سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم کد مطلب : 13609 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

زمان ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم و برگزاری آن هر سال اعلام می‌شود و دانش‌آموزان نهمی در مورد آن باید اطلاعات کافی را داشته باشند؛ برای کسب اطلاع از زمان‌بندی تیزهوشان امسال، کلیک کنید.

. . . . . . . . . . . . .

هر ساله از طرف مرکز سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان، آزمونی برای شناسایی استعدادهای درخشان برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان مستعد مشخص شده و به مدارس تیزهوشان یا سمپاد راه پیدا کنند و از سیستم آموزشی بسیار باکیفیت این مدارس بهره‌مند شوند.

آزمون تیزهوشان در دو مقطع برای دانش‌آموزان ششم به هفتم و دانش‌آموزان نهم به دهم برگزار می‌شود و ثبت‌نام این آزمون به‌صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir است. این آزمون برای تمامی دانش‌آموزانی که داوطلب شرکت در این آزمون هستند، در سراسر کشور به‌صورت هماهنگ در یک روز برگزار می‌شود.

یکی از مواردی که داوطلبان شرکت در این آزمون باید بدانند، زمان ثبت‌نام و برگزاری این آزمون است. دانستن اطلاعات دقیق از زمان ثبت‌نام تیزهوشان نهم و آزمون به داوطلبان کمک می‌کند تا به موقع نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و بعد خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند.

اگر شما نیز داوطلب شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم سال 1403 هستید، این مقاله را بخوانید. ما در این مقاله سعی داریم تا دربارۀ زمان‌بندی ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم سال 1403، اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

 

بعد از مشخص شدن زمان دقیق ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، داوطلبان می‌توانند در زمان تعیین‌شده به سامانه my.medu.ir مراجعه کنند.

 

زمان‌بندی ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم 1403

داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، باید در زمان تعیین‌شده با مطالعۀ دقیق دفترچه راهنمای تیزهوشان نهم به دهم در این آزمون شرکت کنند. تمامی مراحل ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم به صورت اینترنتی بوده و خود دانش‌آموزان می‌توانند این کار را انجام دهند.

زمان ثبت‌نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1404 - 1403 از 18 لغایت 28 فروردین ماه بوده و داوطلبان می‌توانند در این بازه زمانی مقرر مدارک لازم جهت نام نویسی در آزمون مدارس استعداد درخشان 1404 - 1403 آماده نمایند.

مراحل ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم

 زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون تیزهوشان نهم 1403

بعد از اینکه داوطلبان در تاریخ تعیین‌شده، ثبت‌نام خود را در آزمون تیزهوشان تیزهوشان انجام دادند، می‌توانند از دفترچه راهنمای ثبت‌نام، از زمان دقیق برگزاری آزمون مطلع شوند. زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1404 - 1403  در روز جمعه 1 تیر ماه 1403 می‌باشد.

برای حضور در این آزمون، داوطلبان باید کارت ورود به جلسه داشته باشند، این کارت مجوز ورود داوطلب به حوزۀ امتحانی است و روی آن مکان و زمان دقیق برگزاری آزمون درج شده است. این کارت پنج روز قبل از آزمون از طریق سایت ثبت‌نام قابل دریافت است. داوطلبان باید با مراجعه به سایت my.medu.ir این کارت را پرینت گرفته و در جلسه آزمون به همراه داشته باشند.

 

زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم 1403 و ثبت‌نام مدارس 1403

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم، معمولا 5 الی 6 هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. داوطلبان برای مشاهدۀ نتیجۀ آزمون خود باید به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

با مشاهده کارنامه و درصدهای کسب شده، در صورتی که داوطلب در این آزمون پذیرفته شود، می‌تواند وارد یکی از مدارس سمپاد شود. زمان ثبت‌نام در مدارس نیز بسیار مهم است و چنانچه دانش‌آموزی در آزمون تیزهوشان نمرۀ قابل قبولی کسب کرده؛ اما در تاریخ تعیین‌شده، نسبت به ثبت‌نام اقدام نکند، به‌منزله انصراف او تلقی شده و او دیگر اجازۀ ورود به مدارس سمپاد را نخواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

جمع‌بندی

آزمون تیزهوشان نهم به دهم، یک آزمون سراسری برای تشخیص دانش‌آموزان توانمند و کوشا است تا آن‌ها بتوانند وارد مدارس تیزهوشان شده و از سیستم آموزشی قوی این مدارس استفاده کنند. تحصیل در این مدارس می‌تواند یک ابزار بسیار موثر برای موفقیت این دانش‌آموزان در دانشگاه و آیندۀ تحصیلی و شغلی آن‌ها باشد. داوطلبان شرکت در این آزمون باید در تاریخ تعیین‌شده نسبت به ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم اقدام کنند و بعد در زمان تعیین‌شده در حوزۀ امتحانی حضور داشته و با سایر داوطلبان از سراسر کشور، رقابت کنند.

زمان ثبت‌نام، آزمون و نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم سال آینده هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست ولی احتمالا طبق سال‌های قبل زمان ثبت‌نام در این آزمون از اواسط فروردین بوده و زمان آزمون نیز اواخر خردادماه باشد.

اگر شما داوطلب شرکت در این آزمون هستید، برای اطلاع دقیق از این آزمون با ما همراه باشید.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1745 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم