نویسنده مطلب : بهراد باقرینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1876 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

عیدسعید قربان مبارک!
ششم به هفتم
مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم